30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti úsekovka, výzva  (Přečteno 28397 krát)

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #30 kdy: 14 Března 2016, 16:30:22 »

Jenže vy nevíte kdy byla věc předána orgánu od policie. Mohlo to být klidně měsíc před zasláním výzvy.
To je pravda. Je to sice nepravděpodobné, ale prokázat se jim nic nedá.
Ve spisu to určitě bude. Bude tam min. datum předání věci.
Zkusím se k tomu spisu nějak dostat.
Edit: koukám do výzvy, že měření provedlo Městapo, tedy orgán patřící pod MÚ. Není možné to postavit tak, že MÚ se to dozvěděl ve stejném okamžiku, jako MP?
« Poslední změna: 14 Března 2016, 16:59:01 od Pavelpu »
IP zaznamenána

bbaarrtt

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #31 kdy: 21 Dubna 2016, 13:54:26 »

Zdravím a dovolím se vetřít..
U mě jsem již ve Sprdeli: (úsekovka + 13km nad limit ve 3 ráno na pusté silnici v podstatě v lese - výzva k zaplacení určené částky / ignorace - výzva k podání vysvětlení dopisem / ignorace - příkaz, uznán vinným ze sprdele / podán odpor).
Tak a co mě zajímá:
1. Jak je zmíněno výše těch 60 dní. U mě byl přestupek zjištěn 18.6.2015, v odůvodnění rozsudku se píše, že úřad obdržel "Záznam o měření" 19.6.2015. Dále je tam Záznam o odložení věci ze dne 15.3.2016, že úřad do 60ti dnů ode dne kdy se o přestupku dozvěděl nezjistil blabla.. Jenže mě ta 1. výzva (k zaplacení určené částky) přišla až někdy v září, čili 60 dní už bylo dávno pryč.. Co z toho plyne?
2. Je možno rozstřelit výzvu k podání písemného vysvětlení? Kdysi na dfens jsem četl v diskuzi, že to písemně nemá tu správnou váhu a je možno to ignorovat. Nicméně se tam i píše (v té výzvě), že pokud považuju za nezbytné to podat ústně, tak můžu v úředních hodinách..

Díky.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #32 kdy: 22 Dubna 2016, 02:04:50 »

bbarrtt:
Předně nechápu proč jste to nechal spadnout do sprdele.
ad 1.já těch 60 dnů chápu jako spodní hranici od kdy je možné zahájit sprdel. Pokud vím, tak horní hranice stanovena není (kromě prekluze sprdele 4 roky), takže v tom žádný problém nevidím.

Jsem tu ale relativně nový, proto jestli kecám opravte mě.


Jinak k mému případu (toto vlákno) zatím žádné novinky. Čekám na výzvu k podání vysvětlení nebo turbosprdel. Zatím se nestalo ani jedno.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #33 kdy: 22 Dubna 2016, 02:52:05 »

@bbaarrtt:

1. Stručně - nic. Podrobněji - 60 dnů je pořádková lhůta a zároveň dolní mez. Dříve překlopit do sprdele nemohou, později kdykoli do prekluze přestupku. S tím, kdy Vám poslali odpustek to nijak zvlášť nesouvisí (ale i souvisí) - nebudu dále rozebírat, takových či obdobných situací je plné fórum, co ouřad, to originál.
2. Ne, nabídli Vám velmi slušně a velkoryse přijďte kdykoli tady budeme, rádi si s Vámi popovídáme a následně Vás osolíme.

Stejně jako am6 nechápu, proč jste to nechal spadnout do sprdele, když k prekluzi bylo méně, než půl roku. To šlo uhrát přes AMTS v přestupkovém řízení s fyzickým řidičem. Máte vůbec nějakou strategii, co dál následující tři roky?
Jak píče D-FENS ve FSM
Citace
Jako v celém správním řízení a při jeho jednotlivých úkonech, v každém okamžiku je třeba vědět, co dělám, proč to dělám, jaký to může mít efekt a jaké negativní následky.
« Poslední změna: 22 Dubna 2016, 03:48:14 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #34 kdy: 25 Dubna 2016, 17:46:16 »

Pokud vím, tak horní hranice stanovena není (kromě prekluze sprdele 4 roky), takže v tom žádný problém nevidím.

