30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu  (Přečteno 23473 krát)

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Zdravím,

chtěl bych se optat. Mám v běhu jedno správní řízení ohledně nekalé jízdy na čtyřkolce v lese. Poslední stav byl odmítnutí výpovídat. Ale teď jsem si změnil adresu trvalého bydliště, aktuálně mám zažádáno o nový občanský průkaz. A teď kdyby se úřad rozhodl doručovat nějaký dopis třeba s rozhodnutím a bude mi to posílat na starou adresu bude to problém? Uznává se v doručení fikcí v tomto případě. Podotýkám, že vozidlo je ještě hlášené na starou adresu, protože změnu logicky mohu udělat až budu mít občanku. A úřad mě identifikoval podle SPZ a obeslal mě podle registru vozidel.

Která adresa je teď berná mince pro doručení?

Díky za odpovědi.


IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2016, 23:33:43 »

Není to Váš problém. Úřady jsou napojeny na základní registry, tak by měli sami zjistit, že jste změnil trvalé bydliště. Takže i kdyby doručovali fikcí, tak je to neplatné.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2016, 01:36:45 »

Jo, taky mam pocit, ze berou adresu uvedenou v OTP. Nebo je nekde nacachovana. Uz mi poslali dva pozadavky o vypalne z MHMP na puvodni trvale bydliste. Jsem zvedav, co udelaji, az si ho za par dnu prepisu zpet..
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2016, 19:28:30 »

Jo, taky mam pocit, ze berou adresu uvedenou v OTP. Nebo je nekde nacachovana. Uz mi poslali dva pozadavky o vypalne z MHMP na puvodni trvale bydliste. Jsem zvedav, co udelaji, az si ho za par dnu prepisu zpet..

No právě, určitě první dopis úřad zaslal podle adresy, která je na registru vozidel. Teď je změna, že na občance mám novou adresu a na vozidle starou adresu. Tak budu věřit Kverulantovi. Díky.
IP zaznamenána

qpotes

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #4 kdy: 16 Května 2016, 21:47:00 »

Není to Váš problém. Úřady jsou napojeny na základní registry, tak by měli sami zjistit, že jste změnil trvalé bydliště. Takže i kdyby doručovali fikcí, tak je to neplatné.

Řeším stejný problém. Přestupek loni v srpnu. Už jsem jednou poslal omluvenku. Před měsícem jsem změnil trvalé bydliště a nyní mám ve schránce (staré) oznámení o zásilce na poště.
Můžu to tedy s klidným svědomím ignorovat? Neplatnost fikce se řeší kdy? Co se tedy děje dále?
Jsem nováček, tak díky za shovívavost.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #5 kdy: 16 Května 2016, 23:32:12 »

Nechce se mi to teď hledat, ale existuje judikatura, která tvrdí, že pokud si v průběhu řízení účastník přebíral někde poštu, tak takový "detail", jako že změnil trvalé bydliště, nemůže způsobit neplatnost doručení na původní místo - dle této logiky si měl účastník buď přebírání na původním místě zajistit, nebo o změně SO aktivně informovat.

Nezkoumal jsem to detailně a netuším, jestli to není překonané zavedením základních registrů a doktríny, že libovolný obsah informačních systémů veřejné správy je libovolnému orgánu veřejné moci dostupný, ale byl bych se snahou "obstrukčně" využít změnu bydliště maximálně opatrný. Jediná jistota je datová schránka, tam je jasně daná povinnost SO do ní primárně doručovat.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #6 kdy: 17 Května 2016, 10:25:52 »

Připojuji se k hh, ten judikát jsem také viděl. Doporučuji v těchto případech zřídit na poště tzv. dosílku. Před dvěma lety stála 500 Kč na půl roku. Předpokládám, že nyní to bude stejné nebo jen o maličko dražší.

Více na https://www.ceskaposta.cz/sluzby/ostatni-sluzby/zmena-mista-dodani-dosilka-pro-vsechny-dosle-zasilky.

EDIT: Jednalo se o rozsudek NSS č. j. 8 As 65/2009 - 111.
« Poslední změna: 17 Května 2016, 11:29:33 od kdo »
IP zaznamenána

qpotes

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #7 kdy: 17 Května 2016, 14:22:05 »

Ok, díky za vyjádření. Si to teda půjdu vyzvednout. Mě na tom hlavně štve to předvolání do Dvora Králového (jsem z Prahy).
Co byste radili jako další postup? Je jiná možnost než lékařská omluvenka?

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #8 kdy: 17 Května 2016, 14:44:41 »

Už byla podjatost? Pokud ne, můžete jim tam při důsledném dodržování lhůt k přebírání hodit vidle minimálně na pár týdnů, v praxi měsíc až dva. V takovém případě jestli vám to prekluduje v srpnu, tak už jste za vodou, i když vás předvolají po vyřízení podjatosti, už nemusíte ani na jednání, nejspíš nestihnou vydat pravomocné rozhodnutí ani když to pošlou ještě v ten den kdy nepřijdete na jednání. I kdyby ano, maximálně podáte blanket a už by to mělo být po prekluzi.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #9 kdy: 17 Května 2016, 16:22:20 »

Ok, díky za vyjádření. Si to teda půjdu vyzvednout. Mě na tom hlavně štve to předvolání do Dvora Králového (jsem z Prahy).
Co byste radili jako další postup? Je jiná možnost než lékařská omluvenka?

Vyzvednout je třeba dopis, jelikož fikce doručení se s nejvyšší pravděpodobností uplatní. Pokud byla Vaše předchozí adresa mimo Prahu a máte dopis na poště kdesi jinde, stačí na poštu zavolat a požádat o jednorázové doslání na adresu, kterou si zvolíte. Tato služba je podle mých zkušeností bezplatná.

K jednání se dostavovat samozřejmě nemusíte, to je otázka Vaší procesní strategie. Klíčová slova: zákaz sebeobvinění.

A už jen pod čarou: do Dvora Králové, nikoliv "Králového", jelikož "Králové" je zde genitiv substantiva (nikoliv adjektivum), tj. vyjadřuje skutečnost, že se jedná o věnné město svěřené královně (čili "paní králové", tuším Elišce Rejčce a následně Žofii), což vyplývá zřetelně i z německého názvu obce "Koeniginhof". ;)
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #10 kdy: 17 Května 2016, 23:34:05 »

Připojuji se k hh, ten judikát jsem také viděl. Doporučuji v těchto případech zřídit na poště tzv. dosílku. Před dvěma lety stála 500 Kč na půl roku. Předpokládám, že nyní to bude stejné nebo jen o maličko dražší.

Více na https://www.ceskaposta.cz/sluzby/ostatni-sluzby/zmena-mista-dodani-dosilka-pro-vsechny-dosle-zasilky.

EDIT: Jednalo se o rozsudek NSS č. j. 8 As 65/2009 - 111.

dosilka stoji ted 200 kc/mesic .
IP zaznamenána

qpotes

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #11 kdy: 19 Května 2016, 21:56:06 »

Dík, ale s vyzvednutím problém není. Dopis už má a stojí v něm předvolání k "podání vysvětlení".

Takže půjdu cestou "podjatost". Předpokládám, že doručení musí být dříve než termín předvolání.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #12 kdy: 19 Května 2016, 22:13:20 »

Ideálně aby to 1-2 dny před tím přišlo k nim, ať je prokazatelné, že jim to muselo přijít a někdo si to musel přečíst.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

qpotes

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #13 kdy: 19 Května 2016, 22:30:57 »

Mno 23.5., pošlu to zítra doporučeně.  :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Změna adresy trvalého bydliště - správní řízení v běhu
« Odpověď #14 kdy: 20 Května 2016, 10:12:55 »

Takže půjdu cestou "podjatost". Předpokládám, že doručení musí být dříve než termín předvolání.
Podjatost není omluvenka, musí se podat bezprostředně po zjištění, že oprávněná úřední osoba by mohla býti podjatá.

Dotaz & komentář amatéra teoretika: jste si jist tím, že podání vysvětlení je ten správný moment pro podjatost? Nikdo není obviněn, úřad teprve pátrá, komu půjde po peněžence. Samozřejmě může býti, záleží na tom, na čem chcete podjatost stavět.
Pokud námitku podjatosti stihnou "vyřídit" do termínu podání vysvětlení, a vy tam nepřijdete, máte neomluvenou neúčast s rizikem pořádkové pokuty. Mohou tu námitku pojmout obsahem jako jiné podání (obecná stížnost), na kterou není nutné reagovat usnesením, a ani se o tom nedovíte.
« Poslední změna: 20 Května 2016, 10:26:34 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.