30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Alkohol na kole  (Přečteno 50249 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #30 kdy: 22 Února 2016, 12:56:45 »

Teď je čas zakličkovat.
Datovou schránku máte? Pokud ne, IHNED si ji založte.

K podkladům se nevyjadřujte. V tuto chvíli to budeme brát takto:
- nalitá jste byla a prokázali to
- neprokázali, že jste jela na kole a pokud ano, že to bylo po pozemní komunikaci.

Nebo je ve spisu ještě něco jiného, co tu nemáme?
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #31 kdy: 22 Února 2016, 13:24:24 »

Ok takže to hrát spíš na to, že jsem nejela po pozemní komunikaci, chybí  zde to, že jsem vypověděla, že jsem nasedla na kolo a jela až v prostoru před tenisovými kurty, viz. plánek a fotka, pozemek je v katastru označen jako ostatní plocha, totéž vypovídal svědek na policejním výslechu. Tak bych asi uvedla jako důkaz ať předvedou svědka, policajti do spisu oponovali fotkami odrazky na místní komunikaci, která ani nepatřila ke kolu, protože kolo i na těch jejich fotkách odrazky má a jakousi po tmě vyfocenou rýhou na cestě. Nehoda se stala v srpnu loňského roku, takže ještě spadá do lhůty pro prodlení jeden rok, ale úředník je poměrně aktivní.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #32 kdy: 22 Února 2016, 13:26:18 »

Pozor na anonymizaci, na tom cáru z dragera je nezačerněné vyplněné jméno i příjmení i datum narození.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #33 kdy: 22 Února 2016, 13:31:06 »

Právě že ne. Teď bych zahájil mlčení a zřídil si datovku. Úředník bude mít pocit, že to má na lopatě.
Buď zapomene ověřit existenci datovky a doručí poštou - pak prohrál.
Nebo doručí do datovky a zapomene doplnit výslech policajtů a svědka. Opět prohrál.

Teď by měl vyzvat k vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí. To by bylo fajn kdyby už tohle doručil poštou místo do datovky. Takže datovku co nejdřív a dopis nechat vhodit do schránky!
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #34 kdy: 22 Února 2016, 17:50:33 »

Vedete si dobře. Pokud setrváte u svého tvrzení, že jste na kole po komunikaci nejela, tak budou v důkazní nouzi. Nějaká rýha na silnici není relevantní a jediné o co mohou rozhodnutí opřít je výpověď Vaše nebo svědka. Asi by jste měla být mírně ofenzivní a požádat je, aby přestali otravovat, že musíte vydělávat na jejich platy a ne běhat po úřadech.
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #35 kdy: 22 Února 2016, 19:10:08 »

Díky za odpovědi, nyní mám tedy pětidenní lhůtu na vyjádření,navrhla bych tedy jako další důkaz vyjádření svědka ohledně té pozemní komunikace...nebo se nevyjadřovat a mám se spoléhat na nedoručení do té datové schránky? opravdu by to mnělo za následek ukončení řízení?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #36 kdy: 22 Února 2016, 20:34:58 »

Na to (ne)doručení do DS rozhodně na 100% spoléhat nemůžete. Dost to záleží na organizaci práce daného SO. Tam kde mají fungující spisovou službu Vám to neprojde. Ale za pokus to stojí.
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #37 kdy: 22 Února 2016, 20:56:53 »

Jasně ale zřídit jí ničemu alespoň neuškodí..
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #38 kdy: 22 Února 2016, 21:14:41 »

Jasně ale zřídit jí ničemu alespoň neuškodí..
Pokud si ji budete pravidelne kontrolovat, je to dalsi postovni schranka.

Akce muze trvat  roky(2 a sprdel dele).
« Poslední změna: 23 Února 2016, 08:03:20 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #39 kdy: 23 Února 2016, 00:15:13 »

Jasně ale zřídit jí ničemu alespoň neuškodí..
Pokud si ji budete pravidelne kontrolovat, je to dalsi postovni schranka.
Po "akci" je možno ji deaktivovat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #40 kdy: 23 Února 2016, 06:03:21 »

Díky za odpovědi, nyní mám tedy pětidenní lhůtu na vyjádření,navrhla bych tedy jako další důkaz vyjádření svědka ohledně té pozemní komunikace...nebo se nevyjadřovat a mám se spoléhat na nedoručení do té datové schránky? opravdu by to mnělo za následek ukončení řízení?

Nic dalšího nenavrhujte, nebuďte aktivní. Teď je na úředníkovi, aby si obstaral důkazy.
Nápověda: §137 správního řádu:
(4) Záznam o podání vysvětlení nelze použít jako důkazní prostředek.

Takže co má v tuto chvíli orgán v ruce? Nic. Tak proč mu napovídat?
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #41 kdy: 08 Dubna 2016, 21:33:01 »

Tak opět po dlouhém měsíci čekání nastane pokračování v mém případu. Magistrát mě zve opět k ústnímu jednání,tedy už po třetí. Datovou schranku si ještě ponechávám deaktivovanou na později. Zajímalo by mě zda si v případě nouze mohu opět požádat o ponechání lhůty k vyjádření a zda mi v tomhle musí vyhovět? Ouřada už bude nejspíš značně nervozní.
Dále bych se ráda poradila ohledně promlčecí lhůty. Nehoda se stala v srpnu 2015 a tedy spadá ještě nejspíš do staré promlčecí lhůty jednoho roku. Jen nevím, jestli se to počítá od dne kdy se případ stal? A zda by bylo dobré využít ještě i nějaké omluvy z jednání..
« Poslední změna: 08 Dubna 2016, 21:41:56 od Denisa »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #42 kdy: 08 Dubna 2016, 21:36:37 »

Ano, je to 1letá prekluze a počítá se od data údajného přestupku. Time management je samozřejmě na místě, pokud myslíte, že omluva projde (musí být neprůstřelná) a při případném jednání za vyžádání lhůty k vyjádření taky nic nedáte. V případě nevyhovění se holt argumenty posunou do odvolání
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #43 kdy: 18 Dubna 2016, 10:16:00 »

Zítra mám tedy termín dalšího ústního jednání. Zajímaly by mě vaše názory na můj postup. Mám v úmyslu ráno v 7 hod. návštěvu lékaře z důvodu nevolnosti a pokud to projde a lékař vystaví potvrzení o návštěvě, zaslala bych ji jako omluvu na magistrát. Pokud by potvrzení lékař nevystavil, dostavím se teda na jednání v 9 hod. Zdravotní důvody jsem již jednou použila, když jsem měla na podzim zlomený kotník, ale ještě trochu času navíc by se hodilo. Mezi tím jsem byla 2 krát na jednání.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #44 kdy: 18 Dubna 2016, 10:39:27 »

Zítra mám tedy termín dalšího ústního jednání. Zajímaly by mě vaše názory na můj postup. Mám v úmyslu ráno v 7 hod. návštěvu lékaře z důvodu nevolnosti a pokud to projde a lékař vystaví potvrzení o návštěvě, zaslala bych ji jako omluvu na magistrát. Pokud by potvrzení lékař nevystavil, dostavím se teda na jednání v 9 hod. Zdravotní důvody jsem již jednou použila, když jsem měla na podzim zlomený kotník, ale ještě trochu času navíc by se hodilo. Mezi tím jsem byla 2 krát na jednání.

Jarni virozy jsou neprijemne a necekane - zpusobuji nemoznost na misto dojit a jednani se zucastnit (zvraceni, prujem apod.) - jednani ma byt dustojne a ucastnik ma pravo se ho zucastnit v kondici, ktera ho neomezuje   ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin