30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal  (Přečteno 11142 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #30 kdy: 05 Března 2016, 00:48:05 »

Postoupení je podle § 131, odst. 5?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #31 kdy: 08 Března 2016, 12:37:19 »

Zažádáno o spis. Poslal jsem na mail ouřadovi. Doručení ani přečtení nepotvrdil. Mám zaslat i písemně? Žádost byla opatřena digitálním podpisem.

Děkuji za odpověď!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #32 kdy: 08 Března 2016, 12:45:42 »

Pošli to znova na elektronickou podatelnu. Ta by měla doručení potvrdit. Jinak nedokážeš, že jsi vůbec něco poslal.
IP zaznamenána

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #33 kdy: 08 Března 2016, 13:07:09 »

Děkuji. Zasláno na elektronickou podatelnu (e-mail). DS nemám :-/

Termín ústního jednání za týden (již jedna omluvenka - ouřada posunul termín o týden a kus). Počítám, že bych se dostavil, prostudoval spis a vyžádal si čas na písemnou odpověď. Také navrhl pár svědků. Také zvažuji námitku podjatosti na ústním jednání (až se dozvím cílenými otázkami, kam jde příjem z pokut a kdo platí ouřadu).

Někteří místní bardové tvrdí, že to již nemohou stihnout. Ovšem tento magorát je opravdu rychlý..stále bych rád zdržoval do předpokládané prekluze 21.5.2016 (přestupek oznámen před rokem).

Ještě jednou děkuji za konzultaci.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #34 kdy: 08 Března 2016, 14:52:24 »

Stihnout to ještě asi můžou:

D00 - vydání rozhodnutí
D10 - převzetí rozhodnutí na poště - lhůta pro odvolání 15dní
D25 - podání blanketního odvolání
D26 - vypravena výzva k doplnění odvolání
D36 - převzetí výzvy k doplnění odvolání (lhůta 5dní)
D41 - doplnění odvolání
D42 - spis dostává odvolací orgán a rozhoduje okamžitě (trocha sci-fi)
D43 - vypravení rozhodnutí odvolacím orgánem
D53 - převzetí rozhodnutí = nabytí právní moci

mě to vyšlo ode dneška na 30.04.2016 za předpokladu že budou pracovat rychlostí blesku.

Doplnění: a to jsem zapoměl že při seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí je vhodné si vyžádat lhůtu pro písemné vyjádření k podkladům = plus dalších 7 dnů.


BTW není mi jasný jak mohl posunout jednání jen o týden. Pokud vypraví písemnost musí počítat s tím že si ji někdo převezme až poslední den lhůty.
« Poslední změna: 08 Března 2016, 15:01:28 od lubos »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #35 kdy: 08 Března 2016, 21:07:43 »

Se buď omlouvam mco brzo, nebo moc brzo přebírá poštu.

K dobru by mělo jít ještě to, že v tom výpočtu tam určitě párkrát bude nějakej víkend, kdy se to pak posouvá na další pondělí.

A jestli datofku nemáte, tak založte, jestli se jedinkrát nepodívaj a pošlou papírově, tak to máte vyhraný!
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #36 kdy: 16 Března 2016, 16:47:02 »

Update. Dnešní den - dostavení se na podání vysvětlení.
1) Žádal jsem o lhůtu na vyjádření. Ouřada odmítl s tím, že to tedy ne. Že teď hned sepíšeme.
2) Sdělil jsem, že jsem auto řídil a zaparkoval v dané ulici. Avšak nepamatuji si, že v prostoru křižovatky. Ptal se mě, zda jsem při příchodu pozoroval známky manipulace s autem. Řekl jsem, že si opět nevybavuji, ale žádné známky jsem nehledal a nezkoumal. Sedl dovnitř a odjel.
3) Na dotaz, čím MPíci měřili hranici křižovatky, sdělil, že to není třeba, jelikož z fotek je jasné stání v křižovatce.
4) Také jsem si vyžádal kopii spisu (dle místního vzoru - s odkazem na informační zákon) a on mi sdělil, že žádost údajně on neřeší, prý by to okamžitě zamítl. Údajně se tím mají zabývat na právním oddělení na radnici. On že by to zamítl. Že prý v přest.zákoně je právo nahlížet, ale nic o tom, že to mají lidem fotit a ještě posílat.
5) Žádal jsem lhůtu na doplnění. zamítl, s tím že bude čas v další části řízení.
6) Na konci jednání podána námitka z podjatosti. Velmi obecně zdůvodněná. Sepsal. Poté navrhl blokovou pokutu. Nesouhlasil jsem a odchod. --> mám námitku nyní zaslat znovu a specifikovat?

