30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Radar bez obsluhy - sprdel  (Přečteno 26349 krát)

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
[LOST] Radar bez obsluhy - sprdel
« kdy: 29 Srpna 2015, 21:02:29 »

Zdravím Vás pánové

Chtěl bych se na Vás obrátit s prosbou o pomoc.

8.7.2014 mne vyfotil radar. V rychlosti.... Přišlo lejstro, naprášil jsem kamaráda z ameriky, přišlo další zapomněl jsem rodné číslo a byl chvíli klid. Bohužel, ouřada to na poslední chvíli stihnul a je z toho sprdel viz. příloha rozhodnutí o deliktu. K tomu jsem samozřejmě podal poslední den odpor a teď mi přišlo vyrozumění. Vždy mi tento postup stačil, ale tentokrát ne :-(

Tímto bych Vás chtěl požádat, poprosit jak dál reagovat, nereagovat...

Díky
« Poslední změna: 12 Listopadu 2015, 20:27:53 od Hlousis »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #1 kdy: 29 Srpna 2015, 21:37:34 »

Podle mě přišli s křížkem po funuse, protože odpovědnost za přestupek zanikla 8.7.2015. Takže odpor a námitka, že u uvedeného přestupku došlo k prekluzi.
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2015, 22:43:11 »

Nemohu nikde dohledat kdy jsem si ten dopis vyzvedl, ale matně si vzpomínám, že jsem ho vyzvedl brzy a nenechal na poště dlouho, protože jsem tohle bral jako vyřešené a čekal jsem ze Dvora něco důležitějšího. Odpor na to rozhodnutí o deliktu jsem poslal 13tého, to jsem našel. Takže převzetí toho rozhodnutí o deliktu  mohlo být cca 5-6.7.

Tím, že jsem teda podal odpor jsem se vešel do roční prekluze? Chápu to dobře?

Díky
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #3 kdy: 29 Srpna 2015, 23:50:11 »

Podaním odporu není pravomocně rozhodnuto do 1 roku od spáchání přestupku a nastává prekluze.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #4 kdy: 30 Srpna 2015, 01:27:27 »

a nastává prekluze.

Tady bych si dovolil jen technickou... Pokud to dobre chapu (ac vzdelani na to nemam), tak prekluze se tyka jen obcansko-pravnich sporu. V tomhle pripade by to mel byt zanik zodpovednosti.
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #5 kdy: 30 Srpna 2015, 09:21:31 »

Chapu tedy dobre?

Nebudu uz cekat na zadne lejstra z uradu a hned sepisu odpor kde se opru o rocni lhutu v ktere to nestihli a tim by to melo byt vyreseno?

Staci to napsat do dvou vet nebo tam mam pridat i patricne paragrafy?

DEKUJI

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2015, 12:29:16 »

Tady bych si dovolil jen technickou... Pokud to dobre chapu (ac vzdelani na to nemam), tak prekluze se tyka jen obcansko-pravnich sporu. V tomhle pripade by to mel byt zanik zodpovednosti.
Asi je jedno, jak to kdo nazývá a i úřady vědí o co jde :
http://www.otrokovice.cz/oznamene-prestupky-u-nichz-doslo-k-zaniku-odpovednosti-prekluzi-16-2015/d-4846

Odpor skutečně stačí 2 větami. Pokud by úřadu bylo něco nejasné, tak Vás musí vyzvat k odstranění vady podání.
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #7 kdy: 30 Srpna 2015, 12:33:39 »

Kverulant : Jeste jednou moc diky. Zitra odesilam odpor. Pripadnou odezvu bych sem znovu vlozil.
Diky
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2015, 13:10:41 »

Hlavně dojděte co nejdříve nafotit celý spis a dejte ho sem. Z kusých informací uvedených v předvoláních nelze vycházet.
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #9 kdy: 30 Srpna 2015, 13:15:58 »

Hlavně dojděte co nejdříve nafotit celý spis a dejte ho sem. Z kusých informací uvedených v předvoláních nelze vycházet.


Je potřeba ten spis? Jelikož se nestihla roční lhůta není už zbytečný? Nicméně pokuď je spis potřeba, tak mohu žádost o něj poslat taktéž zítra...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #10 kdy: 30 Srpna 2015, 13:18:56 »

Jasně že je potřeba. Je to ve fázi správního deliktu, kde je lhůta čtyřletá. V příkazu je uvedeno, že jste právnická osoba. Pochopil jsem to správně?
« Poslední změna: 30 Srpna 2015, 13:24:41 od opas »
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #11 kdy: 30 Srpna 2015, 13:43:58 »

Jasně že je potřeba. Je to ve fázi správního deliktu, kde je lhůta čtyřletá. V příkazu je uvedeno, že jste právnická osoba. Pochopil jsem to správně?

No v první řadě jsem OSVČ - fyzická osoba (právnická je s.r.o). Auto ikdyž je polepené reklamou firemní není. Nicméně po reakci Kverulanta jsem pochopil, že do deliktu to nestihli převrátit, protože jsem podal odpor a tím to nemohlo nabýt právní moci a celé by to mělo zaniknout po zitřejším dopisu s tím, že nestihli roční lhůtu.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #12 kdy: 30 Srpna 2015, 19:26:13 »

Pročítal jsem to znovu a je to možná komplikovanější. Původně jsem přehlédl, že orgán rozhodl o sprdeli už červnu a myslel jsem, že první dopis byl až ten srpnový. Takhle to bude orgán hrát na to, že už neřeší přestupek (který už prekludoval), ale správní delikt provozovatele, který zahájil v červnu. A že zde běží nová lhůta pro prekluzi, jejíž začátek a konec bude předmětem sporu.
Ty začátky jsou 3 :
a) datum přestupku
b) datum vrácení pošty z USA (měl ihned překlopit na sprdel, není v tom libovůle)
c) 25. červen, kdy oznámil

a konce :
a) 1 rok od začátku, pokud se přihlíží k právnímu stavu k datu spáchání přestupku
b) 4 roky pokud bylo řízení zahájeno (2 roky pokud na to zapomněli)
http://30kmh.cz/index.php?topic=807.0

Takže ten odpor podejte určitě a případně uveďte, že jedním z důvodů je to, že odpovědnost za přestupek zanikla. A uvidíme s čím přijdou. 
IP zaznamenána

Hlousis

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #13 kdy: 30 Srpna 2015, 21:23:07 »

Začínám v tom plavat :-))

Mám připravenou žádost o zaslání spisu, kterou zítra odesílám.
Zároveň jsem chtěl odeslat i ten odpor na roční lhůtu, kvůli které odpovědnost zanikla, ale v tuto chvíli by to byl tedy jen pokus buď a nebo.. i tak odeslat?

Nemám s odporem počkat až přiletí spis a na základě toho udělat odpor?

Samozřejmě na pozvání se k nim přijít podívat se nehodlám.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Radar bez obsluhy - sprdel
« Odpověď #14 kdy: 30 Srpna 2015, 22:09:28 »

Poslední den podat odpor a mezitím sem hodit spis, aby se v tom lidi zkusili pohrabat a něco vymyslet.
IP zaznamenána