30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 16 17 [18] 19 20

Autor Téma: Mike vs Policie  (Přečteno 138900 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #255 kdy: 16 Května 2017, 19:41:03 »

Další video, které zase jednou v 10 minutách shrnuje co je zač Mike a Kocourek a jak funguje jejich bezvadná služba.
https://www.youtube.com/watch?v=Jv9oGnf4ANE
« Poslední změna: 16 Května 2017, 22:00:51 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

novyhelmut

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #256 kdy: 24 Května 2017, 18:46:33 »

Zajímavé. Tuhle strategii má už Kočička za sebou. A KÚ HK se mu dost vysmál. Teď to čeká u NSS, ale pokud vím, ještě to nezveřejnili. Mám to uložený pod 8 As 174/2016 a to na stránkách NSS zatím nevidím. Ale když si takhle Míša najednou vzpomněl, tak jim to třeba dopadlo (i když si to moc neumím představit) Rozsudek KÚ HK v příloze.

Tak NSS to taky zamítl, takže město nařídilo jednání na 6.6. Jde někdo?

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2016/0174_8As__1600036_20170228135532_prevedeno.pdf
http://infojednani.justice.cz/InfoSoud/public/list.do?druhVec=T&rocnik=2016&cisloSenatu=8&bcVec=29&kraj=MSPHAAB&org=OSPHA01&poradiUdalosti=33&cisloSenatuLabel=8&typSoudu=os&agendaNc=CIVIL&druhUdalosti=NAR_JED&idUdalosti=null&druhVecId=T&rocnikId=2016&cisloSenatuId=8&bcVecId=29&orgId=OSPHA01
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #257 kdy: 11 Června 2017, 23:46:36 »

Falšování podpisů…začínaj zabředat do pěknejch hoven…https://www.youtube.com/watch?v=Jv9oGnf4ANE
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #258 kdy: 03 Září 2017, 13:20:29 »

http://g.cz/budvar-kocourek-mike/

Je to legit, Mike je bez řidičáku :D Nechápu, jakej DEBIL by se nechal zastupovat Kocourkem, když jde o tak závažnou věc jako je odebární řidičáku..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #259 kdy: 19 Března 2021, 13:13:57 »

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #260 kdy: 19 Března 2021, 13:40:58 »

"Z jeho vyjádření nicméně vyplývá, že se uložená sankce pohybuje v řádech nižších tisíců korun."
Jak asi jinak, když to bylo parkování + možná zákaz vjezdu.

Jinak proč to zaplatili: údajně (dlouhodobou "kauzu" pánů Pána a Kocourka sleduji) bylo jedno z těch vozidel parkováno na Karlův most ještě v době, kdy byl provozovatel původní majitel vozidla. Někde jsem dokonce viděl SMSky s původním majitelem, myslím, že se tím chlubili na YouTube ještě než jim smazali i druhý kanál. V těch SMSkách si prodávající stěžoval kupujícícmu (Mikův kamarád), že vůbec neví o co jde a že si ho zve na kriminálka na výslech. Vše protože byl v danou dobu, kdy stála auta na Karlově mostě, ještě provozovatelem. A oni ho pak afaik poslali do prdele, takže původní majitel/provozovatel zaplatil.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #261 kdy: 19 Března 2021, 14:43:24 »

"Ve správním řízení přitom hrozí provozovateli pokuta až 10 tisíc korun." Za parkování hrozí ve správním 10 tisíc? Přehlédl jsem něco nebo si jako obvykle novináři trošku zapřeháněli?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #262 kdy: 19 Března 2021, 15:30:08 »

Samozřejmě nehrozí.

Zajímavá je informace, že podle nějakých ministerských not by se měl odpustek stanovit cca jako 1/3 maxima. To jsem ještě nečetl, každopádně parkování je zbytkový přestupek § 125c(1)(k), blokově max za 2000 Kč, tedy doporučený odpustek by měl být zhruba za 600-700 Kč. Ve správním 1500-2500, pro řidiče i provozovatele. Sprdel je za stejnou sazbu jako podkladový přestupek, limit je sice 10k, vzhledem k tomu, jaké jsou reálné sazby, jde prakticky o neúčinné ustanovení, pokuta víc než 10k je za chlast/drogy, řízení se zákazem či po vybodování (nejde-li o TČ), nehodu se zraněním, a řízení auta se zadrženou registrací. Nehoda není sprdelizovatelná ze zákona, u zákazu je známý řidič (fantasmagorické scénáře, kdy je prokázáno, že řídila jedna z N osob, které všechny mají zákaz, neuvažuju), na chast/drogy zase není měření, které by to jako uznatelný důkaz mohlo měřit bez zastavení (lihové výpary jde sice detekovat spektroskopií, ale to je použitelné tak max. na vytipování, koho zastavit). Takže zbývá jen ten zadržený techničák - to by dokonce bylo i poměrně snadno do stávajících systémů implementovatelné, ale pochybuju, že by se to někde dělo.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #263 kdy: 10 Června 2021, 00:55:27 »