Takže teď již hraji o 2.500 Kč. Doufám, že se nemýlíte a přestupek prekluduje. Trošku jsem nyní načichlý pochybami.

PS: Skutečně se přestupek překlopil na SPRDEL a po odporu se rozjel znovu přestupek proti mě, v té samé věci, býť to již bylo řešeno jako SPRDEL. http://www.zakruta.cz/silnicni-zakon/225/prestupky/ - hodlám využít.

Nějaké rady nyní, pánové?

Hodlám využít právního zástupce, který si vyžádá lhůtu na seznámení se se spisem. A snad i nějaké to kolizní jednání. Jinak už moc nevím co.


« Poslední změna: 17 Března 2016, 14:31:24 od Gomez »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #37 kdy: 16 Března 2016, 17:18:11 »

Chyba - měl jsi žádat kopii spisu dle správního řádu, ne podle inf zákona.
IP zaznamenána

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #38 kdy: 16 Března 2016, 18:16:50 »

Aha. Chyba. No, tak buď mohu zažádat znovu dle spr.řádu, nebo vlastně již žádat snad ani nemusím, když jsem jej viděl. Ale asi neuškodí zažádat znovu, že? Tentokrát správně tedy.. :-/
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #39 kdy: 17 Března 2016, 10:27:06 »

Hlavně by bylo dobrý si ujasnit, co vůbec děláte. Podání vysvětlení je naprosto jinej právní úkon než ústní jednání. Děláte z toho guláš a pak vznikají zbytečné chyby.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #40 kdy: 17 Března 2016, 12:55:41 »

Je pravda, že jsem měl poslat ještě jednu omluvenku s potvrzením od lékaře..a nedostavovat se na to předvolání. Holt zkušenosti do příště. Každopádně díky za připomínky. Nyní tedy čekám na doručení vypořádání se s námitkou podjatosti a také vzápětí 1. rozhodnutí ve věci. Mohu nějak rozporovat vypořádání se s  námitkou? Čistě ve snaze protáhnout řízení? Děkuji za rady a postřehy!

Za termíny se omlouvám, nejsem právník (bohužel).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #41 kdy: 17 Března 2016, 13:05:40 »

No máte právo se k věci vyjadřovat písemně, jsou dokonce judikáty, že můžete vést celé řízení písemně. A nutit vás prostě nemůže, kór když je pravda, že jestli nemáte spis, tak se fakticky těžko můžete k něčemu na místě moc vyjadřovat, zatímco orgán je má, čili má oproti vám výhodu.

Tedy pokud to bylo opravdu ústní jednání, tak máte prostě říct, že na místě nebudete k ničemu vyjadřovat a proberete si materiály a hotovo. Pokud vás bude orgán do něčeho nutit, tak nechte zaprotokolovat toto jeho jednání a samozřejmě to zakomponujte to podjatosti, případně je na místě i stížnost nadřízenému.

Obojí samozřejmě smetou ze stolu, ale aspoň budou mít zábavu a můžou udělat procesní chyby. Proti usnesení o podjatosti můžete podat odvolání, ale toto nemá žádný odkladný účinek na probíhající jednání, na rozdíl od té první namítnuté podjatosti.

Pokud to bylo podání vysvětlení, tak tam nemáte co chtít se vyjadřovat písemně pozděj, buď se vyjádříte před tím, nebo tam přijdete a budete vysvětlovat na místě.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #42 kdy: 17 Března 2016, 13:29:39 »

Děkuji! Poslední věta mi to teprve osvětlila. Již chápu.

Rovněž děkuji za vysvětlení odvolání proti usnesení o podjatosti. Tím by tento krok byl zcela zbytečný.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #43 kdy: 17 Března 2016, 13:32:53 »

Tak zkusit to můžete, je-li tam nějaké závažnější závadné jednání, je nepatrná šance, že to nadřízený orgán skutečně potvrdí, a v ten moment jsou anulovány všechny následující akce od původního usnesení až do rozhodnutí nadřízeného orgánu.

Já z toho ovšem stále nechápu, jestli to teda bylo ústní jednání, nebo podání vysvětlení…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Gomez

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Došla výzva - mému jmenovci - otci - ten přestupek nespáchal
« Odpověď #44 kdy: 17 Března 2016, 13:38:11 »

Bylo to dostavení se osobně na předvolání k podání vysvětlení.

« Poslední změna: 17 Března 2016, 14:32:20 od Gomez »
IP zaznamenána