30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Alkohol na kole  (Přečteno 50250 krát)

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
[WIN] Alkohol na kole
« kdy: 03 Ledna 2016, 21:04:01 »

Ahoj uvítám vaše rady v mém případu, kde mi hrozí pokuta 25-50 tis. Kč. Jsem předvolána k ústnímu jednání na městě,jako obviněná z toho, že jsem spadla na kole-tudíž jsem způsobila dopravní nehodu a byla mi naměřena hodnota alkoholu nad 1 promile. Zajímalo by mne, jestli můžu využít termín ústního jednání pouze k nahlédnutí do spisu a ponechat si lhůtu k vyjádření a tím posunout termín ústního jednání?
« Poslední změna: 14 Září 2017, 16:44:17 od Číkus »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2016, 21:16:06 »

To bude problém. Pokud tam budou nějaké výslechy a vy díky neznalosti spisu nebudete moci klást ty správné otázky, tak znovu je už nikdo předvolávat nebude. Pokud to je bez svědků, tak by to mělo být v pohodě.
Pak jen řeknete, že se vyjádříte písemně po seznámení se spisem a že žádáte aby vám udělali jeho kopii (na kterou máte nárok)
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2016, 21:40:37 »

Není náhodou hodnota nad 1 promile už trestný čin? Aby vám to v tomto směru nepřekvalifikovali...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2016, 22:11:24 »

Pokud ovšem jela po silnici. Pokud jela mimo pozemní komunikaci (třeba po louce nebo parkem), tak tam může jet nadrátovaná, jak uzná za vhodné. Na silnici po bouračce kolo třeba jen dovedla.
Otázka je, co přesně je ve spisu.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2016, 09:05:06 »

Hlavně se k ničemu nepřiznávat. Nechme správní orgán dokázat že:
- kolo řídila
- kolo říila na pozemní komunikaci
- měření alkoholu proběhlo v souladu se zákonem

Bude-li spis sem s ním.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2016, 09:24:08 »

Pokud máte možnost, zajděte na město nahlédnout do spisu. Myslím, že zde není třeba se skrývat a hrát na zástupce, tedy jako účastník řízení máte právo na kopii. Tedy co nejdříve se dostavit na úřad a žádat spis. Buď by měli být schopni Vám udělat kopii spisu, nebo si vemte telefon a celý spis si nafoťte. Pak to začerněte aby nebyla vidět jména, čísla jednací a podobně a dejte to sem :).
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2016, 16:34:53 »

Dobře moc krát děkuji takže bude lepší vidět spis předem, hned jak to budu mít tak to sem dám. ;) termín se blíží tak co nejdřív.
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2016, 16:48:30 »

Spis
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #8 kdy: 11 Ledna 2016, 16:54:49 »

Spis
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #9 kdy: 11 Ledna 2016, 16:57:44 »

Spis
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #10 kdy: 11 Ledna 2016, 17:06:35 »

Takže se mi konečně podařilo poslat část spisu, kterou jsem vyfotila, na městě z toho byli dost nevrlí tak mám aspoň něco. Nesouhlasí úplně místo činu, kdy jsem uvedla, že jsem šla po celou dobu pěšky vedle kola a nasedla jsem až v místě směrem k tenisovým kurtům, kde je nezpevněná štěrková plocha a jde o soukromý pozemek(viz ten plánek), což také vypověděl i svědek, ale policajti si vydedukovali, že se nehoda stala na místní komunikaci podle jakési rýhy a prý i odrazky, která popravdě ani nebyla moje, jelikož na kole je vše jak bylo. Navíc se zdá, že kalibrace alkoholtestru je prošlá.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #11 kdy: 11 Ledna 2016, 17:13:28 »

Kalibrace je prošlá, ale také mohou z rukávu vytáhnout papír k jinému přístroji a jste nahraná. Pokud není výrobní číslo na tom výpise z měření, a to ve spise asi není, ač by mělo být.
http://www.policie.cz/clanek/kalibrace-analyzatoru-alkoholu-v-dechu.aspx

Pokud by to bylo na místní komunikaci, tak je nulová tolerance stejně jako na silnicích a pálka 25-50T Kč, ale ani body ani trestný čin.
http://www.policie.cz/clanek/podle-zakona-je-ridic-i-cyklista-a-plati-pro-nej-nulova-tolerance-alkoholu.aspx

Takže si trvejte, že to bylo jinde než je zakresleno a zkuste podchytit ten papírek z měření, aby jenom nezaměnili ten atest.
http://mapy.cz/letecka?x=18.4003575&y=49.6537199&z=19&l=0&source=ward&id=9821&q=Skalice
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #12 kdy: 11 Ledna 2016, 17:23:26 »

Podle tohoto článku je kalibrace prováděná po roce takže to by propadlá nebyla, podle výrobce po 6. měsících takže platí ten rok?
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #13 kdy: 11 Ledna 2016, 17:32:39 »

Podle policie je ovšem vše i účelová komunikace a vše co se komunikaci podobá bráno stejně, takže ta pokuta asi hrozí i tak..
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #14 kdy: 11 Ledna 2016, 18:44:03 »

Já tam vidím datum 2.12.2013 u kalibrace, a to je to co zatím platí. že mají na lístečku něco, co tam sami naťukají je prozatím irelevantní.
Ta pokuta není za nehodu, ale za jízdu pod vlivem na pozemní komunikaci. Takže po komunikaci jste nejela a nehoda se stala někde mimo, místo si musíte vyhlédnout sama. A třeba to tam i trochu upravit. Zatím mají jenom úřední záznam, a to není důkaz. Ten se získá až svědeckými výpověďmi. No a počítejte s tím, že policajti budou tvrdit, že jste Vy nebo přítel něco říkali apod. Je to o domyšlení detailů a synchronizaci dat. Navíc jste byla po otřesu mozku.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5