30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu  (Přečteno 15355 krát)

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
[WIN] Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« kdy: 10 Října 2015, 22:14:49 »

Před rokem a něco proti mě bylo vedeno správní řízení, rozhodnutí odvolacího orgánu mi nebylo řádně doručeno, převzala to jiná osoba. Dva měsíce po prekluzi po mě chtěli zaplatit pokutu, namítal jsem, že ve věci není rozhodnuto, a že o ničem nevím. Po několika dopisech mi napsali, že jsou důvodné pochybnosti o řádném doručení, a že věc vrací k novému projednání na správní orgán. Pokutu dále vymáhat nebudou. Super, mám klid mohu řídit dále, jsem se těšil. To jsem nevěděl, co jsou zač, už ve správním řízení lustrovali mě i firmu ve které dělám, i zmocněnce, posílali na mě kontroly, když jsem marodil.

Koncem září mě zastavili hlídka za rychlost, nabízeli mi 300 Kč za překročení rychlosti do 20 km/h mimo obec. A po chvilce bylo vystupte z vozidla, máte blokaci řidičáku a ten mi zabavili. Marně jsem namítal, že jsem nic nepřebral a rozhodnutí mi nebylo řádně doručeno.

Následně jsem zjistil, že mi trest i body zapsali do karty a trest vypršel vloni.

Minulý týden jsem měl zaslat vyjádření k zadržení ŘP. Dostavil jsem se tam osobně a ukazoval dopisy, které mi psali o tom, že věc nebyla řádně doručena. Naivně jsem doufal, že mi ŘP vrátí. Od jednoho úředníka jsem postupoval k druhému až věc dopadla následovně, na přezkumné řízení čekat nebudeme, to je v našem kraji na 8 měsíců, pokud nic nebudete namítat, dostane 25 000 + rok zákaz řízení + 4 body anebo nám při ústním projednání ukážete tyto dopisy a mi věc vrátíme policii k prošetření, ať zjistí jak bylo rozhodnutí doručeno. A pokud se ukáže, že jste o tom věděl, tak z toho máte mařenku a budete si tady dopisovat se státním zastupitelstvím a soud. Takhle to na mě zkoušejí, žádné zjišťování jak to bylo, prostě zaplať a drž hubu a krok.

Dozvěděl jsem se přitom, že mám 26. ústní jednání.

Jak z toho ven? Napsat na kraj či prvoinstanční orgán, ať rozhodnutí zruší a vymažou mi ho? A jak postupovat při ústním jednání?
« Poslední změna: 18 Října 2015, 00:35:28 od 3rl »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného? ŘP
« Odpověď #1 kdy: 11 Října 2015, 00:28:01 »

Pěkné sviňuchy, Vy je sice platíte, ale přesto se Vás snaží zničit.
Chce to advokáta a okamžitě tam mrsknout námitku proti zápisu bodů , žalobu na správní orgán a zmínit se i o náhradě škody (evidovat kdykoli Vás někdo někam poveze).
Také si oživit s tím, kdo přebral místo Vás, jak to někde zašantročil a nepovažoval to za nic důležitého. Ty dopisy, co si s nimi píšete musí mít všechny zaevidované a ve spise. Požádejte o nahlédnutí (nebo právník) a zdokumentujte stav spisu. Prostě čekejte jakoukoli sviňárnu, aby nemuseli přiznat chybu.

