30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nové zóny parkování v Praze  (Přečteno 17289 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Nové zóny parkování v Praze
« kdy: 11 Února 2016, 13:17:29 »

http://praha.idnes.cz/parkovaci-zony-pokuty-vybirani-dnu-/praha-zpravy.aspx?c=A160201_2222544_praha-zpravy_nub

A Praha se snaží aby o odvoláních nerozhodovalo ministerstvo..

Citace
Radnice si zvolí čas platnosti parkovacích zón, o víkendech systém platit nebude.
Fakt? Ani modrá zóna?

Citace
Kontrola: Speciální vozy budou snímat SPZ parkujících automobilů a s pomocí elektronického systému ihned zjistí, které vozy parkují v zónách načerno.

Říká se vlastně někde že na zaparkovaném autě musí být značka?
Když po zaparkování značku někdo sundá, zakryje nebo si tam dá jinou tak dopouští se něčeho?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2016, 13:35:57 »

Auto bez značky je vrak. Riskuješ odtah a dokazování, že je tvoje.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #2 kdy: 11 Února 2016, 15:48:44 »

opas: Odstranění vraku trvá dlouho.. http://www.sshmp.cz/vraky

Ale auto bez značky bude podezřelé.. Ale spíš šlo o to že řídit auto bez značky nebo s jinou značkou je nejtěžší zločin skoro na zastřelení na místě, ale neplatí to když to auto jen tak někde stojí..
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2016, 16:08:13 »

Před nedávnem jsem se bavil s policajtem, že auto bez prakticky značky, ze kterého není patrná jeho vrakovitost, je vlastně v praxi neodtažitelné. Debata to původně byla ve stylu, jak se zbavit auta, které stojí na sídlišti, majitel je dlouhodobě v cizině, auto silně překáží, neparkuje však v rozporu s předpisy, neteče z něj žádná kapalina, má platnou technickou a má ukradené značky.
Vtip byl v tom, že auto, u kterého není VIN viditelný zvenčí, je neidentifikovatelné bez soudního příkazu (soudní příkaz k otevření vozidla za účelem identifikace - nejspíš VIN pod kapotou).
A mimochodem, napovězený postup pro odstranění takového nepohodlného vozu (samozřejmě debilní) byl: nalejte pod vanu trošku oleje a zavolejte PČR, že z vozidla unikají provozní kapaliny, a do druhého dne je odtaženo na náklady provozovatele..

Což nic nemění na tom, že by mě zajímalo, jak by se ty připravovaný zóny daly ještě shodit nebo aspoň na nějakou dobu odložit. (vím o lidech, kteří kvůli tomu přijdou o práci; a já dojíždějící denně do Prahy bez možnosti substituce MHD budu doufat v nízkou kapacitu MP)
Co třeba napadnout veřejnou zakázku + návrh na předběžné opatření a takovýhle srandičky?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #4 kdy: 11 Února 2016, 16:12:57 »

Tohle je zmrdovina par excellence a je třeba proti tomu bojovat. Ale rozhodně bych o tom nediskutoval na nějakém veřejném fóru, které čtou jak úředníci, tak policie...
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #5 kdy: 11 Února 2016, 17:05:27 »

Dáme vlákno tam, kde není vidět?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #6 kdy: 11 Února 2016, 18:21:04 »

Tož přesunuto.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #7 kdy: 11 Února 2016, 18:29:55 »

Největší hovadina je, že je to celý vázaný na trvalej pobyt. Oni to ti hajzli maj vymyšlený dobře - kde máš TP, tam jdou tvoje daně. Takže si to nechaj zaplatit hned dvakrát. Vydírání podnikatelů, živnostníků a zásobování (wtf 24 kolíků za 15 minut denně?) už je jen taková třešínka na dortu.

