30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Odmítnutí druger testu  (Přečteno 16940 krát)

728336444

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Odmítnutí druger testu
« kdy: 02 Října 2015, 17:47:23 »

Dobry den všem,
Stala se mi taková nepříjemnost. Byl sem kontrolován policii ČR a z důvodu ze cca 10 hodin pred zastavením sem mel jointa a z tohoto důvodu jsem test na drogy odmítl a samozřejmě řidičák sem jim vůbec nepředložil takze sem o nej nepřišel . Policisté si pouze opsali moji obcanku a řekli mi ze me nechtějí ten den videt řídit . Jeste mi nic nepřišlo ale je to teprve 14 dni tak předpokládám ze mi něco přijde .  Je nějaká šance a jake mi dáte rady abych se vyhnul trestu . Předem diky za všechny rady .
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2015, 18:23:17 »

Máš audiozáznam kontroly? Z něj by šlo doložit, že tě nepoučili.
IP zaznamenána

728336444

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2015, 18:28:55 »

To bohužel nemam.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2015, 18:53:10 »

Tak když bude správní řízení, tak máš dvě možnosti - aktivní přístup k délce řízení, protože ty máš ještě roční prekluzi.
Nebo takticky vedený výslech policajtů. kdy z jejich líčení děje nepadne, že tě poučili a tedy jsi test odmítl z nevědomosti.
IP zaznamenána

728336444

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2015, 19:14:28 »

Můžeš mi více přiblížit obe možnosti které si uvedl ? Dekuji
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2015, 19:16:35 »

1. Pročti si fóra. Nic ve zlém, ale musíš taky projevit snahu.
2. Policajti tě musí před každým úkonem poučit. Je to sice v zákoně, ale moc to nedělají. Šlo by se na tom točit, ale museli by to nepřímo přiznat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2015, 19:48:04 »

Dobry den všem,
... cca 10 hodin pred zastavením sem mel jointa a z tohoto důvodu jsem test na drogy odmítl...
Pokud je to pravda, tak to nebylo šťastné řešení. Ten test je dost neprůkazný a po 12h jste už na dost nízké hladině. Takže byla velká šance projít a i v případě pozitivity by jste bojoval proti nižšímu trestu. Takhle Vás ocení na 25-50.000, 1-2 roky off a 7 bodíků navrch. Hledejte profesionálního zástupce, zde není prostor pro úspory.
IP zaznamenána

728336444

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #7 kdy: 02 Října 2015, 21:33:15 »

Šťastné řešení to v každém případe bylo. Nemohl jsem si dovolit jestli to projde nebo ne. A v případe ze bych byl pozitivní tak mam na krku trestný čin a navíc by mi namístě sepsali protokol o zákazu řízení i v případe kdy sem řidičák u sebe ,,nemel " . Coz by znamenalo jeste vetsi komplikace nez kdyz mi ted zůstal v ruce. A jedna se jen o přestupek.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #8 kdy: 02 Října 2015, 22:44:42 »

Dovolím si s Vámi nesouhlasit.
Tedy pokud nejste nasáklý a měl jednoho jointa před 10 hodinami.
Trestným činem je to, až pokud by Vám prokázali nezpůsobilost.
http://www.dopravni-pravo.cz/drogy-za-volantem/limity-pro-drogy-za-volantem/
A mohl jste odmítnout ty testy, pro jejich neprůkaznost, ale jet dobrovolně na krev. Tak by se nemohl řešit řidičák.
http://www.auto.cz/drogy-volantem-trava-pernik-kokain-hahis-skodi-vice-79673
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #9 kdy: 03 Října 2015, 22:47:05 »

O tom všem by ho ale měli napřed poučit.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #10 kdy: 05 Října 2015, 11:04:07 »

Kamarád prošel test po 1 hodině od vykouření jointa úplně v pohodě, takže testy jsou takové všelijaké :D
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #11 kdy: 05 Října 2015, 11:15:46 »

Odmítnutí je skoro vždycky horší než pozitivní výsledek, samozřejmě pokud nejste úplně na plech. Vono i kdyby to bylo kvalifikováno jako trestný čin, tak lze někdy i tak vyváznout s nižším trestem než za tenhle přestupek. Tohle se musí dotáhnout do prekluze, jinak je s Váma ámen. Jeden joint před 10ti hodinama je úplná legrace, to jeden můj známej si dal trochu LSD a myslel, že dojede z práce domu, než to začne působit, jenže se zdržel v zácpě a to pak je teprve mazec, když se ti to začne všechno vlnit a z místa spolujezdce na tebe vykoukne drak  ;D  Vtipný je, že cajti by s tím jejich analyzátorem vůbec na nic nepřišli.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #12 kdy: 05 Října 2015, 12:25:06 »

Mám zato, že MP ani PČR nedokážou "v terénu" testovat žádný halucinogen - přitom zrovna halucinogeny mi přijdou z hlediska jízdy autem asi (IMHO) nejnebezpečnější ze "standardních" drog  ::)
LSD je prý hodně blbě zjistitelné i krevním testem..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #13 kdy: 05 Října 2015, 12:25:48 »

Pokud se nepletu, tak zakon umoznuje odmitnuti orientacni zkousky na miste a v takovem pripade se jede na krev. Takze jestli z toho neni zaznam, dalo by se to zkouset uhrat tim smerem, ze jste odmitnul pouze orientacni zkousku, ne zkousku jako takovou, ale opice to nepochopily.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí druger testu
« Odpověď #14 kdy: 05 Října 2015, 20:45:15 »

Zákon neumožňuje odmítnutí orientační zkoušky, pouze odmítnutí konkrétního způsobu provedení, tj. Drägeru. Jak už bylo řečno výše, v praxi většina opičáků není schopna toto rozlišovat a hrozí, že to budou považovat za odmítnutí zkoušky jako celku.

Pokud jde o nealkoholové drogy, tak ačkoli se to moc neví, i zkouška, kterou dělají v nemocnici po odběru krve je pouze orientační. A to tak, že hodně. Typicky je to vyšetření na fotometrickém analyseru (např. Siemens Viva Jr), který sice umí nějak detekovat přítomnost kanabinoidů, ale neumí rozlišit mezi THC a jeho metabolity a kromě toho chyba může dosahovat až desítek procent. Ten přístroj je primárně určen pro prvotní diagnostiku, když do špitálu přivezou člověka  s podezřením na otravu, ale nikdo netuší, čím by vlastně měl být otrávený.

Co je opravdu průkazné je až znalecký posudek z oblasti toxikologie, který se ale zadává a provádí až v rámci správního či trestního řízení. Tam už vyjíždí celkem přesné hodnoty a vlastní látka od metabolitů je odlišena.

Příklad z praxe: v nemocnici naměřeno 88 ng, v psudku pak 3 ng THC, pod 2 ng aktivního metabolitu a  126 ng nekativního metabolitu (vše v 1 ml krve).
IP zaznamenána