30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Radar bez obsluhy - sprdel  (Přečteno 26351 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #30 kdy: 29 Září 2015, 21:02:23 »

Pokud nejedná výslovně protiprávně, tak ne. Soud už judikoval, že samotné protiprávní rozhodnutí může nastat, i proto máme systém odvolání a soudního přezkumu.
V zásadě je jen jedna možnost - maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Tedy když úředník třeba pohnojí řízení tak, že musí být zastaveno.
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #31 kdy: 29 Září 2015, 21:26:55 »

Pokud nejedná výslovně protiprávně, tak ne. Soud už judikoval, že samotné protiprávní rozhodnutí může nastat, i proto máme systém odvolání a soudního přezkumu.
V zásadě je jen jedna možnost - maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Tedy když úředník třeba pohnojí řízení tak, že musí být zastaveno.


Zůstanu zatím jen u té namitky. Nicméně o tom maření zkusím něco najít případně stvořit ať je tam trochu zaměstnám...
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #32 kdy: 27 Října 2015, 07:13:40 »

Zdravim.....

Tak mi dorazilo rozhodnuti o deliktu. Dorazilo postou 11tej den, nevim tedy o nem.  Na poste predpokladam hnije odpoved na namitku na prekluzi .. tak jsem zvedav co odpovedeli..
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #33 kdy: 05 Listopadu 2015, 19:15:25 »

Pánové tak mi dorazilo rozhodnutí k námitce... včera hozeno do schránky, do zítra odpor. Akorád z tohoto papíru nejsem moc moudrej... 

Poslal jsem jim námitku, mezitím mi přišlo rozhodnutí o deliktu a potom až mi přišlo tohle. Jelikož mi rozhodnutí nebylo nijak doručeno (prostě o něm nevím), tak námitku jsem posílal jen tak z dlouhé chvíle... tedy moje námitka nijak nepatřila k rozhodnutí - byla odeslána dřív něž přišlo... nicméně co mi sděluje k té námitce, tak mi je stějně k prdu, ne?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #34 kdy: 05 Listopadu 2015, 23:52:16 »

Námitka prekluze. Nelze vést sprdel, protože přestupek byl před 7.11.2014 a u fyzické osoby je to konečná.
Sprdel byla zavedena od 19.1.2013.
Přestupek je z 8.7. 2014, což je sice před 7.11. 2014, kdy se sjednotil postup a lhůty u FO i PO, ale sprdel byla zahájena až 25.6.2015. Správně měl úřad 60 dnů na zjišťování přestupce a potom měl věc bezodkladně odložit což je po 8.9.2014. Takže tím, že úřad neplní své úřední povinnosti a nekonal, tak na Vás dopadlo zpřísnění ve smyslu prodloužení prekluzivní lhůty.
To by mělo být předmětem námitky.
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #35 kdy: 07 Listopadu 2015, 20:59:31 »

Snad chápu  kde vznikla chyba a na čem vše stavět...... nicméně jak mám teď postupovat? Žádnej jejich termín už na odpor, upřesnění nestíhám - nic mi nedoručili. Čekat až přijde výhružka ať zaplatím nebo exekuce a oznámit jim, že mi nic nedoručili a neposlali to do datovky. Nebo zkusit námitku č. 2, kterou bych už napsal přesněji a rozepsal přesně co namítám jak píše kverulant a k tomu třeba připojit stížnost na ignoraci námitky č. 1?

Je mi to k něčemu?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #36 kdy: 07 Listopadu 2015, 22:54:09 »

Být Vámi, tak si udělám tabulku s datumy jednotlivých přestupků, dopisů, jejich doručením či nedoručením a co jste kdy odpověděl či neodpověděl. V jiném místním případě děláte mrtvého brouka díky DS, tak aby jste to neprosekl tady, že někdy poštu berete a někdy neberete. Potom se Vám dá teprve zodpovědně poradit, když jí pošlete lidem, co se Vám zde k tomu vyjadřovali jako SZ. Pro Vás jsou to jeden, dva možná tři přestupky, ale místní rádci přeskakují v desítkách případů a mohli by poradit nějakou blbost.     
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #37 kdy: 12 Listopadu 2015, 20:31:44 »

Být Vámi.......

Diky za reakci o vikendu to zkusim nejak dat dokupy...
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #38 kdy: 12 Října 2016, 20:38:02 »

Tak po dlouhém boji sice prohra, ale stálo to za to :-))

Tímto všem děkuji za rady. Největší dík Opasoj.... bez něj bych tak daleko nedošel. Pokuď by se někdo chtěl poučit z mých chyb, rád naposílám vše aby byl úspěšnější než já :-)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #39 kdy: 12 Října 2016, 21:07:15 »

Za sebe si myslím, že to promlčené je, protože správní delikt vzniká ke dni přestupku a ne ke dni zahájení řízení. Hlousis ale dál bojovat nechce, respektuji.
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #40 kdy: 12 Října 2016, 21:15:48 »

Za sebe si myslím, že to promlčené je, protože správní delikt vzniká ke dni přestupku a ne ke dni zahájení řízení. Hlousis ale dál bojovat nechce, respektuji.

Neříkám, že nechci!! Ale jsem trochu soudný. I doteď byly situace, že jsem v tom lítal a nebýt tebe, tak by mě sundali už dřív na něčem. Jít dál už je nad moje možnosti a z internetu tohle jen tak nenabichluju...............
« Poslední změna: 12 Října 2016, 21:17:19 od Hlousis »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #41 kdy: 12 Října 2016, 21:29:59 »

Za sebe si myslím, že to promlčené je, protože správní delikt vzniká ke dni přestupku a ne ke dni zahájení řízení. Hlousis ale dál bojovat nechce, respektuji.

Neříkám, že nechci!! Ale jsem trochu soudný. I doteď byly situace, že jsem v tom lítal a nebýt tebe, tak by mě sundali už dřív na něčem. Jít dál už je nad moje možnosti a z internetu tohle jen tak nenabichluju...............
Tedy nejsm pravnik, ale aby argumentace znela, ze je pouzit pro sprdel zakone, ktery nabyl ucinosti cca 3 mesice po zacatku spredele.... tedy retroaktivita, asi neni uplne koser

zákonem č. 230/2014, ktery nabyl účinnosti dne 07.11.2014 byla promlčecí lhůta nové upravena a tato úprava se vztahuje i na předmétny správní delikt ze dne 08.07.2014.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin