30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče  (Přečteno 21361 krát)

PetrN6

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
[?] Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« kdy: 25 Listopadu 2015, 16:17:06 »

Zdravím, jsem tu nováček. Potřeboval bych poradit jak neplatit pokutu a vyhnout se bodům. Snažil jsem se najít podobný případ ale nepodařilo se mi to.

Obdržel jsem "Výzvu k podání vysvětlení" (viz příloha). Provozovatelem vozidla je můj otec (nekomunikujeme spolu vůbec), který mě zřejmě označil jako řidiče.

Nevím jestli, a případně jak kvalitní foto má k dispozici policie. Je mi jedno zda zůstane vina na provozovateli.

Díky za případné reakce
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2015, 16:53:30 »

Řekneš, že jsi neřídil, a vrací se to na provozovatele, hotovo (pro tebe) ;-)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2015, 17:02:33 »

Spíše bych Vám jako nováčkovi ve styku s úředními osobami doporučil na PČR nereagoval vůbec, škoda času a mohou se Vás pokoušet zaskočit nacvičenými návodnými dotazy (a kdo tedy řídil, osoba blízká, asi přítelkyně že.....jo vy to nevíte vůbec?, tak to bude za 2 500 na místě blokově.... - za tento přestupek lze vyfasovat až 5 000; i když v této konkrétní situaci nemají nárok, protože Vy nejste ani majitel, ani provozovatel, ale víte to?). Rozcestník na související studijní materiál zde - konkrétně FSM 3.5, nicméně přečtěte si celý FSM.
Když zaujmete pozici mrtvého brouka, PČR Vás určitě nepředvede, ale předá případ na úřad, s tím už se bavit alespoň písemně musíte. Tak daleko zatím nejste, takže klídek.
« Poslední změna: 25 Listopadu 2015, 17:15:41 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

PetrN6

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopadu 2015, 17:13:37 »

Díky za rady, nevíte jak je to v případě že budou mít mojí fotografii? Jak jí znevěrohodnit nebo popřít že jsem to já? Nevím ani jak jsou kvalitní. Mám zatím plný počet bodů :) a 15 let bez pokuty, už řídím 30 let. Diskuze se státní správou mi vůbec nevadí.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopadu 2015, 17:24:53 »

Mám zatím plný počet bodů :) a 15 let bez pokuty
Tak to jste absolutní rarita, nasbírat fullhand bez pokuty. Řidičák jste už odevzdal, nebo hrajete vyšší level § 337 TZ maření úředního rozhodnutí?
Dosti sarkasmu, všichni Vám rozumíme, že máte nula bodov.
Díváte se moc dopředu, jsou metody, jaxe dopátrat obsahu spisu, aniž se správnímu orgánu ukážete, což bych v tomto případě před prostudováním obsahu spisu silně doporučoval. Matadoři Vám, až budete mít něco od správního orgánu, nepochybně vhodnou strategii poradí, zatím čtěte. Na místě jste ztotožněn nebyl, takže šance jsou vysoké, pokud se nebudete zbytečně kdekoli ukazovat.
Existuje i jiná (zpoplatněná) cesta, kterou najdete v této sekci. Jde o to, zda se chcete poučit a případně i pobavit, či nebezpečí zažehnat dopředu a dále se o případ nestarat.
Domnívám se však, že tak daleko to nedojde a skončí to u provozovatele vozidla - pokud budete vůči úřadu postupovat podle FSM 3.5, bod 4, odstavec třetí, věta druhá.

Pokud byste chtěl PČR ulehčit dlouhé čekání na Váš příchod, lze použít vzor zde.

takže jako základní postup doporučujete na výzvu vůbec nereagovat nebo se mám omluvit a natahovat řízení co to jde?
U PČR neprobíhá žádné řízení, oni Vás chtějí co nejrychleji skásnout, pokud podáte vysvětelní které se jim bude hodit do krámu. Věřte tomu, že Vás zaskočí a odpovíte na nějakou otázku tak, že se jim to hodit bude. S policií se zásadně nebavíme.
Řízení probíhá před správním orgánem a nic natahovat nebudete, ani se tam neukážete, pouze budete postupovat - jak jsem psal v předchozím odstavci - podle FSM 3.5. Pokud vůbec po Vašem písemném (ne)podání vysvětlení policii Vás vůbec úřad obešle.

