30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu  (Přečteno 23477 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #15 kdy: 20 Května 2016, 10:20:19 »

No do vyřešení podjatosti nesmí konat kroky, vyjma těch, které nesnesou odkladu…ale je fakt, že pokud se skutečně jedná jen o vysvětlení, tak o nic nejde. Ovšem zase aby to nechtěli překlápět na SPRDEL, o co se jedná?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

qpotes

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #16 kdy: 21 Května 2016, 20:21:56 »

Jde o podání vysvětlení. Důvodem přestupku je překročení rychlosti v srpnu 2015. Auto bylo v době přestupku psané na firmu, která mě označila za pachatele.
Mezitím jsem vůz koupil a přepsal na sebe. A změnil trvalé bydliště...to jen pro info.

Dne 23.5. jsem se měl dostavit k podání vysvětlení. Mezitím jsem poslal stížnost na podjatost dle "vzoru".
Vycházel jsem z této rady:
Už byla podjatost? Pokud ne, můžete jim tam při důsledném dodržování lhůt k přebírání hodit vidle minimálně na pár týdnů, v praxi měsíc až dva. V takovém případě jestli vám to prekluduje v srpnu, tak už jste za vodou...
Dáte mi radu co teda dál, mám v pondělí jet na MÚ podat vysvětlení? Nebo čekat jak dopadne stížnost na podjatost?...

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #17 kdy: 22 Května 2016, 11:00:31 »

Takže byla SPRDELní výzva, tam jste byl označen za viníka a teď vás předvolali. Ještě vlastně ani neprobíhá správní řízení, tak uvidíme, co na tu podjatost řeknou, protože to je právo účastníka řízení, a jestli ještě žádné nerozjeli…

Na podání vysvětlení asi stačí říct, že je možné, že jste tou dobou měl vozidlo svěřeno, ale už se nepamatujete, nejspíš by na základě toho poslali příkaz, rozjeli řízení, nebo si to nějak ohnuli a vrátili se SPRDELem k provozovateli (firmě).
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

qpotes

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #18 kdy: 24 Května 2016, 17:00:46 »

Podjatost dorazila 23.5.,tedy v den kdy jsem se měl dostavit k podání vysvětlení.
Tak uvidíme jak zareaguji.  Dám vědět.

Edit. Můžu jim poslat ofiko dopis, že jsem změnil trvalou adresu, abych jim trochu víc zamotal hlavu. Budou nuceni na to reagovat?
« Poslední změna: 24 Května 2016, 19:28:21 od qpotes »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #19 kdy: 25 Května 2016, 04:18:50 »

Nebudou, jen budou muset doručovat na tu nově sdělenou adresu. Pokud nemáte DS ani zařízenou dosílku z původního bydliště, tak je to aktivní oznámení nové adresy asi docela rozumné, protože jinak, jak bylo uvedeno výše, v zásadě mohou doručovat pořád na staré místo a vy máte povinnost si to brát.
IP zaznamenána

qpotes

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #20 kdy: 01 Srpna 2016, 23:57:10 »

Citace
Jde o podání vysvětlení. Důvodem přestupku je překročení rychlosti v srpnu 2015. Auto bylo v době přestupku psané na firmu, která mě označila za pachatele.
Mezitím jsem vůz koupil a přepsal na sebe. A změnil trvalé bydliště...to jen pro info.

Dne 23.5. jsem se měl dostavit k podání vysvětlení. Mezitím jsem poslal stížnost na podjatost dle "vzoru".

Podjatost dorazila 23.5.,tedy v den kdy jsem se měl dostavit k podání vysvětlení.

Po drobné odmlce se znovu ozývám s prosbou o radu. Věc se trochu posunula.

1) Na podání námitky vůči podjatosti přišlo zamítnutí - očekávané.

2) V červenci přišla pokuta 1000,- za nedostavení se k podání vysvětlení. Vzhledem k termínu prekluze začátkem srpna jsem se zaradoval, že to je přijatelná cena.

3) Jenže těsně před prekluzí dorazilo do datovky tehdejšího provozovatele vozu (pořád můj problém!) "rozhodnutí o správním deliktu v příkazním řízení" s pokutou a poplatkem za náklady řízení. Odůvodnění je, že i když provozovatel řádně nahlásil řidiče, nepodařilo se ho dohledat a tudíž je spoluzodpovědný.

Do 8 dnů můžu (může bývalý provozovatel) podat odpor.

Můj dotaz zní, pokud to udělám, co bude následovat? Je šance, že se na to vykašlou? Pochopil jsem že SPRDELní  řízení má prekluzi 4 roky.

