30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?  (Přečteno 13329 krát)

zuzu1009

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« kdy: 04 Září 2015, 14:03:14 »

Dobrý den,

mám jeden dotaz. Dne 29.8. mě zastavila v noci cca ve 2:00 ráno policejní hlídka. První dechová zkouška byla 0,74 a druhá 0,77, na krev nechtěli a další měření již neproběhlo.
Požila jsem jedno max jeden a pul piva hodinu před zadržením. ŘP mi na místě odebrali. Mám všechny body a žádný přestupek. Je to pro mě poprvé co se mi něco takového stalo.
Nicméně sem vezla přítele který byl den předtím v nemocnici na šití pravé ruky, jelikož si ji pořezal a má na ni 27 stehů. Byl na jedné akci, na kterou jsem právě dorazila až po půlnoci. Příteli se udělalo zle a měl strašné bolesti a potřeboval odvést domu pro nějaké prášky, které mu dali. Případně kdyby se to shoršilo tak by musel do nemocnice. jeli sme cca 3 km z místa domu, nemocnice je dalších 10km od našeho bydliště. Přítel tedy kvůli bolestem nemohl řídit a já byla jedině, kdo byl nejdřízlivější.

Jednalo by se tady v tomto případě o krajní nouzi nebo aspon nějaké polehčující okolnosti jak dostat co nejmírnější trest, jelikož sem za volant nesedala úmyslně?
ŘP potřebuji na cestu do práce která je 60 km a cesta vlakem nebo autobusem trvá 3 hodiny. Popřípadě jak dlouho potom trvá vráce ŘP? někdo zde psal že je po zážádání o prominutí mu to dali jeste ten den a nekdo zas že to trva dva měsíce...
Musí si člověk dávat žádost na prominutí trestu a pak ještě další žádost na vrácení ŘP? Nebo jak to je? Řeší to okres kyjov čili malý město..

díky moc za všechny odpovědi. Budu rada za nějaké informace.
Z.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2015, 15:09:52 »

Nechci strašit, ale vzhledem k tomu, že jste jim poslušně odevzdala řidičák a nadýchala docela dost, tak tu moc možností není.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2015, 15:25:10 »

a dojeli jste pak nějak do té nemocnice ?
IP zaznamenána

zuzu1009

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2015, 15:34:08 »

Nedojeli. Dojeli sme domu. Pritel si vzal dva prasky a trochu to ustalo.
Na druhou stranu ho tam prece nenecham svijet se v bolestech.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2015, 15:37:09 »

Tahle argumentace bez dojetí do nemocnice projde těžko. Úřady mají jednoduchou odpověď: měli jste si zavolat sanitku.
IP zaznamenána

zuzu1009

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #5 kdy: 04 Září 2015, 15:38:39 »

Dobrovolne bych za volant nesedla. Meli sme tam prespat.
Ridicak mi vzali uz okamzite. S tim uz neslo nic delat. Druhou dechovou zkousku delali zhruba po 5 minutach coz se mi zda i tak malo. A treti uz vubec nepozadovali. Byl to tak spravny postup?

Kdyby mi tedy ulozili zakaz rizeni jak je to potom o zazadani o prominuti trestu po polovine a jak se tady v tom postupuje?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #6 kdy: 04 Září 2015, 15:46:24 »

5 minut je v pořádku, pokud není rozdíl mezi dechovými zkouškami více než 10 %, tak další nemusí dělat, takže v tomhle chybu neudělali. Na krajní nouzi můžete zapomenout, tohle opravdu není ten případ, na kterej by se to dalo použít.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #7 kdy: 04 Září 2015, 16:03:22 »

Leda ještě zkusit namítnout, že zkouška na alkohol je úkon a policie je povinna před každým úkonem poučit, což neučinili. Zajímala by mě argumentace, že to vůbec nevadí :D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #8 kdy: 04 Září 2015, 16:46:26 »

Předpokládám, že jste i slušně a zdvořile zodpověděla otázku co jste pila. To je potom konečná.
Více inspirace a možností a co bude následovat si pročtěte ve vláknu Alkohol-Potřebuji poradit na
http://30kmh.cz/index.php?board=33.0 ,
ať to tu neomíláme dokolečka dokola. Potom rádi zodpovíme konkrétní dotaz, pokud něčemu neporozumíte. Samotná dílčí odpověď je Vám na nic, důležité je pochopit, jak to funguje. 
IP zaznamenána

zuzu1009

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #9 kdy: 04 Září 2015, 20:58:56 »

to snad řekne každej co pil aspon což sem pročítala tady na foru..respektive vůbec nevim jak se tady v tom da chovat aby z toho člověk vyvázl co nejlip..přiznat nepřiznat, nedychat je blbost to by si člověk ještě pohoršil si myslim.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #10 kdy: 04 Září 2015, 21:46:19 »

to snad řekne každej co pil .......
Problém je v klasické formulce : "Cokoliv řeknete, může být použito proti Vám" . To Vám milí chlapci zapomněli říct. Všimněte si, že se tam neříká nic o tom, že by Vám cokoli řeknete mohlo nějak pomoci. Odpověděla by jste jim na otázku : "Ukradla jste někdy něco, kdy, kde a co ?" A přitom je to to samé.
Zkuste si to promyslet a schválně napište, na co jste přišla.  :)
 
IP zaznamenána

zuzu1009

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #11 kdy: 04 Září 2015, 21:53:18 »

dobře ale kdybych řekla že bych nic nepila nebo že o ničem nevím...v čem je výhoda???  :D :D :D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #12 kdy: 04 Září 2015, 22:29:41 »

Teď už to má úřad na talíři. Změřeno, přiznáno, zapsáno ... rozhodnuto.
V případě, že by jste nekomunikovala (dost těžké) stačí říct, že si nejste vědoma.
Potom se případně dá přijít s tvrzením, že Vám někdo namíchal vodku do džusu, že jste chlemtala švédské kapky v množství větším než malém, že jste měla zuby natřené Herbadentem, stříkala si stopangin apod. Ten dotaz od opicajtů je přesně proto, aby jste s tímto už nemohla dodatečně příjít.
Samozřejmě výsledek by nic z uvedeného nezaručilo, navíc je ŘP odevzdán, ale určitě to je lepší výchozí pozice než mít krk na špalku a čekat.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #13 kdy: 05 Září 2015, 10:24:18 »

Zrovna s tim ze nekdo namichal alkohol do piti sem mam dojem cetl nejaky vyrok nss a mam dojem ze to neproslo. Navic aby nekdo nepoznal takove mnozstvi primichane v cemkoliv by musel uz tou dobou byt slusne nalitej 😄
IP zaznamenána
In dubio pro reo

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:dechová zkouška 0,74 a 0,77 krajní nouze?
« Odpověď #14 kdy: 05 Září 2015, 11:35:59 »

Při těhle hodnotách by byla jedině šance utáhnout to na prekluzi, což tím že odevzdala ŘP není efektivní. Pokud tedy potřebuje nutně ŘP, tak asi nejrychlejší a ovšem nejdražší bude nechat tomu volný průběh a doufat že dostane max. rok a po půlce zažádá o prominutí.
IP zaznamenána