30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nové zóny parkování v Praze  (Přečteno 17234 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 885
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #15 kdy: 12 Února 2016, 14:41:50 »

Když pominu krkolomnost celého tohohle počínání a to jak si bájíš různé "ideální podmínky" (například tím čumákem do křoví - jistě je takových míst v parkzónách plno), tak si myslím že to chcípne na obyčejné lidské blbosti a udavačství - kdejakej vohnout, když uvidí, jak si na auto dáváš jiné značky, tě okamžitě napráší a budeš prostě a jednoduše odhalen. Pokud by se tahle blbost rozmohla (tak jako se rozmohlo jezdit bez přední značky), udělaj na to nějakou záplatu ve stylu - kdo přelepí značku je terorista a popravíme ho a místě...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #16 kdy: 12 Února 2016, 17:12:29 »

Pokud auto nema karticku/nema registrovanou RZ (pokud opravdu tyhle kontroly zacnou fungovat), bude s nejvyssi pravdepodobnosti odtazeno.

To je horší.. ale záleží asi kde a kdy to je.. na Praze 1 jsem několikrát viděl že odtahovali auto.. na Praze 7 jsem viděl že šel strážník a rozdával lístečky.
Ale odtah je problém.

Osobne jsem po dlouhem premysleni, jak se dostat legalne ke karte, zvolil variantu docasne zmeny trvaleho bydliste do dane zony a naslednou zmenu zpet. Je to sice trochu oser, ktery se musi za rok podstoupit znova, ale co uz.

Taky možnost.. ale těch zón je pořád víc a kdo jezdí občas do víc z nich tak aby se neustále "stěhoval".. a po nahlášení změny bydliště úřad zruší občanku a na vydání další má měsíc.. ale příští rok to možná odpadne protože se nebude muset bydliště na občanku dávat.

jak si bájíš různé "ideální podmínky" (například tím čumákem do křoví - jistě je takových míst v parkzónách plno)

Tak nálepka se asi vyřeší sama když bude možnost parkovat i bez nálepky.. nebo nevím jak mobilní aplikace bude dělat nálepky..
A na skrytí přední RZ stačí zaparkovat podélně za někoho jiného.

No jestli přejdou na skenování RZ tak možná bude úplně stačit zaparkovat podélně před SUV a risknout že neodjede zrovna předtím než pojedou kolem strážníci..


to chcípne na obyčejné lidské blbosti a udavačství - kdejakej vohnout, když uvidí, jak si na auto dáváš jiné značky, tě okamžitě napráší

Bylo by určitě lepší to nedělat moc okázale.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 642
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #17 kdy: 13 Února 2016, 23:31:25 »

Není proti odtažení jednoduchá obrana - přivázat kolo řetězem k lampě nebo něčemu podobnýmu? Motorku vám taky neodvezou když je přivázaná ke sloupu, ne? Máte šptné zkušenosti s krádežema, tak jste si vozidlo zajistil řetězem, jako třeba jízdní kolo. Zyklouni můžou, proč ne řidiči?

Tím můžou tak leda dát botu nebo lísteček.

Jinak když jste obyčejnej vohnout a vypláznete pár desítek tisíc za víkend za dvě místa pro pořádání konference, serou na vás jako na placatej šutr, protože tam parkujou VIP a na ty se nesahá. To na vás serou měšťáci i státní. Když si tam navopak jako ten vohnout stoupnete, vodtáhnou vás okamžitě, jak jinak.
« Poslední změna: 17 Února 2016, 23:58:58 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #18 kdy: 14 Února 2016, 23:00:35 »

[..

Ideálně mít náhradní značky na magnety.. a na parkování vybírat místa čumákem ke zdi nebo do křoví aby nebylo nutné řešit přední značku.. na zadek plácnout náhradní přes tu svou a jít. Při příchodu sundat náhradní značku a jet.

plácnout kam ?
už asi 30let jsou značky hliníkové...
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #20 kdy: 16 Února 2016, 09:56:42 »

Myslím, že cesta povede opět přes "předpokládané" příjmy z pokut a odtahů a motivace MP tento předběžný plán naplnit. Nicméně já bych se osobně zaměřil spíš na variantu "to ještě nějak zarazit, aspoň na nějakou dobu", než vymejšlet, jak to pak půjde ochcat  :-\  (což samozřejmě půjde třeba právě metodou přihlášení se na jeden den k trvalému pobytu na příslušné městské části, vyřízení parkovačky a přehlášení jinam)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #21 kdy: 16 Února 2016, 10:13:40 »

...  (což samozřejmě půjde třeba právě metodou přihlášení se na jeden den k trvalému pobytu na příslušné městské části, vyřízení parkovačky a přehlášení jinam)...
A nepozbyde odhlášením platnost to povolení. Parkovací karty mají v sobě čip, který umí MP načíst. Zvlášť pokud budou mít scan značky. Pak stačí zneplatnit a 700 v hajzlu.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #22 kdy: 16 Února 2016, 10:49:56 »

...  (což samozřejmě půjde třeba právě metodou přihlášení se na jeden den k trvalému pobytu na příslušné městské části, vyřízení parkovačky a přehlášení jinam)...
A nepozbyde odhlášením platnost to povolení. Parkovací karty mají v sobě čip, který umí MP načíst. Zvlášť pokud budou mít scan značky. Pak stačí zneplatnit a 700 v hajzlu.

