30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: novela ZPPK + Vyhláška 294/2015  (Přečteno 46194 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vyhláška 294/2015
« Odpověď #15 kdy: 05 Ledna 2016, 10:58:52 »

Je vidět že to je ad hoc přílepek za účelem minimálně ztížit obhajobu…stejně jako ta IZ 4a.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Vyhláška 294/2015
« Odpověď #16 kdy: 06 Ledna 2016, 09:56:36 »

Už mi to došlo, poskočil jsem si. Jde o contradictio in adjecto v jedné větě v zimním období......bez ohledu na datum.
Neumím česky. Žádný protimluv to není, jde o splnění podmínek (stanovených zákonem pro ...), bez ohledu na datum...... Udělal jsem ze sebe prvotřídního blba. Platí jednoznačně celoročně (pokud platnost neurčí blíže dodatková tabulka). Takže řetězy s sebou v kufru 15. července i při + 35 stupních pana Anderse Celsia.
« Poslední změna: 06 Ledna 2016, 10:07:31 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Vyhláška 294/2015
« Odpověď #17 kdy: 19 Ledna 2016, 16:50:06 »

U pana Berana jsem narazil na změnu u B4, kterou jsem přehlédl - bez omezení hmotnosti zdola. Past na řidiče vozidel kategorie N1. Pošta a zásilkové služby budou doručovat balíky ručním vozíkem.
« Poslední změna: 19 Ledna 2016, 18:10:31 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Vyhláška 294/2015
« Odpověď #18 kdy: 25 Ledna 2016, 21:37:11 »

ty N1, to už tu chvíli bylo
někdy v dobách, kdy jsme potkávali Favorit pickup se žlutými čísly
tenkrát na to reagovalo policejní presidium vydáním pokynu, že je tím myšleno právě vozidla nad 3,5t
pak se to objevilo v zákoně a teď to z něj holt radostně zmizelo
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Vyhláška 294/2015
« Odpověď #19 kdy: 05 Února 2016, 17:18:05 »

Do základního příspěvku nahrána prezentace PPS, která zachycuje všechny změny a novinky. Doporučuji všem.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vyhláška 294/2015
« Odpověď #20 kdy: 05 Února 2016, 17:49:29 »

Checht. Sem si ještě nedávno řikal, že bych někdy v budoucnu přihodil nějaké skupiny do řidičáku…no, nejspíš už ne v téhle zemi…

Za chvilku bude bichle velikosti kompletních učebnic autoškoly před deseti lety sotva obsahovat jenom samotný značky a doprovodný materiály. Co kdyby se náhodou na něco zapomnělo, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Vyhláška 294/2015
« Odpověď #21 kdy: 05 Února 2016, 18:59:02 »

Do základního příspěvku nahrána prezentace PPS, která zachycuje všechny změny a novinky. Doporučuji všem.

Hezká práce. Díky.
IP zaznamenána

root

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Vyhláška 294/2015
« Odpověď #22 kdy: 06 Února 2016, 09:36:27 »

Porad tam zustava korektiv materialnim aspektem prestupku...

Už mi to došlo, poskočil jsem si. Jde o contradictio in adjecto v jedné větě v zimním období......bez ohledu na datum. Takže 1.7. rovněž. To bude sranda převeliká. Zákonoblijce patrně použil mozkové myšlení.
Doplněno do základního příspěvku.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Vyhláška 294/2015 + novela ZPPK
« Odpověď #23 kdy: 06 Února 2016, 23:26:37 »

Základní příspěvek doplněn o novelu ZPPK, upraven název vlákna.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:novela ZPPK + Vyhláška 294/2015
« Odpověď #24 kdy: 08 Února 2016, 14:44:01 »

Jestli chápu dobře nový § 6b, tak po každé autonehodě, u které bude PČR, Vám můžou sebrat/zadržet ORV a Vy budete muset na technickou než Vám ho vrátí.

