30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení  (Přečteno 15967 krát)

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
[WIN] Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« kdy: 15 Února 2016, 10:06:45 »

Zóna zákazu zastavení je celý střed obce.
Na té značce zóny jsou nějaké výjimky (tuším rezidenti). Místo, kde jsem stál vyhlíží jako parkoviště (tuším jsou i na zemi oddělující bílé čáry). Mám ve voze modrou kartu ZTP  (myslel jsem si, že to je zóna zákazu stání).
Lísteček za stěračem s info, že to bylo zdokumentováno a dostavit se do 3 dnů na MP.

Otázky:
-Za tento přestupek tam asi nejspíš mám dojít a zaplatit, co? (do 2000 vs. 1500až2500+1000 je rozdíl). Nebo bych to mohl uhrát ve SPRŘ na výše uvedené okolnosti?
-Liší se nějak ve fóru obecně popsané postupy, když vlastníkem vozidla je OSVČ (PFO) a ne čistě FO?

Moc díky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #1 kdy: 15 Února 2016, 10:14:59 »

Pokud chcete kapitulovat, tak bych počkal na výzvu dle § 125h od úřadu, případně bych se po obdržení výzvy přiznal na úřadu s návrhem na provedení blokového řízení úřadem. Chodit dobrovolně na MP fízlárnu a dokonce jim ještě cpát nějaký prachy, za to by si člověk musel nafackovat.

U sprdele provozovatele dle § 125f ZPPK je úplně jedno, jestli je provozovatelem FO nebo FPO, jediný rozdíl je, že pošta chodí na IČO.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #2 kdy: 15 Února 2016, 10:23:17 »

Máte pravdu. Počkám na dopis od MěÚ a pak uvidím (třeba ani nepřijde).
Myslíte, že popisovaný brutální a závažný přestupek proti bezpečnosti a plynulosti SP je možné v rámci SPRŘ vyhrát (třeba i v rámci odvolání)?
Pokud mi dáte jen malou naději, tak kapitulovat nebudu.
« Poslední změna: 15 Února 2016, 10:26:22 od akit »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2016, 10:27:51 »

Kde přesně to bylo? Jak je to značené? Není možné, že jste začal řídit až v zóně a tedy o ní nevěděl? Co když řídil cizinec? Možností je mnoho.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2016, 10:55:07 »

To ad 3 je geniální. Přímo naproti místu kde jsem stál, je IP12 zásobování 8-18. Takže mi to tam kamarád zaparkoval a já to došel přeparkovat, aniž bych tušil, že je tam zóna.
A jsou v 3,14či. A já blbec to chtěl platit...

edit:
Tak pozor! Pokud platí značka, která tam dle google maps byla v r. 2012, tak pod nápisem ZÓNA a značkou B28 je dodatkový text: MIMO ZÁSOBOVÁNÍ A POVOLENÍ MĚSTSKÉHO ÚŘADU.
Podle přílohy č. 6 k vyhl. 294/2015 se uvádí u dodatkové tabulky E13, že výrazem zásobování se rozumí mj. vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou. V dřívější vyhlášce platné do konce roku (vyhl. 30/2001) bylo jednoznačně uvedeno: "pro tato vozidla (mj. O 1) neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO ZÁSOBOVÁNÍ"". Předpokládám tedy, že zákaz zastavení neplatí pro vozidlo přepravující osobu TZP. Ale to by pak byla brutální chyba MP mi dát za sklo byť jen lísteček.
V zákoně (361/2000) ještě řeší ZTP § 67, kde se o zákazu zastavení sice nic nepíše, ale ta vyhláška je, dle mne, jednoznačná (doplňková cedulka MIMO ZÁSOBOVÁNÍ omezuje význam jakékoliv dopravní značky nad touto doplňkovou tabulkou pro vozidla zásobování). Zákon upřesňuje chování ZTP u zákazů vjezdu a stání. Tím, že o zákazu zastavení se tam nic nepíše, ta doplňková tabulka tu značku "omezuje" (dle nové terminologie), resp. ruší (dle dřívější terminologie).
Je tedy spíše otázka, jestli jí omezuje = mohu tam zastavit, ale jen na dobu nezbytně nutnou (naložení/vyložení), či jí úplně ruší (jakoby tam nebyla).
V případě ad 1 je otázka, jak tam Ti MP stáli dlouho... 
« Poslední změna: 15 Února 2016, 13:47:15 od akit »
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2016, 15:07:43 »

