30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h  (Přečteno 7702 krát)

Flinstounn

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« kdy: 30 Dubna 2016, 13:53:52 »

Dobry den prisla me vyzva k podani vysvetleni. cetl jsem tady spoustu veci ale stejnak nevim jak bych to mel resit aby stim bylo co nejmene problemu, proto bych vas chtel pozadat o pomoc nize je uvedeno co me prislo dekuji za odpovedi ..

K poruseni ustanoveni zakona melo dojit dne ........ ve ..... v obci ..... na silnici ..... prekrocil neztotozneny ridic nejvyssi dovolenou rychlost v obci,kdy mu byla silnicnim radarovym rychlomerem AD9C mamerena rychlost jizdy 101km/h. prizvazeni mozne odchylky mericiho zazizeni ve vysi 3% z namerene hodnoty, ridic vyse uvedeneho vozidla jel nejnizsi skutecnou rychlosti 97km/h, cimz prekrocil nevyssi dovolenou rychlost v obci o 47km/h.

nesplneni teto povinnosti muze byt kvalifikovano jako prestupek ve smyslu ustanoveni §125c odst. 2 zakona o silnicnim provozu za ktery lze ulozit pokutu od 5000-10000kc. respektive jako spravni delikt podle ustanoveni §125d odst. 1 pism. e) zakona o silnicnim provozu, za ktery lze ulozit pokutu do 100000kc

podle §60 odst 1 zakona o prestupcich je kazdy povinen podat spravnimu organu nezbytne vysvetleni k provereni dosleho oznameni o prestupku. podani vysvetleni muze byt odepreno. jestlize by takovym osobam nebo osobam blizkym (§68 odst. 4 zakona o prestupcich) hrozilo nebezpeci postihu za prestupek, popripade tresny cin nebo by porusily statni nebo sluzebni tajemstvi anebo zakonem vyslovne ulozenou nebo uznanou povinnost mlcenlivosti.

za podani vysvetleni bude pravni organ povazovat vyplneni vyse uvedenych udaju nebo jine sdeleni udaju o osobe ridice vozidla a nebude tak zapotrebi vasi osobni ucasti.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2016, 14:34:37 »

Postupujte obezřetně, protože za tohle je při prokázání zákaz řízení (půl roku min.). Vypadá to ale dobře, protože podle všeho nemají řidiče, takže stačí zatloukat. Patrně z toho nebude ani sprdel, protože s AD9C nejspíš nešlo o automatické měření bez obsluhy.

Poslal bych jim písemně zhruba toto:

Vím, komu bylo vozidlo RZ ... dne ... svěřeno, nicméně v této věci s ohledem na § 60 zákona č. 200/1990 Sb. a na čl. 37 Listiny základních práv a svobod odepírám podání vysvětlení. V ... dne ... podpis.
« Poslední změna: 30 Dubna 2016, 14:36:08 od hh »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2016, 19:31:27 »

V první fázi jim jde o zjištěníé řidiče, aby ho mohli pěkně osolit. To se jim postupem podle hh nepodaří a jediné co mohou zkusit, je přehrát to správní delikt provozovatele = majitele, ale to mohou edině, pokud budou tvrdit, že měření proěhlo v tkz. automatizovaném režimu. K tomu by ale museli splnit pár náležitostí jako je např. předem ohlášená dopravně bezpečnostní akce apod. To má smysl řešit, až pokud se vydají touto cestou. I tak, jde v tomto případě už "jenom" o peníze a ŘP není v ohrožení.
IP zaznamenána

Flinstounn

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2016, 18:50:02 »

dobre a jinak dal to resit nemuzou ze by proste toho ridice musel rict ?? ;)
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #4 kdy: 02 Května 2016, 19:24:20 »

můžou zkusit věštit :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #5 kdy: 02 Května 2016, 20:51:11 »

dobre a jinak dal to resit nemuzou ze by proste toho ridice musel rict ?? ;)
Mohou čistě teoreticky vyhrabat nějaký důkaz (např. nějakou fotku/záznam od PČR či z městských kamer, kde bude vidět řidič, něčí svědectví ...). Donutit vás k přiznání/sdělení řidiče (zatím naštěstí v ČR) nemohou.

Mohou se pokusit vás popotahovat jako provozovatele za nesdělení řidiče, ale to jednak hravě ustojíte (s odkazem na ústavní práva nevypovídat proti sobě či osobám blízkým) a jednak to už bude prkotina proti hrozícímu zákazu za primární přestupek.
« Poslední změna: 02 Května 2016, 20:53:47 od hh »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #6 kdy: 10 Září 2018, 12:25:30 »

Vzhledem k tomu, že pan Flinstounn5 se už neozval, předpokládám, že kauzu na základě zde obdržených rad úspěšně dokončil, proto jsem téma přemístil do ukončených.
IP zaznamenána

Flinstounn

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #7 kdy: 16 Září 2018, 14:07:54 »

Dobry den omlouvám se za neozvaní odepsal jsem jim jak psal pan hh vše probehlo v pořadku chtěli zaplatil jen pokutu 5 tisic + 1 tisic za vyrizeni dvou dopisu papiry mě zustali :) jěšte jednou se omlouvám za neozvaní a děkuji za radu :)
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #8 kdy: 17 Září 2018, 07:44:41 »

Takže jste platil nebo ne?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #9 kdy: 17 Září 2018, 11:29:15 »

Podle mně platil SPRDEL, ale nepřiznal se, čímž pádem mu zůstaly papíry, proto to považuje za výhru. Přitom tady by se asi dalo dobře rozporovat to automatické měření.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #10 kdy: 17 Září 2018, 23:31:31 »

Já to vnímám spíš jako LOST.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #11 kdy: 18 Září 2018, 00:06:49 »

Přesně tak, pokud zaplatil, tak lost - úplně zbytečně.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #12 kdy: 18 Září 2018, 01:08:14 »

No jo no, ale zase od dob páně Einsteina je spoustu věci nějak realativních:-)
IP zaznamenána

Flinstounn

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #13 kdy: 21 Září 2018, 22:48:27 »

Jak jsem psal platil jsem 5 tisic pokutu jako majtel vozu 1 tisic za vyřizovaní 2 dopisu papiry a body mě zustali neměli vynika. 
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« Odpověď #14 kdy: 21 Září 2018, 23:02:25 »

Citace
body mě zustali
Rýpanec: kolich bodů Vám zůstalo, resp. kolik bodů máte?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.