Námitky proti bodům
Proti zápisu bodů může řidič podat námitky v případě, že bude mít za to, že zápis bodů nemá oporu v zákoně. Pokud podá řidič námitky proti zápisu bodů, kterým se dosáhne 12ti bodů, nepoběží až do rozhodnutí o těchto námitkách lhůta pro odevzdání řidičského průkazu, ani lhůta pro pozbytí řidičského oprávnění.  Řidič může  vozidlo řídit až do doby pravomocného rozhodnutí o tom, že se námitkám nevyhovuje.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Řízení bez platného? ŘP
« Odpověď #2 kdy: 11 Října 2015, 01:16:29 »

Problém není v bodech, ale v předchozím zákazu činnosti. Podávat námitky je plýtvání silami. Máte ten dopis, že jsou důvodné pochybnosti o řádném doručení, a že věc vrací k novému projednání? Pokud ano, tak podle svého uvážení anonymizujete, někam nahrajte a dejte link do SZ.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re: Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #3 kdy: 18 Října 2015, 00:33:06 »

Sdělení úřadu provádějícího exekuci je sice fajn, ale nedoručení rozhodnutí je potřeba reklamovat u kraje, do doručení rozhodnutí o odvolání totiž obec nemá co mluvit. Že exekuci pozastavili ještě neznamená, že rozhodnutí kraje není v právní moci. Od toho se potom odvíjí uložení zákazu činnosti i záznam bodů.
Odeslal jste nějakou námitku neplatnosti doručení na kraj, odpověděli na to něco? Nejedná se o žádost o určení neplatnosti, tudíž je zachráněna jinak obvykle promarněná lhůta, ale o zákonem nepojmenovaný typ námitky proti (ne)doručení rozhodnutí, respektive doručení zdánlivému. Už vůbec se pak nejedná o přezkumné řízení.
Nedoručení rozhodnutí musí uznat kraj, opravit doložku právní moci a informovat o tom dotčený úřad. Tím odpadnou i veškeré záznamy a důvod pro zadržení řidičáku a na to navazující řízení. Zadržovat neplatný řidičák někomu, kdo žádné řidičské oprávnění nemá, je blbost, ale to je teď vedlejší.

EDIT: úprava názvu příspěvku
« Poslední změna: 18 Října 2015, 00:36:41 od 3rl »
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #4 kdy: 28 Října 2015, 19:28:00 »

Poslal jsem dopis na kraj, aby rozhodnutí zrušili, když nenabylo právní moci. Čekám na odpověď, ze zákona na to mají 30 dnů.

Zároveň mi přišel rozhodnutí od správního orgánu, který řeší přestupek za jízdu bez ŘP, že mi zadržují ŘP do doby pravomocného rozhodnutí o přestupku. Vůbec nezvali v potaz, že jsem se dostavil a přednes jim písemně námitky k tomu, ani zmínka o tom v rozhodnutí. Mám proti tomu podat odvolání?
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #5 kdy: 30 Října 2015, 06:58:45 »

Kraj si svoje rozhodnutí kvůli nedoručení nezruší, ale to není podstatné. Odvolání proti zadržení nemá moc smysl v tom, že nemá odkladný účinek. Klidně se to napsat dá, ale pokud to bude rozhodovat ten stejný kraj, tak jaký lze čekat výsledek, když doposud neuznali nedoručení. Každopádně, odvolání nic nestojí.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #6 kdy: 04 Listopadu 2015, 17:25:02 »

Kraj dneska rozhodnutí zrušil a řízení kvůli prekluzi zastavil. Jsem zvědav, jak rychle mi vydají zpátky zadržený ŘP. Chci to napsat do odvolání o zadržení ŘP. Máte s tím někdo zkušenost?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2015, 17:57:05 »

Jaké odvolání, já si myslím, že pokud (staré) rozhodnutí pozbylo platnosti, měli by ho vydat okamžitě, potože právní důvod zadržení pominul a každý dalším dnem poškozují nevinného. Pokud jsem to pochopil dobře, žádné další (nové) rozhodnutí nebylo o zadržení nebylo vydáno.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #8 kdy: 07 Listopadu 2015, 23:01:21 »

