30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Ramer10C - odpor - žádost  (Přečteno 18923 krát)

hrnekKávy

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« kdy: 11 Dubna 2016, 14:48:37 »

Hezký den,

Jeden společensky neúnosný případ nevinného piráta.
Začátkem nového roku změřen Ramerem10C, 138km/h, po odečtení odchylky 133km/h - směr Prostějov, třída č.46. Nevšiml jsem si dopravní značky "B20a" upravující rychlost ze 130 km/h na 110km/h. Zastaven, ztotožněn. Věc zdokumentovanou bohužel nemám. S PACHy jsem se nebavil. Po vyslovení magických slov "správní řízení" nabídnuto zabavení ŘP & kauce, nabídku jsem odmítl(díky D-F).

Poslán odpor & žádost o spis dle 106/1999 Sb. (Děkuji za vzory). Poté přišlo ROZHODNUTÍ o zamítnutí - viz. příloha.
Jak se dostat ke spisu ? Jsem z Ostravy a do Vyškova se mi kvůli spisu zrovna 2x nechce.(Lze využít síť nahlížečů ? Pokud ano, jak ?)

Jak postupovat, prosím, dále ? https://www.30kmh.cz/index.php?board=43.0 - který vzor použít ?
Cíl je : samozřejmě pokusit se vyhrát, peníze nevadí, trápí mne body, rozbít to co nejdříve.

Děkuji p. Concorde & Kvelurant za rady v SZ.



IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #1 kdy: 11 Dubna 2016, 17:25:35 »

1. vidím papír -> založit datovku. Hned

2. Já bych hned poslal žádost o kopii spisu podle správního řádu, ne podle 106.

3. Současně bych poslal odvolání podle https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1576.0, příloha https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1576.0

Maximálně obdržíš celý spis 2x :-)
IP zaznamenána

hrnekKávy

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #2 kdy: 11 Dubna 2016, 19:26:37 »

Děkuji Vám za reakci,

Jaké výhody má DS ?
Nikde zde na fóru jsem vzor dle §38 spr.řádu nenašel. (https://www.30kmh.cz/index.php?board=43.0 - jen dle 106/1999 Sb.) nepletu-li se. Můžete mne, prosím, nasměrovat ?
Odvolání ke kraji prostřednictvím úřadu & stížnost mám již nachystanou.

IP zaznamenána

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #3 kdy: 11 Dubna 2016, 19:53:03 »

Účastník řízení má právo nahlížet do spisu, není však nikde specifikováno jakým způsobem. V rámci ekonomického vedení řízení, žádáte o nahlédnutí do spisu elektronickou formou (mail, datovka), korespondenčně, etc...; tolik k §38 spr.řádu.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #4 kdy: 11 Dubna 2016, 20:00:33 »

Pokud nedoručují do datovky stojí za pokus ji mít, tajit a nepřebírat papírovou poštu. Pak nemají řádně doručeno.

Dá se požádat o kopii spisu do datové schránky - stylem "žádám o pořízení kopie spisu XXXXX do DS" - parkrát se to tu řešilo a vypadá to, že to funguje.

Taky lze papírem (poštou, na podatelně, ...) zplnomocnit osobu s DS (pouze k nahlížení do spisu) a tato osoba pak může jménem sprostého podezřelého požádat o spis do své DS.

zmocňují

identifikace osoby

aby nahlížela do spisu XXXXX, pořizovala nebo nechávala pořizovat opisy, popř. výpisy


EDIT: přidáno číslo v plné moci
« Poslední změna: 11 Dubna 2016, 20:02:28 od vvvvvv »
IP zaznamenána

hrnekKávy

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #5 kdy: 03 Května 2016, 16:36:30 »

Hezký den,

Po delší době update. Přišlo předvolání na 13.Května. Bylo mi doporučeno navštívit doktora, alespoň 2x a poté 1x pracovní cesta. Bude lepší počkat, dokud to neprojednají bez mé účasti a nebo tam posléze zajet a trošku je poškádlit ?

PS : omlouvám se za ulož.to, v příloze mi to blblo. http://uloz.to/xGA9wcBz/papir-rar
Prozatím díky.
« Poslední změna: 03 Května 2016, 16:45:22 od hrnekKávy »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #6 kdy: 03 Května 2016, 17:17:46 »

Citace
Bude lepší počkat, dokud to neprojednají bez mé účasti a nebo tam posléze zajet a trošku je poškádlit ?

