30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nové zóny parkování v Praze  (Přečteno 17210 krát)

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #30 kdy: 17 Února 2016, 10:31:52 »

Citace
d) změna místa trvalého pobytu související se přestěhováním držitele z jiné městské části, kde je také zřízena ZPS - žadatel předkládá

    doklad totožnosti
    technický průkaz vozidla
    původní parkovací kartu s čipem

Pokud žadatel nevrátí původní parkovací kartu (např. z důvodu jejího zničení), musí doložit:

    doklady o vyřazení původního vozidla z evidence, nebo
    předložit kupní smlouvu o prodeji původního vozidla či doklad o vrácení vozidla leasingové společnosti společně s prohlášením autobazaru (leasingové společnosti) o odstranění parkovací karty z čelního skla vozidla, nebo
    předložit kupní smlouvu o prodeji původního vozidla či doklad o vrácení vozidla leasingové společnosti a přistavit původní vozidlo k fyzické kontrole čelního skla pracovníkem úřadu městské části, nebo
    předložit technický průkaz vozidla, kde je vyznačena změna vlastníka a přidělení nové registrační značky.

Nevím jak moc jsou propojený .. tohle je z webu Prahy3 :)

To je dobrá taškařice. Přihlášení k TP je nárokové, podmínit ho tímhle způsobem určitě nelze. A kdyby fakt hodně moc prudili, dá se to prostě ochcat způsobem n+1.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #31 kdy: 17 Února 2016, 11:42:35 »

To neni z podminek prihlaseni k TP, ale k vydani parkovaci karty. Rekl bych, ze to je presne opatreni proti tem, co prijdou s docasnym listeckem o zmene trvaleho pobytu a s jeste nezmenenym trv bydlistem v technicaku.
Na to by ovsem melo fungovat to n+1, cili vzdycky se rychle vratit k puvodnimu TP mimo Prahu pred prestehovanim do nove mestske casti Prahy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #32 kdy: 17 Února 2016, 13:29:16 »

Ale asi by mohli pobyt nastavit a následně poslat výzvu k vrácení karty..

A to n+1 už znamená 4krát formální stěhování a možná čtvrt roku nebo i víc s náhradním dokladem.. a taky to asi bude fungovat jen jednou.. asi budou dělat problémy když někdo měl kartu loni a chce další a má zase náhradní doklad že se právě přistěhoval..

A taky při změně bydliště ta první karta asi přestane platit?
Nebude už jednodušší si tu kartu prostě vyrobit?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #33 kdy: 17 Února 2016, 13:45:27 »

Jo tohle je už dost krkolomný, tohle má asi smysl jen kvůli jedné městské části, kde třeba pracuju nebo jezdím za milenkou. Já bydlim normálně na desítce, kde díky bohu a zastupitelstvu tuhle zmrdárnu nemáme a hodilo by se mi to na sedmičku nebo od dubna na osmičku.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #34 kdy: 17 Února 2016, 14:11:52 »

No a já napůl bydlím na P2 v zóně, pracuju na P4 v budoucí zóně, primární útočiště mého hobby je na P6 v budoucí zóně.. takže..

CDR šablonu na kartu P2 už mám dávno udělanou :D

Jinak ten chip.. http://gaorfid.com/product/tag-uhf-web-epc-c1-gen-2-iso-18000-6c-rfid/ to bude on. Poptám se kluků z Research department, jestli už ho někdy viděli a jestli umějí obstarat kompletně zapisovatelnou verzi (ale spíš se na nějakej chip vyseru a jeho siluetu vytisknu)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #35 kdy: 17 Února 2016, 16:36:57 »

No a já napůl bydlím na P2 v zóně, pracuju na P4 v budoucí zóně, primární útočiště mého hobby je na P6 v budoucí zóně.. takže..