Blbý je, že nejednám za sebe, ale tahám do toho spřátelenou firmu a nechci jim moc komplikovat život. Nějaká rada?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #21 kdy: 02 Srpna 2016, 09:40:04 »

Proti té pořádkové pokutě jste se odvolal? Jediným a dopředu zjevným cílem toho podání vysvětlení bylo získat vaše přiznání, o což se sice SO (po náležitém poučení) může pokusit, ale rozhodně nemůže sankcionovat, když mu to odepřete. Bylo by sice jistější se z tohoto důvodu omluvit (než bez omluvy či jiného avíza nedorazit), ale i tak je pořádková pokuta exces. Srovnej I.ÚS 1849/08 ze dne 18. 2. 2010, zejména bod [23].

Ohledně správního deliktu provozovatele je to obvyklý postup, čtěte fórum. Odpor v zásadě není důvod nepodat, protože si už obviněný (bývalý provozovatel) nemůže uškodit. Ohledně možné obrany lze stavět např. na tom, zda včas odložili přestupek (předpokládám, že po té vaší podjatosti a nedostavení se k podání vysvětlení ani žádné řízení s vámi nezahajovali a tedy podmínky projednatelnosti sprdele opírají o důvod podle § 125f(4)(a) ZPPK). Pokud ale přestupek odložili až po prekluzi, případně vůbec, je to problém (úřadu). Více by se dalo říct podle spisu.

Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že je-li primární důkaz překročení rychlosti nenapadnutelný a v samotném procesu úřad neudělal nějakou zásadní chybu, tedy především že řádně poslal výzvu podle § 125h a pak se nějak přiměřeně zabýval udaným řidičem, není žádný univerzální způsob, jak se ze sprdele dostat. Není ale ani důvod to úřadům usnadňovat ...
IP zaznamenána

qpotes

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #22 kdy: 03 Srpna 2016, 18:42:26 »

Rozhodnutí ÚS jsem si pročetl, je to fajn a nadějný. Ale nebude problém, že jsem účast neodepřel, pouze jsem se nedostavil?

Zbytek případu proti provozovatel uzavřu, paragrafy tam mají, asi se nedá nic dělat. V tuto chvíli je to i tak pro mne výhodný vyřešit takto (hrozilo odebrání). Netušil jsem, že můžou šahat k takovýmhle nepochopitelnejm krokům, mno co už.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #23 kdy: 03 Srpna 2016, 19:17:11 »

Horší to mít nebudete, IMHO stojí za to podat odpor a když nic jinýho, tak je trochu zaměstnat a oddálit to. A třeba tam nasekají procesní chyby a dotáhnete to daleko :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #24 kdy: 03 Srpna 2016, 21:30:24 »

Rozhodnutí ÚS jsem si pročetl, je to fajn a nadějný. Ale nebude problém, že jsem účast neodepřel, pouze jsem se nedostavil?
Ano, to může být problém, ale jelikož tady bylo dopředu jasné, že máte právo nepodávat vysvětlení, tak bude taky záležet např. na tom, jestli o možnosti odepřít podání vysvětlení jste byl poučen už v předvolání (jinak by vás úřad de facto nutil někam dojít, vyslechnout poučení, odepřít přiznání a zase jít, což je jen ztráta času pro obě strany). U té pokuty je také možné se točit na tom, zda se tak úřad chová standardně, tedy jestli ten litr dává opravdu každému, kdo jim bez omluvy nedorazí. Případně lze po prohraném odvolání žádat o prominutí nebo snížení a to z důvodu, že vás hrozně mrzí, jak jste se nedostavil, ale že na řízení to stejně nemohlo mít vliv, jelikož byste jim nic neřekl. Atd. atp. Každopádně opět platí, že dát odvolání je prakticky povinnost (nelze si uškodit, jen nepodáním odvolání uděláte radost úřadu).

Citace
Zbytek případu proti provozovatel uzavřu, paragrafy tam mají, asi se nedá nic dělat. V tuto chvíli je to i tak pro mne výhodný vyřešit takto (hrozilo odebrání). Netušil jsem, že můžou šahat k takovýmhle nepochopitelnejm krokům, mno co už.
Jestli to bylo o papíry, tak může být sprdel přijatelné východisko. Obrana má smysl už kvůli zaměstnání úřadu, ale jestli se do toho provozovateli nechce (ani tou formou, že by vám pro ten konkrétní případ dali plnou moc a dál se o to nestarali), tak se holt nedá nic dělat, pořád lepší než neřídit a pak potupně prosit o vrácení ŘP včetně návštěvy psycho-šarlatána atp.
IP zaznamenána

qpotes

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #25 kdy: 04 Srpna 2016, 11:40:04 »

Takže odvolání jsem poslal, uvidíme co bude dál.

Sprdel jsem uzavřel a zaplatil. Dneska už bych postupoval ve věcech trochu jinak, holt se člověk učí.
IP zaznamenána