30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu  (Přečteno 15323 krát)

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #15 kdy: 24 Listopadu 2015, 17:56:17 »

Řidičák už mám zpátky.

Pokud to shrnu. Měl jsem ihned po tom, co jsem po mě chtěl úřad zaplatit pokutu a upustil od toho, obrátit se na krajský úřad se žádostí o zrušení rozhodnutí kvůli špatnému doručení. A nenechat se ukolébat větou, že úřad od pokuty upouští a věc předává k dalšímu projednání. Neboť na to všichni hodili bobek.
Pokud bych tak učinil nemusel jsem teď mít 2 měsíce ŘP na úřadě. Postup při vracení je následující. Poté co úřad rozhodne o tom, že rozhodnutí o zadržení se ruší, dojít i s tím dopisem na úřad a převzít si ŘP. Jinak úřad posílá po obdržení doručenky ŘP na úřad, jenž ho vydal, a který následně vyzývá řidiče, aby se pro něj stavil. Delší odhadem minimálně o 14 dnů, možná měsíc.

Je nějaká šance z někoho vymoci náhradu škody, případně z koho? Obávám se, že ne. :x

Přemýšlím, že bych napsal Kudelovi, který tvrdil, že měsíc bez ŘP nikomu nedělá problém, neboť si může vzít dovolenou. Možná by mi proplatil ujmu za ty dva měsíce ;D
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #16 kdy: 24 Listopadu 2015, 21:36:15 »

Náhradu škody způsobenou nesprávným úředním postupem je potřeba žádat u ministerstva (dopravy). Akorát příčiny problému tentokrát leží jinde, kde, to víte jen vy, nicméně si nemyslím, že to půjde přesvědčivě vysvětlit. Takže bych přiznání náhrady nečekal ani od soudu, natož od ministerstva.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #17 kdy: 24 Listopadu 2015, 22:18:37 »

......na přezkumné řízení čekat nebudeme, to je v našem kraji na 8 měsíců, pokud nic nebudete namítat, dostanete 25 000 + rok zákaz řízení + 4 body anebo nám při ústním projednání ukážete tyto dopisy a mi věc vrátíme policii k prošetření, ať zjistí jak bylo rozhodnutí doručeno. A pokud se ukáže, že jste o tom věděl, tak z toho máte mařenku a budete si tady dopisovat se státním zastupitelstvím a soud. Takhle to na mě zkoušejí, žádné zjišťování jak to bylo, prostě zaplať a drž hubu a krok.
Chci poňoukat, myslíte si, že by tohle mělo zůstat bez odplaty ?
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #18 kdy: 11 Února 2017, 19:29:52 »

Snažili se na mě pohojit aspoň díky rychlost. Pak nastalo toto: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2432.msg22444#msg22444 A po odvolání a 2 dopisech o doplnění odvolání a předání spisu na kraj jsem nich už neslyšel. Odvolačka středočeský kraj, tudíž to bylo laciné.
IP zaznamenána