Kdyby někdo chtěl spálit 23 minut času, tak z youtubu smazaný Mike se zjevil ve videu jiného "influencera" a rozdával tam spoustu mouder. :x (seriozně, radši se na to nekoukejte, je to fakt hrozný ;D)
Pojďte se mnou nahlédnout do právního světa majitele nejúspěšnější pojišťovny na pokuty a dvojku správního práva v ČR (jednička je samozřejmě Kocourek, muž, který to zde na fóru všechny naučil :) ):
  • pro parkování na zeleni je rozhodný údaj v katastru
  • osoba blízká a odepření podání vysvětlení je zakotveno v ústavě (pro úplnost: ano, já vím, že LZPS se součástí ústavního pořádku, není to však ústava)
  • místo výzev k uhrazení určené částky chodí výzvy ke sdělení totožnosti řidiče
  • ve sprdelích dávají většinou sankci 5 tisíc Kč
  • strážníci a policisté jsou jako politici a díky tomu můžeme jakákoliv videa s nimi zveřejňovat dle libosti
  • v Německu nesmí mít policie kamery
Ty zákony jsou složitější, oni jim rozumí, ale říkají to vše strašně jednoduše, aby to diváci chápali. Navíc, většinou nejde jednoznačně říct, jak to s těmi zákony je :)
Kéž by nás tu Mike a Kocourek přišli opět pořádně poučit 8)

fu>Nechtel, dekujeme
« Poslední změna: 10 Června 2021, 01:08:05 od fu »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #264 kdy: 10 Června 2021, 01:27:17 »

Tak hrozné to nebylo, ač Mikeho nemusím, zas takové nesmysly nemlel. Zato ten šampónek, to je fakt síla...
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #265 kdy: 10 Června 2021, 04:15:41 »

Proč ho vůbec youtube maže?
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #266 kdy: 10 Června 2021, 06:23:14 »

Protože není černý a nebojuje proti bílým policistům.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #267 kdy: 10 Června 2021, 11:57:18 »

alo.is > Už je to pár let, ale mám za to (i když ruku do ohně bych za to nedal), že první jeho kanál smazali proto, protože on shutdownoval videa vůči němu kritická. Rozhodně to nebylo kvůli tomu, že by natáčel cokoliv proti policii. Možná to bude znít překvapivě, ale na YouTube funguje naprostá presumpce viny vůči menším. Když velký YT kanál (stovky tisíc odběratelů) nahlásí video nějakého menšího kanálu za to, že v tom videu menšího kanálu jsou části autorských děl většího kanálu, tak to YT bez prověření okamžitě smaže. Proti tomu se může menší kanál odvolat, ale to vyřizování trvá přes rok a většinou je to bez výsledku. Mike této "moci" zneužívat a shazoval veškerá videa, kde ho někdo kritizoval, reagoval na něj, nebo odhaloval, co je zač. Shazoval z YouTube myslím dokonce i rozhovory, ve kterých byl za kokota a pak měl snad dokonce nějaké právní hašteření s univerzitou kvůli tomuto dokumentu, který si Mike nepřál, aby na YT visel. Za zneužití tohoto claimovacího nástroje se však na YT dává strike, po 3 stricích vám YT okamžitě deaktivuje kanál. No a náš Mike to zneužíval k cenzuře tak moc, až ty 3 striky nasbíral a o první YT kanál přišel.

Pak si ještě založil druhý kanál, který byl v provozu rok, ve kterém však na rozdíl od prvního YT kanálu ty konflikty opravdu hodně agresivně vyvolával, snad i podstrkoval policistům trávu do auta apod. O druhý YT kanál přišel krátce po "vydíracím" videu ohledně aut postavených na Karlově mostě. Tehdy se tím údajně snažil vyvíjet tlak na fízla Husáka (viz. článek) a hovořilo se o tom, že Policie nechala skrze kontakty kanál rovnou smazat, přímo od YT. Kde je pravda asi moc lidí neví.

fu > Pardon, příště si to odpustím ;D

Číkus > Sice tam nemlel úplné nesmysly, ale řekl poměrně dost nepřesností a zrovna od člověka, který se ve své době honosil údajnými velkými znalostmi a propaguje pojištění proti pokutám, bych očekával, že bude mít aspoň toto nastudované :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #268 kdy: 10 Června 2021, 12:28:06 »

Jo jo. Ono to usvědčení z toho úmyslného sestřelování videí bylo myslím až na základě toho, že se do toho vložil Vojnar.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Mike vs Policie
« Odpověď #269 kdy: 18 Června 2021, 14:07:13 »

no Vojnar, jeden z tech co kaze vodu a pije vino, na FCB u sebe delal taky dost drsnou cenzuru a slo pryc cokoliv co bylo nejak proti nemu.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 16 17 [18] 19 20