30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal  (Přečteno 11109 krát)

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #15 kdy: 08 Února 2016, 21:52:10 »

Díky za odpověď :)

Doufal jsem, že napíšete právě Vy  8) Váš přístup k věcem je mi mrtě sympatický!

Tož vyčkám. Chtěl jsem zakládat DS. To tedy zatím odložím. Kdyžtak se zase ozvu :)
IP zaznamenána

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #16 kdy: 10 Února 2016, 18:20:56 »

Tak se ozývám. Výzvu jsem obdržel dnes (je rychlý - počítám, že to tu dotyčný ouřada čte). Co radíte nyní?

Pokudjim nic nesdělím, přijde to znovu ministerstvu. Může to po mě pak nějak zaměstnavatel vymáhat, když mi nebylo nic prokázáno?
A za druhé, evidentně ze SPRDELe udělali znovu přestupek..je možná cesta obhajoby tudy?

Gomez
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #17 kdy: 10 Února 2016, 18:58:27 »

Jasně že je to možné. Klidně se udej :-) Už nemají sebemenší šanci to stihnout.
IP zaznamenána

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #18 kdy: 10 Února 2016, 19:23:13 »

Jak to? To nechápu :-( není prekluze až po 2 letech? Se v tom nějak nevyznám. Se udám a co pak, s jeho rychlostí tu budu mít výsledek hned.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #19 kdy: 10 Února 2016, 19:27:41 »

Přestupek se stal 21.5.2015, takže tam je prekluze 1 rok. Přijde příkaz, podáte odpor a koncem března všechno možná pomalu začne :-)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #20 kdy: 11 Února 2016, 02:16:01 »

Ad1) .... a nic nového nezahájí.

Ad2) ....Ale opakovaně se tak děje. Ale na Vás už nedosáhnou, stačí trochu pozdržovat, ale o tom až příště, jestli něco přijde.

Výhoda postupu, kdy se napíší protichůdné varianty je, že často jedna z nich vyjde.  :)
Takže přišel čas na aktivní přístup k době řízení. Trochu mi uniká, že máte už výzvu v ruce. Je třeba využívat 10 dnů k převzetí a obvykle 8 dní na odpověď úřadu.
Chtělo by to nahlédnout nebo získat spis (návod na vyžádání si tu najděte), aby bylo zřejmé co udělali s tou sprdelí. Nemohou vést 2 řízení zároveň a čekat, kde to klapne.   
Prakticky nemají šanci to včas dotáhnout, tak to využijte k sebevzdělání. Omluvenky, studium spisu při ústním jednání a vyjádření později, navrhování svědků, odvolání (např. že nevyslechli policajty ap. )
IP zaznamenána

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #21 kdy: 11 Února 2016, 08:40:19 »

Výzvu jsem si samozřejmě z pošty ještě nepřevzal :) využijí termínu na převzetí. Pak tedy počkám, než budu reagovat. Reagovat mám omluvenkou, předpokládám.

Vyžádat spis při ústním jednání - aha. Chtěl jsem se vyhnout návštěvě toho ouřady a žádat písemně.

Navrhování svědků - mě napadají jen ti MPici. Když je navrhnu sám, nemohu pak rozporovat, že je nevyslechli. O nikom jiném relevantním nevím.

Večer si to nastuduji a poté sem napíší. Ať již mám základní info a zbytečně Vás neošizuji o čas. Zkusím něco vymyslet a navrhnout. Díky za konzultaci, pánové.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #22 kdy: 11 Února 2016, 09:19:44 »

Nač sundavat kalhoty, když brod je za mnoho dní. Ještě nevíte co Vám píšou. Třeba píšou, že to vzdali. Až budete mít v ruce dopis, dejte vědět co dorazilo :)
IP zaznamenána

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #23 kdy: 22 Února 2016, 07:53:53 »

Zdravím. Tak jsem si dnes převzal Předvolání k podání vysvětlení. Termín jednání za 2 týdny.
Manuál jsem přečetl. Co byste mi doporučili nyní? Děkuji za rady! :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #24 kdy: 22 Února 2016, 08:52:11 »

Zdravím. Tak jsem si dnes převzal Předvolání k podání vysvětlení. Termín jednání za 2 týdny.
Manuál jsem přečetl. Co byste mi doporučili nyní? Děkuji za rady! :)

Dobře vyfutrovanou omluvenku + získat spis.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #25 kdy: 22 Února 2016, 08:57:26 »

Je to jen podání vysvětlení, žádné správní řízení.
Za dva týdny jim napište "Vážený úřade, doznávám že zmíněné vozidlo zaparkoval já. K důvodům se v tuto chvíli nebudu vyjadřovat a nebudu ani odpovídat na žádné otázky, proto se osobně nedostavím."