Máte označení invalidy platné? Aktuálně už s enepoužívá piktogram vozíčkáře (párkrát jsem ho na některém autě viděl) ale je nový průkaz. Viz: http://www.praha1.cz/cps/images/Aktuality/Upozorneni_OSVZ_oznaceni_vozidel_720px.jpg .
Pokud máte tento průkaz, a je tam zóna mimo zásobování, pak jste tam, imho, mohl vjet a stát. To jak dlouho a podobně, už by bylo na dohadech.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #6 kdy: 15 Února 2016, 15:35:20 »

Tak pozor! Pokud platí značka, která tam dle google maps byla v r. 2012, tak pod nápisem ZÓNA a značkou B28 je dodatkový text: MIMO ZÁSOBOVÁNÍ A POVOLENÍ MĚSTSKÉHO ÚŘADU.
Podle přílohy č. 6 k vyhl. 294/2015 se uvádí u dodatkové tabulky E13, že výrazem zásobování se rozumí mj. vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou. V dřívější vyhlášce platné do konce roku (vyhl. 30/2001) bylo jednoznačně uvedeno: "pro tato vozidla (mj. O 1) neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO ZÁSOBOVÁNÍ"". Předpokládám tedy, že zákaz zastavení neplatí pro vozidlo přepravující osobu TZP. Ale to by pak byla brutální chyba MP mi dát za sklo byť jen lísteček.
V zákoně (361/2000) ještě řeší ZTP § 67, kde se o zákazu zastavení sice nic nepíše, ale ta vyhláška je, dle mne, jednoznačná (doplňková cedulka MIMO ZÁSOBOVÁNÍ omezuje význam jakékoliv dopravní značky nad touto doplňkovou tabulkou pro vozidla zásobování). Zákon upřesňuje chování ZTP u zákazů vjezdu a stání. Tím, že o zákazu zastavení se tam nic nepíše, ta doplňková tabulka tu značku "omezuje" (dle nové terminologie), resp. ruší (dle dřívější terminologie).
Je tedy spíše otázka, jestli jí omezuje = mohu tam zastavit, ale jen na dobu nezbytně nutnou (naložení/vyložení), či jí úplně ruší (jakoby tam nebyla).
V případě ad 1 je otázka, jak tam Ti MP stáli dlouho...
Je potřeba číst pořádně, ta výjimka pro zdravotně postižené se netýká každé dopr. značky s dodatkovou tabulkou MIMO ZÁSOBOVÁNÍ, ale pouze zákazu vjezdu. Jestli je tam zóna zákazu zastavení, tak nemůžete ani tak.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #7 kdy: 15 Února 2016, 15:40:05 »

To nemění nic na tom, že na místě zásobovaní zaparkovat zásobovatel a drzý obviněný pak jen přeparkoval, přičemž o zóně nevěděl a vědět nemohl.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #8 kdy: 15 Února 2016, 16:17:53 »

Máte označení invalidy platné? ... Pokud máte tento průkaz, a je tam zóna mimo zásobování, pak jste tam, imho, mohl vjet a stát. To jak dlouho a podobně, už by bylo na dohadech.
Samozřejmě se jedná o nový průkaz s fotografií na líci a s platností do r. 2025.
Ještě MP podezírám z toho, že se nepodívali za okýnko řidiče, kde ho mám (nikoliv na palubce). Ale snad nebyli tak blbí, aby si vozidlo neobešli...

Je potřeba číst pořádně, ta výjimka pro zdravotně postižené se netýká každé dopr. značky s dodatkovou tabulkou MIMO ZÁSOBOVÁNÍ, ale pouze zákazu vjezdu. Jestli je tam zóna zákazu zastavení, tak nemůžete ani tak.
Ano, zákon mluví jen o značce zákazu vjezdu.
Ovšem vyhláška mluví, dle mě, o jakékoliv značce: Vhodným nápisem ... je ... omezen význam dopravní značky, pod kterou je dodatková tabulka umístěna.
Já to čtu tak, že dodatková tabulka omezuje význam jakékoliv značky (a jinak by to ani nebylo logické). Zásobování je mj. "vozidlo, přepravující osobu TZP" - Příloha č. 6 k vyhl. č. 294/2015 - E 13
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #9 kdy: 11 Března 2016, 12:47:22 »

Tak mám dopo dopis na poště z MěÚ. Nemusí to být k věci, ale budu předpokládat, že to je ono. Tedy nějaká prvotní výzva k zaplacení odpustku, či?

Jak uvedeno výše, mám za to, že jsem v právu, takže bych to řešil v rámci přestupku (napráskat se a odkazovat na příl. č. 6 k vyhl. č. 294/2015 - E 13 => zásobování = mj. vozidlo přepravující osobu TZP) a nepřeklápět na SprDel. Nebo bude lepší SprDel (ať se procvičím?).

Přebrat psaní hned nebo později nebo je to jedno?

Ještě k doručování-mám DS jako FO. Auto je zapsáno na PFO. PFO DS nemám. Předpokládám, že doručování klasickou poštou je tedy z jejich strany v pořádku.
Díky za názory.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #10 kdy: 11 Března 2016, 12:50:09 »

možnosti obrany jsou u SPRDELe poněkud omezené, takže osobně bych to řešil ve formě přestupku, zvlášť, když se cítíte silný v kramflecích. V případě SPRDELe musí být sice taky přestupek prokázán, čili by se dalo bojovat i tam, ale nepřijde mi to jako výhoda...
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #11 kdy: 12 Března 2016, 23:26:31 »

Burtonbell, děkuji za reakci.
Dopis od MěÚ vyzvednut (viz vyzva)
Buďto si MěPol auto neprošla důkladně (průkaz 07 byl za sklem dveří řidiče), nebo si vykládají vyhlášku rozdílně než já. Jaké foto je v oznámení od MěPol si prohlédnu příští týden na MěÚ. Každopádně počítám se suchou reakcí v tomto duchu (viz vyzva_reakce)
edit:
Tak mi MěÚ e-mailem zaslal fotografie vozidla z oznámení MěPol - jsou čtyři: značka zóny, auto zepředu (momentka s jedním strážníkem), auto zepředu detail, auto zepředu ještě větší detail s bílým lístečkem za stěračem (asi nějaká reklama 8)). Takže se neobtěžovali si vyfotit okno řidiče s průkazem 07...
« Poslední změna: 14 Března 2016, 09:18:11 od akit »
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #12 kdy: 15 Března 2016, 12:22:47 »

