30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal  (Přečteno 11139 krát)

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Dobrý den, zkušení.

Měl bych na Vás uctivý dotaz, jak nejlépe postupovat. Zatím pouze doufám v uplynutí roční doby od spáchání přestupku.

Stručný popis událostí:
1) 21.5.2015 spáchán přestupek služebním automobilem mou osobou (stání v křižovatce), rozuměj 1,5 metru od přechodu :-/
2) MP oznámila věc magistrátu
3) Magistrát kontaktoval provozovatele vozidla - mého zaměstnavatele
4) Zaměstnavatel z knihy jízd zjistil mé jméno a udal mě
5) Magistrát si špatně opsal identifikační údaje od mého zaměstnavatele a obeslal předvoláním mého otce (stejné jméno). Ten samozřejmě je ochoten "spolupracovat". Nemá nic společného s autem firmy ani není jejím zaměstnancem.

Otec je předvolán na konec října. Domluvili jsme se, že se zkusí z jednání omluvit s náhradním termínem. Poté jsem tu vyčetl radu (aby nemusel nikam jezdit, páč mu nic neproplatí), že by mělo stačit stručné písemné podání vysvětlení.

Nevím, zda je vůbec reálné "vzdorovat" dalších 6 měsíců, než se jednání promlčí.. Budu VELMI rád za každou vaši radu.

Děkuji.

Gomez
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2015, 14:06:00 »

Bude nutná spolupráce zaměstnavatele. Otec popře že řídil a úřad to sklopí na sprdel.
Následně zaměstnavatel bude muset sprdel rozporovat, že úřad obeslal někoho jiného než udanou osobu a tedy zahájil sprdel nezákonně.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2015, 14:15:29 »

Tady je asi zasadni otazka: Jaky je Vas "vztah" k zamestnavateli. Moznosti, ktere me napadaji:

1. Vztah je vyborny, zamestnavatel je zmrdobijec a podpori mou snahu o zasypani ozubenych kol aparatu piskem - pak plati, co napsal opas.

2. Vztah je normalni, rozhodne si nemuzu dovolit nasirat zamestnavatele tim, ze mu budu zpusobovat nejakou pakarnu s tim spojenou - pak je treba vec udrzet v rovine prestupku, sam se priznat a resit si spravni rizeni.

3. Zamestavatel je mi u prdele, at si klidne vyzere SPRDEL, na mne to nema vliv. Pak neni treba nijak jednat.
IP zaznamenána

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #3 kdy: 24 Září 2015, 14:53:39 »

Jsem státní zaměstnanec..asi mě nijak nebude významně trápit, když si věc bude řešit zaměstnavatel, tedy ministerstvo.

Tedy pokud tatík popře, že automobil řídil a věc se časem vrátí k zaměstnavateli, je to výsledek, kterého bych rád dosáhl - tedy za předpokladu, že stále platí roční promlčecí doba..nebo se pletu a již platí dvouletá? Nějak se v tom neorientuji. Myslíte, že by byla šance tímto věc protáhnout? Přeci jen mě stále ještě ani neoslovili.

PS: Ono jde o princip, ani mi tak nejde o tu pokutu, jako o to, že ti MPíci dali za stěrač lístek jen mně s AH značkou, přitom kolem stála další 3 auta s minimálně stejně závažnými přestupky. Ovšem místní.

DĚKUJI všem rádcům.. :)

IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #4 kdy: 24 Září 2015, 15:17:49 »

Jsem státní zaměstnanec..asi mě nijak nebude významně trápit, když si věc bude řešit zaměstnavatel, tedy ministerstvo.

Tedy pokud tatík popře, že automobil řídil a věc se časem vrátí k zaměstnavateli, je to výsledek, kterého bych rád dosáhl - tedy za předpokladu, že stále platí roční promlčecí doba..nebo se pletu a již platí dvouletá? Nějak se v tom neorientuji. Myslíte, že by byla šance tímto věc protáhnout? Přeci jen mě stále ještě ani neoslovili.

Pokud Vas nebude trapit, ze si to "vyzere" zamestnavatel, pak neni treba nijak reagoval. Ovsem moc nechapu tu promlceci dobu ... pokud spravni urad do 60 dni nezjisti pachatele, spusti SPRDEL a bude resit spravni delikt s provozovatelem (tedy ministerstvem) ... zadne prodluzovani doby tedy neni treba. Tedy za predpokladu, ze se nechcete jen dobre pobavit a ziskat exp. ...