Jednání je třeba zúčasnit se osobně zejména tehdy, když mají proběhnout výslechy policistů, jelikož tyto výslechy poskytují:
1) zajímavé body do odvolání,
2) nevšední povyražení.
IP zaznamenána

hrnekKávy

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #7 kdy: 03 Května 2016, 18:25:57 »

V předvolání není o výslechu policistů zmínka, uvedli jen mne. Znamená to, že tam nebudou ? Jak zařídit jejich přítomnost ?  Napadá Vás někoho, čím je vykolejit v souvislosti spisu či obecně ?
Zdejší uživatel mi laskavě zaslal návod k Rameru10C (mockrát děkuji).
Pokusím se vznést takové otázky : a) na které nebudou schopni odpovědět
                                                b) na které budou muset odpovědět v můj prospěch
                                                c) na které budou oba policisté odpovídat oba jinak
Budu vděčný za ostatní nápady, rady a tipy.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #8 kdy: 03 Května 2016, 21:00:35 »

Musíte zpochybnit postup měření, abyste správní orgán donutil provést výslech svědků - policistů. To lze efektivně provést i písemnou formou.

Ten dokument, který jsem Vám poslal, není návod k RAMERu, ale návod na to, jak měření RAMERem zpochybnit...
IP zaznamenána

hrnekKávy

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #9 kdy: 04 Května 2016, 00:23:37 »

Ten dokument, který jsem Vám poslal, není návod k RAMERu, ale návod na to, jak měření RAMERem zpochybnit...
Nemyslel jsem Vás, nýbrž Džerynu. Poslal mi manuál k rameru10c.
IP zaznamenána

hrnekKávy

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #10 kdy: 04 Května 2016, 19:52:33 »

Pročetl jsem si návod, příručku i jedno úspěšné odvolání => můj výtah. Chtěl bych poprosit, našel-li by se zde někdo, kdo by na to koukl, zda-li je to obstojné ?

Prozatím díky.
IP zaznamenána

hrnekKávy

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #11 kdy: 10 Května 2016, 13:45:50 »

Dle GPS souřadnic na snímku z radaru mne změřili ještě PŘED omezením rychlosti, cca 30m. Jak moc použitelné to je, prosím ? Chystám se 16.5 na ústní jednání, tak ať vím.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #12 kdy: 10 Května 2016, 13:54:48 »

Dle GPS souřadnic na snímku z radaru mne změřili ještě PŘED omezením rychlosti, cca 30m. Jak moc použitelné to je, prosím ? Chystám se 16.5 na ústní jednání, tak ať vím.

Vůbec se o tom nezmiňujte, počkejte na rozhodnutí. Pak jim to napálíte do odvolání. Nic jim neříkejte, na nic neodpovídejte, jen jim řekněte že se vyjádříte písemně v určeném termínu.
A nechte si zkopírovat celý spis. A celé jednání nahrávejte (stačí audio).
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #13 kdy: 10 Května 2016, 14:30:10 »

GPS souřadnice na snímku označují místo, kde se nachází měřící zařízení, nikoliv měřený vůz. Tedy pokud je na snímku vzdálenost měřeného vozidla menší než 30m + nepřesnost GPS, tak je to dobrý argument.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Ramer10C - odpor - žádost
« Odpověď #14 kdy: 10 Května 2016, 14:43:54 »

Bude to na hraně, vzdálenost měřeného vozidla ukazuje fotka 30 m, pracovat se s tím asi spolu s nepřesností GPS dá. Já bych to ještě opeřil krajní nouzí, protože pokud za mnou někdo při rychlosti 106 km/h (rychlost policejního vozu) jede ve vzdálenosti 30 m, tak kašlu na všechna omezení, dupnu na plyn a hledám nejbližší díru v koloně v pravém pruhu, kam se před tím lepičem na zadek ukryji. K překročení rychlosti Vás vlastně donutili oni agresivním najížděním zezadu hluboko pod bezpečnou vzdálenost (při 106 km/h cca 65 m). Pokud těch 30 m je ovšem vzdálenost, nechce se mi studovat návod co je co, ještě tam vidím další číslo alt: 267,2 m - to bude spíše nadmořská výška.
« Poslední změna: 10 Května 2016, 15:03:04 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.