Staré rozhodnutí po mém dopise zrušil příslušný krajský úřad pro špatné doručení a řízení zastavil. V aktuálním správním řízení kvůli údajnému řízení bez ŘP vydali rozhodnutí o zadržení ŘP, proti kterému se chci odvolat a v odvolání přiložit kopii dopisu z kraje.  ŘP pak pošlou na obec, která ho vydala, anebo se pro něj mám zastavit u nich? Vůbec netuším, jak to bude probíhat, ani tady jsem se o tom nedočetl.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #9 kdy: 07 Listopadu 2015, 23:27:19 »

a) Někde jsem nedávno četl o úspěšném postupu - tady si sednu a zůstanu tady sedět, dokud mi nenavalíte neoprávněně zadržený řidičák nebo náhradní doklad do doby navrácení. A tento mobil mám plný čísel na novináře a televizní redakce. A samozřejmě nahrávat.
Nebo plán b) - vyhlásíte akci a naberete sebou pár svědků (ženy, děti, starce, místní dobrovolníky)
Mají obecně hrůzu z jednání, kde je mnoho lidí, viz úspěchy hnědočechů při vymáhání dávek  :)
 
 
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #10 kdy: 08 Listopadu 2015, 06:27:33 »

Zrušili podle čeho - § 95 odst. 2 ? Evidentně neví, co s tím mají dělat. Měli zjistit, jestli rozhodnutí bylo nebo nebylo skutečně doručeno. Pokud nebylo, tak měli okamžitě informovat podřízený úřad, že rozhodnutí nenabylo právní moci. Podřízený úřad měl následně informovat úřad, který vede registr (v místě bydliště), aby opravil záznamy - vymazal uložený zákaz a body. Pokud předchozí rozhodnutí o uložení zákaz řízení nenabylo právní moci, potom řidič nikdy nepozbyl oprávnění, takže se nemohl žádného dalšího přestupku dopustit  a řidičák mu nemůže být zadržen = ihned skončit a řidičák vrátit. BTW - pokud si kraj zrušil své rozhodnutí autoremedurou, potom musí nejdříve nabýt právní mocí (je-li tam poučení s možností se odvolat, pak je potřeba se odvolání pro urychlení věci vzdát).
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #11 kdy: 08 Listopadu 2015, 20:02:26 »

Kraj to svoje rozhodnutí zrušil podle § 90 odst. 4 správního řádu. V poučení píšou, že rozhodnutí je konečné a nelze se proti němu odvolat.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #12 kdy: 09 Listopadu 2015, 01:14:02 »

Ježkovy oči, takže oni nejprve vydali jedno rozhodnutí s výrokem "odvolání se zamítá" a pak v téže věci vydali druhé rozhodnutí s výrokem "ruší a zastavuje", k tomu není co dodat. Tím pádem platí, že zrušující rozhodnutí musí zaslat na podřízený úřad (který rozhodoval původní přestupek) a ten musí následně informovat úřad, který vede registr (v místě bydliště), aby opravil záznamy - vymazal uložený zákaz a body. V principu bude i teď platit, že předchozí rozhodnutí o uložení zákazu řízení nenabylo právní moci (řidič vlastně nebyl nikdy pravomocně uznán vinným), potom ani nikdy nepozbyl oprávnění, takže se nemohl žádného dalšího přestupku dopustit a řidičák mu nemůže být zadržován = ihned skončit a řidičák vrátit. Jestli je to ten stejný krajský úřad, který rozhoduje o odvolání proti zadržení, tak by to všechno mohli domyslet i sami, ale raději jim to napište. Pokud je to jiný úřad, pošlete jim k tomu kopii rozhodnutí o zastavení řízení (ideálně s vyznačenou doložkou nabytí právní moci - odpovídá datu převzetí).
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #13 kdy: 19 Listopadu 2015, 13:50:01 »

Autoremedurou rozhodnutí o zadržení zrušili a řízení zastavili. To je sice pěkné, ale nedozvěděl jsem se, jestli můžu řídit a kdy a kde dostanu řidičák fyzicky do ruky. Telefon mi tam na úřadě taky neberou.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení rozhodnutí odvolacího orgánu
« Odpověď #14 kdy: 19 Listopadu 2015, 14:45:18 »

Zkuste se s nimi poradit o náhradě škody :-)
IP zaznamenána