A myslim, ze byt divak predstaveni, kde spravni urad resi SPRDEL s ministerstvem, muze byt pomerne zabavne :))))
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #5 kdy: 24 Září 2015, 16:20:02 »

Váš otec by měl bez dalšího písemně odmítnout podat vysvětlení. (viz vzory : http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.msg12125#msg12125 )
Vy byste se měl držet v rovině, že o tom nic nevíte. Ouřad to překlopí na SPRDEL.
Pravděpodobně (pokud to ouřadové nepoloží sami) Vás v jisté fázi SPRDELe Váš zaměstnavatel nařkne, že jste se "vymlouval". Vy byste měl dělat překvapeného a chtít případný spis (asi podle Inf - ale zažádejte nejdříve až Vás někdo konkrétně obviní) a tím dokázat, že chybu udělali ouřadové.
Vrátit z SPRDELe na přestupek by to jít nemělo takže to bude ouřada proti ouřadovi a pro Vás výhra. Jak to přebere Váš zaměstnavatel - toť otázka.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #6 kdy: 24 Září 2015, 18:50:45 »

Zaměstnavatel je z toho venku, on splnil a další je na druhém úřadu. Bude zajímavé, jak se pokusí stornovat sprdel a vrátit to do přestupku.
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #7 kdy: 24 Září 2015, 20:00:39 »

Váš otec by měl bez dalšího písemně odmítnout podat vysvětlení. (viz vzory : http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.msg12125#msg12125 )
Vy byste se měl držet v rovině, že o tom nic nevíte. Ouřad to překlopí na SPRDEL.
Pravděpodobně (pokud to ouřadové nepoloží sami) Vás v jisté fázi SPRDELe Váš zaměstnavatel nařkne, že jste se "vymlouval". Vy byste měl dělat překvapeného a chtít případný spis (asi podle Inf - ale zažádejte nejdříve až Vás někdo konkrétně obviní) a tím dokázat, že chybu udělali ouřadové.
Vrátit z SPRDELe na přestupek by to jít nemělo takže to bude ouřada proti ouřadovi a pro Vás výhra. Jak to přebere Váš zaměstnavatel - toť otázka.

Připomíná mi to případ který teď řeším, ouřada udělal chybu, jakmile si toho všimne tak to prostě vrátí zpět a jede se nanovo. Copak neznáte české zákony, kde je ouřednictvo hájeno......
IP zaznamenána

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #8 kdy: 25 Září 2015, 07:34:02 »

Znovu musím poděkovat všem zúčastněným. Jednak jsem v tomto naprostý neznalec, tudíž za každou radu jsem vděčný, a za druhé mě to vcelku zajímá :)

1)
Citace
Připomíná mi to případ který teď řeším, ouřada udělal chybu, jakmile si toho všimne tak to prostě vrátí zpět a jede se nanovo. Copak neznáte české zákony, kde je ouřednictvo hájeno......
- No, to snad ne!  :o To je jako v ČR možné?

2)
Citace
..stornovat sprdel a vrátit to do přestupku
- tato možnost připadá v úvahu?

3)
Citace
Váš otec by měl bez dalšího písemně odmítnout podat vysvětlení. (viz vzory : http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.msg12125#msg12125 ) Vy byste se měl držet v rovině, že o tom nic nevíte. Ouřad to překlopí na SPRDEL. Pravděpodobně (pokud to ouřadové nepoloží sami) Vás v jisté fázi SPRDELe Váš zaměstnavatel nařkne, že jste se "vymlouval". Vy byste měl dělat překvapeného a chtít případný spis (asi podle Inf - ale zažádejte nejdříve až Vás někdo konkrétně obviní) a tím dokázat, že chybu udělali ouřadové. Vrátit z SPRDELe na přestupek by to jít nemělo takže to bude ouřada proti ouřadovi a pro Vás výhra. Jak to přebere Váš zaměstnavatel - toť otázka.
- mnohokráte děkuji za instrukce, i s přiloženým odkazem! Budu se řídit Vaším doporučením  :)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #9 kdy: 25 Září 2015, 10:42:10 »

Citace
1)
Citace
Připomíná mi to případ který teď řeším, ouřada udělal chybu, jakmile si toho všimne tak to prostě vrátí zpět a jede se nanovo. Copak neznáte české zákony, kde je ouřednictvo hájeno......
- No, to snad ne!  :o To je jako v ČR možné?
V ČR je bohužel možné téměř vše co si necháme líbit.