Neplatící metoda, která by zároveň aspoň trochu elegantně mohla vyřešit dlouhodobý parkování mě nenapadá ("ukradený" značky, apod). Jediný, co mě zatim napadlo, je sehnat si někde O1 a/nebo v případě "nerezidentů", kteří však v dané lokalitě bydlí a tudíž tam platí část svých daní, přestěhování na místní úřad. Případně varianty jako přepsání auta na spřízněného místního bezdomovce, apod. Ale to všechno už je s úlitbou systému :/
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #8 kdy: 11 Února 2016, 20:09:49 »

Lze nainstalovat cizí značku, nejlépe z vlastního odepsaného auta. A před odjezdem vrátit zpět původní.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #9 kdy: 11 Února 2016, 22:34:14 »

Lze nainstalovat cizí značku, nejlépe z vlastního odepsaného auta. A před odjezdem vrátit zpět původní.

To bude fungovat jenom chvíli, pakna to naroubujou nějakou záplatu. Dnes není problém, aby to auto co bude snímat značky online projíždělo databázi a jakmile najde neregistovanou značku tak pípne a už tě maj....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #10 kdy: 12 Února 2016, 10:54:55 »

A mimochodem, napovězený postup pro odstranění takového nepohodlného vozu (samozřejmě debilní) byl: nalejte pod vanu trošku oleje a zavolejte PČR, že z vozidla unikají provozní kapaliny, a do druhého dne je odtaženo na náklady provozovatele..

Asi mám policejní myšlení  :o Přesně to mě taky napadlo.
Nebo když auto začne vypadat zjevně opuštěně tak na sídlišti se už najdou dobráci kteří zařídí aby z něj byl vrak, ale nevím jak ten proces urychlit morálně přijatelným způsobem.

Největší hovadina je, že je to celý vázaný na trvalej pobyt.
A ještě navíc trvalej pobyt vlastníka auta.

Řešil jsem situaci:
Osoba A má auto které zrovna nepotřebuje. B by zase rád jezdil, ale nemá moc peněz. Dohodnou se že B bude provozovat to volné auto a může být i zapsaný jako provozovatel.
B bydlí v modré zóně a chce tam i parkovat.

Výsledek: NELZE.
Vlastník je A a bydliště tam nemá.
B by dostal kartu na sebe jen kdyby A byl leasingovka nebo autopůjčovna.
Takže A by buď musel auto přepsat na B nebo si koupit kartu dražší než hodnota toho auta.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #11 kdy: 12 Února 2016, 11:30:48 »

K tématu:
Lze nainstalovat cizí značku, nejlépe z vlastního odepsaného auta. A před odjezdem vrátit zpět původní.

To bude fungovat jenom chvíli, pakna to naroubujou nějakou záplatu. Dnes není problém, aby to auto co bude snímat značky online projíždělo databázi a jakmile najde neregistovanou značku tak pípne a už tě maj....

A co? Je zakázané mít na autě cizí RZ když někde jen stojí a nikdo ho neřídí?

A když už to je skryté tak víc přiblížím ty možnosti:

1. Na dobu parkování nasazovat RZ nějakého jiného auta.. jiného svého auta, domluvit se s kamarádem, whatever. Úplně perfektní by byl podobný, ale ne úplně stejný model a barva.
Vtip by byl zaparkovat dvě auta, přehodit jim značky a před odjezdem je přehodit zpátky  ;D

Když to někdo vyfotí tak dopis přijde majiteli podle RZ.. ten tam neparkoval a na fotce není jeho auto.. game over.

2. Nejdřív se po té zóně projít, najít tam podobné auto a pak na dobu parkování používat jeho značku.
To zavání protože se do toho zatahuje nic netušící člověk.
Na druhé straně by problém hrozit neměl protože by jim mělo hned vyjet že ta značka tam parkovat může.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #12 kdy: 12 Února 2016, 12:14:27 »

K tématu:
Lze nainstalovat cizí značku, nejlépe z vlastního odepsaného auta. A před odjezdem vrátit zpět původní.

To bude fungovat jenom chvíli, pakna to naroubujou nějakou záplatu. Dnes není problém, aby to auto co bude snímat značky online projíždělo databázi a jakmile najde neregistovanou značku tak pípne a už tě maj....