Já vím, že je obtížné až nemožné se v chaosu různých podávání vysvětlení, ústních řízení, blokových řízení, policií, městap, správních orgánů, odvolání atd. v rozumném čase několika hodin zorientovat, ale časem to jde a je to i zábava. Čtete a čtěte a ptejte se, ale za Vás případ zde nikdo přímo řešit nebude. Dostanete rady, kritiku na Vámi vypracovaná podání atd...
« Poslední změna: 25 Listopadu 2015, 18:07:29 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

PetrN6

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #5 kdy: 25 Listopadu 2015, 17:41:42 »

 :) ano, mám nula bodů, takže jako základní postup doporučujete na výzvu vůbec nereagovat nebo se mám omluvit a natahovat řízení co to jde?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #6 kdy: 25 Listopadu 2015, 18:03:56 »

Ve zkratce, na policii nereagovat nijak. Na urad, pokud k tomu dojde, reagovat tak, ze jste neridil respektive se aspon nepriznavat. A kdyz nikam nepujdete, tak nemaji fotku s cim porovnat...
IP zaznamenána

PetrN6

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #7 kdy: 25 Listopadu 2015, 18:11:04 »

Rozumím, díky moc.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #8 kdy: 25 Listopadu 2015, 18:23:10 »

Teoretická diskuze.

Jest kardinální otázkou, zda v této situaci je správná volba čl. 37 LZPS a jeho odvozeniny či přímo odepsat, že neřídil. Nejsem právník, tak nevím. Spekuluji katastrofální vývoj SŘ po oznámení, že neřídil: Zvrácené touhy SO tím nebudou uspokojeny a nepřeklopí na sprdel, ale předvolá si označeného nikoli jako podezřelého, ale jako svědka, který se dostavit "musí" (omluvenky atd...., ale stejně na něho časem dojde). Položí mu jako svědkovi stejnou otázku, "kdo řídil"? Má prakticky dvě možnosti, zopakovat "nevím", nebo říct něco ve smyslu "v této věci nebudu vypovídat podle  čl. 37 LZPS". Ale na úřad ho dostane, o což mu šlo. Co když je ta fotka zcela jasná a zločinec jednoznačně identifikovatelný?
Pokud rovnou písemně odpoví 37 LZPS, tak to podle mého názoru SO rovnou překlopí na sprdel. Přesně z toho důvodu bych se v této situaci snad i klonil k písemnému (ne)podání vysvětlení PČR.

A teď mě utlučte na vadách mých amatérských vývodů - myslím to vážně (a upřímně).
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #9 kdy: 25 Listopadu 2015, 18:46:40 »

Úřad nebude řešit detaily, je to pro něj tuctový případ. Po 60 dnech překlopí na sprdel a řidič ho již nezajímá.
Otec má možnost zaplatit a nepráskat, takhle ho to přijde 3x dráž. A další příznivec objektivní odpovědnosti je tu.  :)
IP zaznamenána

PetrN6

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #10 kdy: 25 Listopadu 2015, 19:13:17 »

Jenom to doplním, aby to nevydalo že jsem amorální zrůda která chce vykoupat svého hodného otce, tak to dovysvětlím.

Před dvěma lety se otci "rozpadl" Favorit a neprošel by STK a já si v té době chtěl kupovat nové auto, a protože otec
pobíral příspěvky jako ZTP (ve skutečnosti je zcela zdráv) na mobilitu a nechtěl o ně přijít tak jsem svoje auto, které jsem zaplatil, nechal napsat na něj. Pak se ale rodinné poměry změnili a nestýkáme se.

Mám ještě pár dní čas na reakci na tu výzvu, tak budu rád za další názory.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #11 kdy: 25 Listopadu 2015, 19:34:44 »

Kdo jsme my, abychom to soudili.
Nám stačí, že nepřítel našeho nepřítele je náš přítel. A pokud Vás napráskal bez konzultace s Vámi, tak se jeden z Vás našim přítelem stane.  :)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #12 kdy: 25 Listopadu 2015, 19:39:30 »

Jenom to doplním, aby to nevydalo že jsem amorální zrůda která chce vykoupat svého hodného otce, tak to dovysvětlím.

Amorální zrůdu tady asi nikdo řešit nebude, ale zajímavé bude, až pana otce napadne, abyste mu vrátil "jeho" auto.  :)
IP zaznamenána

PetrN6

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #13 kdy: 25 Listopadu 2015, 21:35:41 »

ano, rodinné problémy stojí vždy za to :(
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Provozovatel mě označil jako řidiče
« Odpověď #14 kdy: 25 Listopadu 2015, 22:26:34 »

A za 60 dnů tu máme otce s nickem PetrN7  ;D
IP zaznamenána