Horní hranice není, ale fakticky to teď asi je rok.. když do roka nezahájí řízení o přestupku a ani ho nepřeklopí na SprDel tak je promlčený.. dva roky jsou jen když zahájí řízení.. a promlčený přestupek už nejde formálně odložit a překlopit na SprDel..

A SprDel má promlčení 4 roky, ale úřad musí do 2 let zahájit řízení.
IP zaznamenána

iridium

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #35 kdy: 19 Září 2016, 12:25:58 »

Ahoj všem, rád bych zde požádal o radu. U Rajhradu na Brněnsku mne 11/2015 změřil nově instalovaný stacionární ramer na 50ce 73. Úřad mne obeslal abych zaplatil 1200,- nebo někoho naprášil. Kamarád mi poradil naprášit nějakého holanďana, se kterým prý mají jako profi řidiči dobré zkušenosti že přebírá ale nereaguje. Udělal jsem tak. do 9/2016 byl klid a najednou mám na poště líbesbríf kde mi vzhledem že holanďan nepřebral sdělují výzvu k uhrazení 2.500 pokutu + 1.000 admin poplatek. Prosím o radu co s tím. Ramer je nový homologaci tedy má. Spádová obec Židlochovice co si tyto radary zřizuje v okolních obcích z toho má nemalý byznys, protože se jim za poslední dobu rozrostl počet ouřadů dopravního odd ze 2 na 9. Díky moc
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #36 kdy: 19 Září 2016, 12:54:09 »

V první řadě podejte na konci lhůty dle poučení odpor a zajistěte si spis, bez něj lze těžko radit. Horší už to pro vás být nemůže.
IP zaznamenána

iridium

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #37 kdy: 19 Září 2016, 13:06:41 »

V první řadě podejte na konci lhůty dle poučení odpor a zajistěte si spis, bez něj lze těžko radit. Horší už to pro vás být nemůže.

Děkuji. Z jakého důvodu mám uvést že odpor podávám ? A spis si vyžádám, že jim tam připíšu aby mi zaslali kopii ? Děkuji.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #38 kdy: 19 Září 2016, 13:16:25 »

Nemusíte u odporu dávat žádný důvod.

Ano, lze zaslat odpor a pod ním žádost o kopii spisu, někde zde na foru jsem viděl přímo i ukázku toho.
IP zaznamenána

iridium

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #39 kdy: 19 Září 2016, 13:21:55 »

Nemusíte u odporu dávat žádný důvod.

Ano, lze zaslat odpor a pod ním žádost o kopii spisu, někde zde na foru jsem viděl přímo i ukázku toho.

To je dobré. Zašlu tedy pouze papír s nacionálema a s jejich ev. číslem a napíšu že podávám odpor, co bude následovat dál?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #40 kdy: 19 Září 2016, 14:07:38 »

Zruší se příkaz a začne normální správní řízení.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #41 kdy: 19 Září 2016, 15:02:17 »

Abyste měl představu, co Vás může (ale nemusí) čekat, čtěte základní informace pro nováčky https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

iridium

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #42 kdy: 20 Září 2016, 14:31:35 »

Díky. Včera jsem tedy podal odpor a následně, pokud tomu dobře rozumím, budu čekat až mne orgáni vyzvou k podání vysvětlení ?
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #43 kdy: 16 Listopadu 2016, 12:52:18 »

Tak úřad se v mém případě po několika měsících probudil. Dnes prý dorazil příkaz. Provozovatel pořád nemá koule, následovat bude tedy asi plná moc a nahlédnutí do spisu. Prý posílali ještě jeden dopis po tom odpustku, ale ten se ztratil (provozovatel má na poště dosílku).

Čtu to tady delší dobu, ale pořád je to moje premiéra, tak kdybych něco dělal špatně, tak mě prosím opravte :)
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #44 kdy: 20 Listopadu 2016, 20:55:36 »

Tak už se mi do ruky dostal ten příkaz. Je tam uvedeno že byl předvolán k napráskání řidiče. Výzva k vyzvednutí toho dopisu (na podání vysvětlení) se mu ale nikdy nedostala do ruky. Úřad použil fikci doručení a zahájil sprdel. Lze tento stav zvrátit? Třeba nějak požádat o úřad, s odůvodněním, že se provozovatel řízení rozhodně nechce vyhýbat, proto určuje mě jako zmocněnce, který nemá problémy s vyzvedáváním pošty a že chce spravedlivé potrestání řidiče Ten odstavec přikládám do přílohy.

IP zaznamenána