Na moje sdělení, podané jim včera do datovky (viz Sdeleni.pdf) se dostavila reakce v telefonátu úředníka MěÚ v délce téměř 20 minut. Některé pasáže musím zdejšímu plénu předložit (volně parafrázováno).
Úředník: Já dostanu od MěPol oznámení, já ho nerozporuju, oni jsou od toho aby řekli, že se stal přestupek.
Já: Nemáte pravdu. Vy musíte v rámci řízení o přestupku rozhodnout, zda se stal a řádně odůvodnit.
Ú: Policisté auto prošli a průkaz 07 tam nebyl, jinak by ho vyfotili. I tak tam nemůžete stát, je tam zákaz zastavení.
Já: Policisté lžou. Podám na MěPol stížnost. Na značce je dodatková tabulka E13 - mimo zásobování, tedy značka neplatí ani pro vozidlo převážející osobu ZTP.
Ú: Dodatková tabulka tam je pro zásobování. Cedulku zásobování jste za sklem neměl.
Já: Opět (a pak asi ještě asi 4x během telefonátu odkaz na vyhl. 294), že zásobování je i vozidlo označené průkazem 07.
Ú: To by tam mohl stát každý s průkazem 07.
Já: Samozřejmě může. Pod značkou zákazu zastavení je dodatková tabulka mimo zásobování a povolení MěÚ, takže pro ty kdo splňují definici zásobování a ty kdo mají povolení MěÚ ta
značka neplatí.
Ú: Ta fotka, kde máte ten průkaz za sklem řidiče, je z úplně jiného místa.
J: Samozřejmě (nazlobeně). Přeci si nemyslíte, že si pokaždé, když někde zastavím, fotím auto, protože předpokládám, že MěPol bude lhát.
Ú: Vy mi píšete, abych věc odložil....
J:...já Vám ve svém sdělení nepíšu ani slovo o tom, abyste to odložil...
Ú:...píšete, že přestupek se nestal. Od toho jsem tady já abych řekl, zda se přestupek nestal.
J: Samozřejmě. Vy tvrdíte, že se stal a já, že se nestal. Tak rozhodněte.
Ú: Budu to muset probrat s naším dopravním expertem.
Dále jsem úředníkovi řekl, že budu naopakk rád, když zahájí správní řízení o přestupku, protože jsem zvědavý na to rozhodnutí a odůvodnění a dopředu jsem mu oznámil, že pokud bude rozhodnuto, že jsem se přestupku dopustil, odvolám se ke KÚ.

Bude to asi lehčí, než jsem myslel. Škoda.
Úplně v šoku jsem zůstal z toho lhaní MěPol a zdůvodnění úředníka - protože tam průkaz nebyl, tak sklo řidiče nefotili (!)
No asi to tak MěPol dělá standartně. A z mluvy úředníka mi čišela na sto honů naprostá neznalost problematiky. Asi se u nás nikdo nebrání a výzvy hradí. I to mi vlastně úředník řekl - že, komu přijde výzva, tak zaplatí. (MěPol má vždy pravdu)

Mám sto chutí tu stížnost na MěPol napsat hned, ale asi ještě počkám, jak se to dál bude vyvíjet.

edit:
Sesmolil jsem výzvu k úhradě určené částky, adresovanou na MěPol  8)
Zatím počkám na další krok MěÚ a pak uvidím, zda to opravdu nepošlu.

Výzva končí takto:

Vyzývám Vás k úhradě částky 500,- Kč, která byla mnou určena jako částka odpovídající času, který jsem byl nucen prozatím strávit s řešením vašeho neoprávněného oznámení. Částka je určena v relativně nízké výši, neboť jsem přihlédl ke skutečnosti, že je to váš první omyl vůči mně, jako provozovateli a řidiči uvedeného vozidla.

Částka je splatná do 15 dnů ode dne dodání této zprávy do Vaší DS, tedy do xx.xx.2016 na moje číslo účtu xxxxxxxxx/xxxx. 

Neuhradíte-li určenou částku, budu vaše pochybení dále řešit podle §175 zákona č. 500/2004 Sb.
« Poslední změna: 15 Března 2016, 14:56:17 od akit »
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #13 kdy: 15 Března 2016, 16:51:39 »

S urednikem se neoficialne nebavime! A obligatni: Vse, co reknete, muze byt a bude pouzito proti vam.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Stání v ZÓNĚ zákazu zastavení
« Odpověď #14 kdy: 12 Dubna 2017, 19:37:50 »

Nic se ve věci téměř rok již neděje. Asi bych se to nebál označit za win.
IP zaznamenána