V podminkach pro vydani parkovacich karet se o tom nastesti nic nepise.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #23 kdy: 16 Února 2016, 10:53:52 »

Myslím, že cesta povede opět přes "předpokládané" příjmy z pokut a odtahů a motivace MP tento předběžný plán naplnit. Nicméně já bych se osobně zaměřil spíš na variantu "to ještě nějak zarazit, aspoň na nějakou dobu", než vymejšlet, jak to pak půjde ochcat  :-\  (což samozřejmě půjde třeba právě metodou přihlášení se na jeden den k trvalému pobytu na příslušné městské části, vyřízení parkovačky a přehlášení jinam)

Bohuzel pokud clovek chce karticek vice, trochu to trva, protoze nelze prihlasit k trvalemu pobytu, dokud ma clovek OP s ustrizenym rohem vyznacujicim zmenu trvaleho bydliste. Ale vypada, ze by to melo jit zrychlit zrusenim trvaleho pobytu v CR (to ustrizeny roh neblokuje) a naslednym prihlasenim zase zpet :-)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #24 kdy: 16 Února 2016, 13:03:36 »

Jo, s tím mám bohaté zkušenosti. Od jisté doby to stojí 150 Kč a člověk musí mít pas, aby se pak byl bez opruzu schopný zase přihlásit. Ale furt se to vyplatí :)

Mimochodem, ohledně toho čipu.. co tak mám zjištěno, v celé Praze existuje jediná čtečka, má ji MP P7 a je rozbitá  8) nicméně celý loňský rok jsem měl parkovačku položenou na palubce dostatečně daleko od skla a no problem. http://permalink.gmane.org/gmane.org.user-groups.brmlab/4887 tu jsme řešili technologii.

Kdyžtak.. pracuju ve firmě, kde máme RFID/NFC technologii jako primární technologii produktu, takže nějaký research na toto téma by šel.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #25 kdy: 16 Února 2016, 13:09:25 »

Nicméně já bych se osobně zaměřil spíš na variantu "to ještě nějak zarazit, aspoň na nějakou dobu", než vymejšlet, jak to pak půjde ochcat  :-\ 

Ale jak se to dá zarazit?
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #26 kdy: 16 Února 2016, 14:12:40 »

To je právě otázka k brainstormingu. Za mě můžu nabídnout dobré vztahy se čtyřmi pirátskými zastupiteli na MHMP (potenciální zdroj informací od insiderů), hluboké zkušenosti se 106_žádostmi, tušení že bude něco v nepořádku v oboru veřejných zákazek s tím souvisejících, bohužel však moc neoplývám volným časem a teď mě z fleku taky nenapadá nic konkrétního, na čem by šel nasypat písek do ložisek. Je to na skupinové zamyšlení asi :)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #27 kdy: 16 Února 2016, 15:37:33 »

Bohuzel pokud clovek chce karticek vice, trochu to trva, protoze nelze prihlasit k trvalemu pobytu, dokud ma clovek OP s ustrizenym rohem vyznacujicim zmenu trvaleho bydliste. Ale vypada, ze by to melo jit zrychlit zrusenim trvaleho pobytu v CR (to ustrizeny roh neblokuje) a naslednym prihlasenim zase zpet :-)
Jestli tomu správně rozumim, tak při vhodný strategii odhlašování-přihlašování trvalého pobytu(klidně i na úřad) je možné docílit možnost parkování ve všech městských částech, kerý potřebuju?
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #28 kdy: 16 Února 2016, 16:22:42 »

Zdá se, že v podstatě jo. Ještě budu chtít jednou detailně probádat celé podmínky, zejména na výskyt nějakého výjebu typu "změnou trvalého pobytu do jiné městské části parkovací karta pozbývá platnosti".
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #29 kdy: 16 Února 2016, 17:16:20 »

Citace
d) změna místa trvalého pobytu související se přestěhováním držitele z jiné městské části, kde je také zřízena ZPS - žadatel předkládá

    doklad totožnosti
    technický průkaz vozidla
    původní parkovací kartu s čipem

Pokud žadatel nevrátí původní parkovací kartu (např. z důvodu jejího zničení), musí doložit:

    doklady o vyřazení původního vozidla z evidence, nebo
    předložit kupní smlouvu o prodeji původního vozidla či doklad o vrácení vozidla leasingové společnosti společně s prohlášením autobazaru (leasingové společnosti) o odstranění parkovací karty z čelního skla vozidla, nebo
    předložit kupní smlouvu o prodeji původního vozidla či doklad o vrácení vozidla leasingové společnosti a přistavit původní vozidlo k fyzické kontrole čelního skla pracovníkem úřadu městské části, nebo
    předložit technický průkaz vozidla, kde je vyznačena změna vlastníka a přidělení nové registrační značky.

Nevím jak moc jsou propojený .. tohle je z webu Prahy3 :)
IP zaznamenána