Nebo se pletu? Přijde mi to jako hozená kost pro provozovatele STK.

http://www.mesec.cz/zakony/silnicni-zakon/zneni-20160220/

§ 6b
(1) Zjistí-li se při kontrole technického stavu vozidla nebo jízdní soupravy nebo při objasňování dopravní nehody nebezpečná závada, která vzhledem ke své povaze nebo rozsahu významně zvyšuje ohrožení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích nebo nepříznivé působení provozu vozidla nebo jízdní soupravy na životní prostředí, zadrží policista osvědčení o registraci vozidla vykazujícího takovou závadu a vydá o tom řidiči vozidla nebo jeho provozovateli, je-li přítomen, doklad. Doklad o zadržení osvědčení o registraci vozidla policista vydá, i pokud osvědčení nelze zadržet z důvodu, že je řidič nemá u sebe.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:novela ZPPK + Vyhláška 294/2015
« Odpověď #25 kdy: 19 Února 2016, 11:20:13 »

Prošel jsem souvislosti se zločinem podle §125c odst. (1) písm. f) bod 5., za nějž hrozí trest podle odst. (6) písm. c) bod 2. Jde o úmyslné neoprávněné nezastavení na signál/pokyn stůj, trest je 1 až 6 měsíců ŘP do čistírny + pokuta 2500 až 5000 Kč. Pisálkové to prezentují jako trest za vjezd na přejezd v době výstrahy. Okruh zločinů je však daleko širší, jak jest zmíněno v základním příspěvku; dokonce je tak široký, že to  překvapilo i mne:
- jízda přes železniční přejezd a výjezd hasičů v době výstrahy (§ 71 odst. (6)),
- jízda "na červenou" na semaforu (§ 70 odst. (2) písm. a) + b) + d)) - spíše jde o jízdu mimo signál "volno",
- nezastavení na pokyn "stůj" policisty (regulovčíka....§ 75 odst. (5)), který řídí či usměrňuje provoz (§ 75 odst. (2) písm. a)),
- nezastavení na pokyn oprávněné osoby podle § 79 odst (1), který raději zkopíruji
(1) Zastavovat vozidla je oprávněn
a) policista ve stejnokroji,
b) vojenský policista ve stejnokroji,
c) strážník obecní policie ve stejnokroji
  1. před přechodem pro chodce k zajištění bezpečného přechodu osob, jestliže to situace na přechodu či stav přecházejících osob vyžaduje,
  2. jestliže řidič vozidla nebo přepravovaná osoba je podezřelá ze spáchání přestupku týkajícího se bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,
d) zaměstnanec provozovatele dráhy v blízkosti železničního přejezdu,
e) účastník dopravní nehody, vyžadují-li to okolnosti podle § 47,
f) dopravce podle § 49 odst. 4,
g) vedoucí organizovaného útvaru školní mládeže, vedoucí organizované skupiny dětí, které dosud nepodléhají povinné školní docházce, a průvodce zdravotně postižených osob při přecházení vozovky,
h) průvodce vedených nebo hnaných zvířat podle § 60 odst. 6,
i) zaměstnanec vykonávající práce spojené se správou, údržbou, měřením, opravami a výstavbou pozemní komunikace a k zajištění bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, označený podle prováděcího právního předpisu,
j) osoba pověřená obecním úřadem obce s rozšířenou působností k zajištění bezpečného přechodu dětí a školní mládeže přes pozemní komunikaci v blízkosti školního zařízení (dále jen "pověřená osoba"); pověřená osoba je povinna při výkonu činnosti být označena podle prováděcího právního předpisu,
k) celník) ve stejnokroji při výkonu činností v rozsahu oprávnění stanovených zvláštními právními předpisy,
l) příslušník Generální inspekce bezpečnostních sborů s vnějším označením podle zvláštního právního předpisu.

Osoby oprávněné podle  § 79 odst (1) nejsou na první čtení zřejmé, cesta vede takto:  §125c odst. (6) písm. c) -> §125c odst. (1) písm. f) bod 5. ->  § 4 písm. b) -> § 79 odst (1).