Reagoval jsem na psaný text (viz zvýraznění) - do hlavy nikomu nevidím

1. Na dobu parkování nasazovat RZ nějakého jiného auta.. jiného svého auta, domluvit se s kamarádem, whatever. Úplně perfektní by byl podobný, ale ne úplně stejný model a barva.
Vtip by byl zaparkovat dvě auta, přehodit jim značky a před odjezdem je přehodit zpátky  ;D

To je ale opravdu jenom vtip - praktické použití nulové


2. Nejdřív se po té zóně projít, najít tam podobné auto a pak na dobu parkování používat jeho značku.
To zavání protože se do toho zatahuje nic netušící člověk.
Na druhé straně by problém hrozit neměl protože by jim mělo hned vyjet že ta značka tam parkovat může.

Takže - projít ulici a risknout že ten koho jsi si vybral má zaplaceno (je rezident)
          - notebook + přenosná tiskárna 
          - zalaminovat výtisk
          - zasadit do držáku aby to nebylo na první pohled divné (kvůliva pěším opicím)
nebo
          - přijet na místo určení (třeba z Vršovic do Dejvic)
          - projít ulici a risknout že ten koho jsi si vybral má zaplaceno (je rezident)
          - zpět domů
          - vyrobit značku
          - zpět na místo určení
          - atd..

 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #13 kdy: 12 Února 2016, 14:28:21 »

Reagoval jsem na psaný text (viz zvýraznění) - do hlavy nikomu nevidím

Mít na autě neexistující RZ pokud vím není přestupek dokud to auto jen tak stojí a nikdo ho neřídí.
Kdyby z toho přestupek udělali tak jak orgán dokáže kdo tam tu jinou RZ dal?

A kdyby zavedli objektivní odpovědnost provozovatele za to že na autě je správná RZ tak snad by stačilo příslušným poslancům obejít auta a RZ nahradit cedulí BLB EČEK a ono je to přejde..


To je ale opravdu jenom vtip - praktické použití nulové

Proč.. kde je problém?
Ideálně mít náhradní značky na magnety.. a na parkování vybírat místa čumákem ke zdi nebo do křoví aby nebylo nutné řešit přední značku.. na zadek plácnout náhradní přes tu svou a jít. Při příchodu sundat náhradní značku a jet.

Ta náhradní značka by mohla být libovolná.. kdyby někdo byl svině tak použije značku náhodného cizího auta.. jinak se s někým prostě dohodnout.. ideálně aby na náhradní značku bylo registrované auto které vypadá podobně, ale ne stejně.

Pokuty budou chodit majiteli vyfocené značky a ideálně až během řízení se zjistí že vyfocená značka nepatří vyfocenému autu.

Takže - projít ulici a risknout že ten koho jsi si vybral má zaplaceno (je rezident)
Když má nálepku na skle tak zaplaceno má.
U druhého auta bude trochu problém absence nálepky takže bude lepší parkovat na místech aby to nebylo moc vidět, ale když RZ bude evidovaná že tam parkovat může tak by to stejně mělo projít.

A když to auto přece jen zaplaceno mít nebude tak pak jeho majitel dostane vyděračský dopis a shodí to na tom že na fotce není jeho auto. Ale uznávám že to vůči němu je sviňárna. Ale šlo by to řešit nalezením spolupracujícího rezidenta.

A ten postup je absurdní.. by si nejdřív vyrobil náhradní RZ a pak už jen parkoval.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Nové zóny parkování v Praze
« Odpověď #14 kdy: 12 Února 2016, 14:35:14 »

Zdejsi uvahy o vymene znacek jsou pomerne vtipne, prakticke pouziti je ovsem nulove.
Pokud auto nema karticku/nema registrovanou RZ (pokud opravdu tyhle kontroly zacnou fungovat), bude s nejvyssi pravdepodobnosti odtazeno. V modre zone se totiz nehraje o pokutu, ale o odtah.
Jedina mozna varianta je zkopirovana "sousedova" znacka, ale myslim, ze kdyz opicka pozna, ze nejde o original, vyleze z auta a pujde zkontrolovat, jestli je vylepena i karta.

Osobne jsem po dlouhem premysleni, jak se dostat legalne ke karte, zvolil variantu docasne zmeny trvaleho bydliste do dane zony a naslednou zmenu zpet. Je to sice trochu oser, ktery se musi za rok podstoupit znova, ale co uz.
IP zaznamenána