CDR šablonu na kartu P2 už mám dávno udělanou :D

Jinak ten chip.. http://gaorfid.com/product/tag-uhf-web-epc-c1-gen-2-iso-18000-6c-rfid/ to bude on. Poptám se kluků z Research department, jestli už ho někdy viděli a jestli umějí obstarat kompletně zapisovatelnou verzi (ale spíš se na nějakej chip vyseru a jeho siluetu vytisknu)

Tak to zase budou hratky pubosu s elm. civkami u aut  ;D, kolik jich asi pak  prectou.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #36 kdy: 18 Února 2016, 00:04:51 »

(což samozřejmě půjde třeba právě metodou přihlášení se na jeden den k trvalému pobytu na příslušné městské části, vyřízení parkovačky a přehlášení jinam)
Víte vůbec co obnáší přihlášení k TP? Kdo vám dá jenom tak nájemní smlouvu a potvrzení že svoluje k přihlášení TP za dobrý slovo? Vůbec nikdo. A úřad vám nedá trvalej pobyt když nemáte prokázaný vlastnictví nemovitosti, nebo nějakej ten nájem.
Citace
doložit vlastnictví bytu nebo domu, nebo doložit oprávněnost užívání bytu, anebo předložit úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu*). Takové potvrzení se nevyžaduje v případě, že oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu k trvalému pobytu před zaměstnancem ohlašovny. Za oprávněnou osobu se považuje osoba starší 18 let, svéprávná, která je oprávněna užívat objekt uvedený v odstavci 1 nebo jeho vymezenou část (např. byt nebo obytnou místnost), anebo je provozovatelem ubytovacího zařízení, kde se občan hlásí k trvalému pobytu.
No a kdo má nemovitosti na různejch místech Prahy už se může na takový nesmysly vysrat, ten si koupí rovnou několik parkovaček…
« Poslední změna: 18 Února 2016, 00:08:52 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #37 kdy: 18 Února 2016, 01:42:17 »

TP jsem za posledních několik let rušil a obnovoval vícekrát a žádnou nájemní smlouvu ani souhlas nikdy na úřadě nechtěli. Zrušení za stovku, přihlášení za pade.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #38 kdy: 18 Února 2016, 08:44:38 »

Nebylo to na to samý místo?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #39 kdy: 18 Února 2016, 10:16:17 »

Kdo vám dá jenom tak nájemní smlouvu a potvrzení že svoluje k přihlášení TP za dobrý slovo? Vůbec nikdo.

Na příhlášení k trvalce je nutné doložit jen právní vztah k nemovitosti, žádné svolení (bohužel - z pohledu majitele nemovitosti) není podle NOZ potřeba.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #40 kdy: 18 Února 2016, 10:25:57 »

I tak by mě zajímalo kde seberete právní vztah k nemovitosti ve všech městskejch částech, který potřebujete, tzn. kam zrovna ukážete prstem. To tady někdo má nějaký nemovitosti nebo nájmy ve 3, 5, 10 pražskejch čtvrtích? To si už může dovolit soukromýho řidiče a parkování nemusí řešit, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #41 kdy: 18 Února 2016, 10:59:20 »

Vedle virtuálního sídla pro PO je dostupnou službou i virtuální sídlo pro FOP a TP pro FO ;)

Já neříkam, že se mi to líbí a chci to tak praktikovat, je to spíš ukázka toho, že i to lze řešit, když o to bude někdo stát.

Prvotně jsem uváděl na pravou míru neaktuální tvrzení o požadavcích na TP, tak mi nepodsouvej něco o nájemních vztazích v x pražských čtvrtí. Děkuji
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #42 kdy: 18 Února 2016, 11:17:01 »

.... odhlašování-přihlašování trvalého pobytu(klidně i na úřad) ...
Na úřad se jen tak sám od sebe nepřihlásíte. Tam jste "přihlášen" v případě, že majitel/uživatel nemovitosti vašeho stávajícího trvalého pobytu vyvolá správní řízení ve kterém prokáže že vy již na dané adrese fyzicky nebydlíte a vy současně neudáte nějaký jiný pobyt. Standardně takové procedura zabere cca 1/2 roku, takže pro toto je nepoužitelná.
IP zaznamenána