Citace
2)
Citace
..stornovat sprdel a vrátit to do přestupku
- tato možnost připadá v úvahu?
Neměla by. Nicméně ouředníci to rádi zkoušejí. Je nutné jim však připomínat co můžou a co ne.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #10 kdy: 25 Září 2015, 10:51:39 »

V tomto to není úplně jednoznačné, pokud zahájí řízení o sprdeli s osobou která není provozovatelem, tak v podstatě nemají sprdel zahájen správně, takže jim to v tomhle případě asi projde.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #11 kdy: 25 Září 2015, 11:25:39 »

Já bych se to pro jistotu snažil udržet na tatíkovi. To by mohlo s jednou, možná i dvěma omluvenkami, vydržet do ledna 2016. Takže žádné písemné vyjádření příliš brzy, zúčastnit se na druhý nebo třetí pokus jednání, tam nic neříkat, vyžádat si lhůtu na vyjádření a vyjádřit se ve lhůtě, že nevinen. Pokud by ho odsoudili, což se klidně může stát, může odvolačce navrhnout výslech svědka (toho, kdo mu vozidlo svěřil - zaměstnance provozovatele) nebo kontaktovat provozovatele a nechat si vystavit čestné prohlášení o tom, že nikdy vozidlo neřídil, které úřadu předloží. Taky by měl v odvolání poukázat na chybu v identifikaci řidiče.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #12 kdy: 25 Září 2015, 14:11:29 »

V tomto to není úplně jednoznačné, pokud zahájí řízení o sprdeli s osobou která není provozovatelem, tak v podstatě nemají sprdel zahájen správně, takže jim to v tomhle případě asi projde.

Ouřad 1 je provozovatel, udal správnou osobu - svého zaměstanace  A ouřad 2 však doručil osobě B. Osoba B odmítla výpověď. Ouřad přehodí na SPRDEL proti provozovateli kterým je Ouřad 1. 

Kde je tedy ta osoba která není provozovatelem ?
IP zaznamenána

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #13 kdy: 08 Února 2016, 20:43:05 »

Zdravím, po čase se UPDATE a s tím související prosba o Vaše názory.

Jak jste správně předpokládali, správní orgán věc překlopil na SPRDEL a zaslal provozovateli (mému zaměstnavateli) příkaz. Provozovatel sepsal odpor, kde tvrdí, že já jsem žádnou výzvu nedostal - což je pravda.

Teď tedy můj dotaz. Co správní orgán nyní může:

1) Může opět věc překlopit na přestupek?
 
2) Může mě tentokrát již správně vyzvat?

3) Teoreticky, kdyby mě vyzvali, já odmítl cokoli písemně vypovídat, věc se znovu sklopí na SPRDEL a SO opět zašle příkaz provozovateli (to již jsme si vyzkoušeli). A teď - provozovatel znovu bude podávat odpor (to vím). Můj dotaz zní - může to pak přišít SO mně? Předpokládám, že ne.

4) A druhý - důležitější - dotaz zní, zda pak částku po mě může provozovatel vymáhat, když mně jako FO nebylo nic prokázáno?! V můj neprospěch hraje pouze kniha jízd. A jako správný občan se chci hájit. Přeci nebudu jak ovce :-/

Abych tak nějak tušil, co mě čeká :) minule jste se trefili přesně!

Děkuji opět všem příspívajícím za názory a rady.

Gomez
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #14 kdy: 08 Února 2016, 21:41:17 »

Ad1) Teď se musí uřad vypořádat s tím odporem. Záhy pochopí, kde se stala chybička a je slušná pravděpodobnost, že správně vyhodnotí své malé šance na úspěch a zahájení sprdele zruší a nic nového nezahájí.

Ad2) Správně by zpětný chod již nastat neměl.  http://www.zakruta.cz/silnicni-zakon/225/prestupky/
Ale opakovaně se tak děje. Ale na Vás už nedosáhnou, stačí trochu pozdržovat, ale o tom až příště, jestli něco přijde.
IP zaznamenána