Pak mají už jen tři měsíce na to, aby to odstíhali a to nezvládnou v žádném případě.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #26 kdy: 22 Února 2016, 18:16:17 »

a) omluva by nebyla špatná a první trochu reálnou by měli uznat bez keců, dá se tím uhnat cca 1 měsíc
Zvlášť když budete předstírat ochotu ke spolupráci.
b) před dalším slyšením poslat mailem přiznání ve stylu "Nevylučuji, že jsem v dané době auto odložil já. Zašlete prosím kopii spisu na .... " . Mail bude nepodepsaný a měli by vyzvat k jeho autorizaci originálem s podpisem ap.
c) na prvním jednání si zamyšleně prolistovat spis a vyžádat si dobu (10-15 dní) na písemnou odpověď
d) v písemné odpovědi zaúkolovat úřad třeba, aby zjistil, čím že to ti MP vlastně měřili tu vzdálenost (mozkovým myšlením, metrem, pásmem, jak vytyčili začátek křižovatky ...)
e) potom nás zase v dubnu pobavit dalším vývojem  :) 

IP zaznamenána

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #27 kdy: 04 Března 2016, 11:53:41 »

Zdravím, přátelé.

Zaslal jsem omluvenku ouřadovi. Nebyl rád. Zvažuje uložení pořádkové pokuty, páč moje omluva nesplňuje cosi. Nakonec jsme se dohodli na novém termínu. Ouřada evidentně čte téma a je informován o mých budoucích krocích. Proto děkuji za přesun vlákna. Snad to pomůže. Nehledě na to, že jeho vystupování je dost nepříjemné.

1) Nyní bych chtěl před ústním jednáním vyžádat spis. Po telefonu mi řekl, že mě do něj osobně rád pustí. Že jej však nemá elektronicky. Co s tím? Podat žádost písemně a žádat kopii na adresu,či email? NNaáklady na kopii?

2) Také zvažuji podat žádost o postoupení případu. Nevyjde, jistě, ale snad zdrží.

3) Na ústním jednání si vyžádat čas na písemnou odpověď.

4) Navrhnout výslech svědků. Musím udávat i důvod proč je chci vyslechnout? (napadají mě MP, někoho zesnulého - snad seženu  ???  a dál?)

5) Ze spisu by mělo být patrné, že stornovali SPRDEL opět na přestupek. Hodlám rozporovat i toto. Je možnost, že to ve spise nebude? Tedy že tam nebude celá anabáze chybu ouřady, že obeslal tatíka?

Děkuji za rady a postřehy.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #28 kdy: 04 Března 2016, 12:05:31 »

1) Napište mu, že máte nárok na to, aby vám SO udělal kopii spisu, přičemž žádáte kopii elektronickou a zaslat ji emailem. Pokud to neumí, může vám udělat kopii papírovou a zaslat poštou, nicméně na jeho náklad, protože nemůžete za to, že neumí udělat elektronickou kopii.
4) U výslechu svědka byste měl rámcově uvést, proč ho chcete vyslechnout. Například: Žádám vyslechnout pana XY, protože dosvědčí, že pan policista AB je zcela nedůvěryhodný a doloží to dokumenty ze svého řízení.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #29 kdy: 04 Března 2016, 13:45:39 »

Postoupení většinou zamítají obratem pomocí nějakého prefabrikovaného dokumentu a to i v případě, kdy to není obstrukce, ale sprostý podezřelý je postižený či dlouhodobě nemocný a jezdit stovky km do nějaké díry je mimo jeho fysické možnosti.

Ale je fakt, že to neuškodí. Teoreticky může i pomoci pokud jde někde o dny, nebo úředníka rozhodí tak, že udělá nějakou botu.
IP zaznamenána