30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu  (Přečteno 42293 krát)

arte

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #15 kdy: 16 Prosince 2015, 13:17:24 »

Pořád přemýšlím nad větou,, provozovatel zajistí...,, zajímalo by mě kam směřovat dotaz, jakým způsobem a jakými právními prostředky mohu toto, jako fyzická osoba zajistit, zda dotaz směřovat na Minist. dopr. Min. spravedl. nebo kam?
Abych předešel případným přestupkům chci jako spořádaný ovčan znát veškeré zákonné body, které musím zajistit pokud auto svěřuji jiné osobě. Pokud už to poněkud nehraničí s prolomením soukromého vlastnictví. Napadá mě, jestli tohle není napadnutelné místo, neboť pokud bych dle jasně určených směrnic toto zajistil a řidičem byl někdo jiný, nemusel bych ho jmenovat a nemohl být obviněn a šetřen, že jsem nezajistil. Když to tu projíždím, fakt toho víte neskutečně, takže možná můj nápad je blbost. Fakt nevím, přemýšlím, chtěl jsem Helmuta v ČR, ale jak to tu pročítám, tutovka to taky není. Něco přece na to musí existovat.
IP zaznamenána

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #16 kdy: 16 Prosince 2015, 13:40:27 »

clanek 11/3 LZPS

Vlastnictví zavazuje.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #17 kdy: 30 Prosince 2015, 23:33:37 »

Já jsem měl jeden případ, kdy úřad zcela zjevně dělal vše proto, aby nedoručil - posílal písemnosti na adresu trvalého bydliště, ačkoli věděl, že se tam (jinak bez problémů „kontaktní“) sprostý podezřelý nezdržuje a měl na něj i jiné kontakty, včetně funční doručovací adresy. Navíc si dopisy nechával vracet, aby je rodiče nemohli pyrátovi nascanovat a poslat.

KÚ je v odvolání podržel, ale soud jim to hodil na hlavu s tím, že jde o jasné porušení práva na spravedlivý proces. K NSS to pak už ani nedávali.
Pokud mají funkční doručovací adresu, tak tam ze zákona doručovat musí, ne? Maximálně můžou posílat i na TB, ale na doručovací musí prioritně, ne?

Každopádně s tímhle se bude těžko bojovat, pokaváď dojde i k zašantročení výzev a dopis pak nechají odeslat zpátky místo vhození do schránky…proto se obávám, že Helmut začíná bejt nepoužitelnej - pokud to není nějaká spolehlivá osoba v zahraničí, kde je ověřeno, že stačí napsat nad schránku jméno a pošta to tam spolehlivě hodí (nebo to nechá někomu, kdo je doma).
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #18 kdy: 26 Ledna 2016, 15:38:55 »

Mohu potvrdit, že Helmut je v našem druhém největším městě stále funkční. Nedávno obdržel dopis se slovem "vinen" a pokutou. Výše pokuty je dvojnásobná oproti tomu, co chtěli po mě.
Nevím, zda se smát nebo plakat, protože se krásně ukázalo, že jde o zisk peněz až na prvním místě. Prostě nepochopím, jak se může podařit obvinit fiktivní osobu.

EDIT: jen doplním, že šlo o jednoduchou standardní cestu: mám se udat nebo nahlásit viníka zaparkovaného vozidla -> nahlásím Helmuta -> ten obdrží dopis s obviněním -> přizná se -> obdrží "vinen" včetně výše výpalného. To vše za cca. 3 měsíce.
« Poslední změna: 26 Ledna 2016, 15:42:27 od x-bat »
IP zaznamenána

Abraxis

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #19 kdy: 26 Ledna 2016, 19:32:27 »

A vubec - proc musi Helmut ten dopis dostat? Vsak by stacilo, kdyby se k hruznemu cinu proaktivne priznal, ne? Podrobnosti spisu muze ziskat nejaka nezainteresovana osoba 106kou - a pak predat potrebne informace Helmutovi treba emailem...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #20 kdy: 26 Ledna 2016, 19:50:41 »

Si může sám požádat o spis, často to posílají obyčejně, bez dodejky :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #21 kdy: 27 Ledna 2016, 09:03:59 »

Existuje spousta možností, tentokrát jsem zvolil tuto... Jen jsem podal info, že obrana Helmutem někde stále funguje, protože se zde objevovali příspěvky o neprůchodnosti Helmuta.
IP zaznamenána