Pozor, i když nebude prokázán úmysl, stále za určitý okruh zločinů platí "2 x a dost" během 12 měsíců, do tohoto okruhu spadá i zde probíraný. Mám však obavu, že v další novele podle salámové metody vypadne "úmyslné".

Jestli chápu dobře nový § 6b, tak po každé autonehodě, u které bude PČR, Vám můžou sebrat/zadržet ORV a Vy budete muset na technickou než Vám ho vrátí.
Nejen po každé nehodě, ale kdykoli si mozkově usmyslí, že "závada" na voze odpovídá vyhlášce, která ještě není na světě.

« Poslední změna: 19 Února 2016, 12:25:41 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:novela ZPPK + Vyhláška 294/2015
« Odpověď #27 kdy: 20 Února 2016, 21:13:07 »

Pročítám to po několikátý a pěkná zrada je asi i v tomto: " zjistí-li... nepříznivé působení provozu vozidla nebo jízdní soupravy na životní prostředí,"
To je vyloženě úkol hodný mozkového myšlení. :x
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:novela ZPPK + Vyhláška 294/2015
« Odpověď #28 kdy: 20 Února 2016, 21:16:31 »

vůbec to celý na mě působí takovým dojmem, že je záměr to udělat tak komplikovaně a zejména logické a známé věci zesložitit, aby se řidiči nachytávali. Vytváření přestupků z ničeho.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:novela ZPPK + Vyhláška 294/2015
« Odpověď #29 kdy: 25 Února 2016, 13:47:22 »

Tak se mi po třídenním boji podařilo z MD vymámit znění té vyhlášky, na kterou se odkazuje ZPPK a na základě které se budou odebírat ORV. Zatím není v platnosti, je teprve v připomínkovém řízení.

§ 4a
Zadržení osvědčení o registraci vozidla
(K § 6b odst. 6 zákona)
(1) Nebezpečnou závadou, která vzhledem ke své povaze nebo rozsahu významně zvyšuje ohrožení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích nebo nepříznivé působení provozu vozidla nebo jízdní soupravy na životní prostředí, je     
a) absence nebo odstranění podstatné části výfukového systému,
b) poškození brzdového systému vylučující jeho použití, zejména vyřazení jeho části z provozu, destrukce brzdových kotoučů a obložení,
c)absence čelního skla nebo jeho poškození na více než 50 % plochy,
d)zjevné nadměrné, trvající a zásadní úniky provozních kapalin,
e)koroze nebo a praskliny nosných částí zjevně narušující pevnost rámu nebo / karoserie,
f)opotřebení nebo a poškození pneumatik odhalující nosné vrstvy,
g)deformace rámunebo / karoserie dosahující sloupku A, u motocyklů značné deformace základních prvků rámu,
h)deformace nápravy včetně jejího uložení mající vliv na její pevnost,
i)zjevná deformace uložení motoru, například zejména utržené úchyty, posunutí motoru,
j)deformace karoserie zasahující do vnitřního prostoru osádky vozidla,
k)deformace hlavních částí systému řízení, které zjevně ovlivňují bezpečné ovládání vozidla, například zejména převodky, posilovače, spojovací tyče, hřídele volantu, nebo
l)zjevné deformace nebo praskliny kol,
m)zjevný únik výfukových nebo jiných jedovatých plynů do prostoru řidiče nebo prostoru pro přepravu cestujících u vozidla kategorie M2 a M3.
.


Edit: materiály k vyhlášce zde:

https://apps.odok.cz/kpl-detail?pid=KORNA6SE7HXT

EDIT 2 enzym: text upraven podle znění k 20.4.2016 ke stažení https://apps.odok.cz/veklep-history-version?pid=KORNA8TB6SHU

« Poslední změna: 23 Června 2016, 01:14:02 od enzym »
IP zaznamenána