30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Druhé překročení o více než 20 km/h v obci  (Přečteno 11372 krát)

Laserman

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« kdy: 16 Srpna 2015, 03:59:11 »

Ahoj, narazil jsem na toto fórum náhodou při hledání informací a prosím vás, zda byste mi pomohli s mým případem.

Po 14 letech bezúhonnosti mě bohužel tento rok dohnala dvě údajná překročení v obci o více než 20 km/h.

1. překročení - únor 2015, >70 km/h, vyřešeno na místě blokovou pokutou 1000 Kč a 3 body.

2. překročení - červenec 2015, naměřeno >70 km/h

Při druhém překročení jsem protokol nepodepsal, jen jsem jim uvedl jinou korespondenční adresu, protože se v místě trvalého bydliště na adrese rodičů nezdržuji, trvalé bydliště jsem tam měl kvůli podnikání. Nicméně zaslanou obsílku na adresu trvalého bydliště převzal můj otec na svoji občanku a samozřejmě mě o tom zapomněl informovat.

Chtěl bych se zeptat především na dvě věci:
1) Má smysl zkusit žádat o případné přeložení do místa trvalého bydliště? Do Boskovic to mám přes 300 km... Nicméně jde samozřejmě i o "úspěšnost" v jednotlivých krajích.

2) Mají úřady tendenci u občanů s aktivním přístupem k délce řízení udílet vyšší sankce a ta je tedy závislá jen na aktuální náladě daného úředníka? Nebo mají povinnost přihlížet k okolnostem a je případně možné sankci na horní hranici použít úspěšně jako jeden z bodů v odvolání s poukazem podjatost vzhledem k dřívější bezúhonnosti, naměřené rychlosti spíše u spodní hranice rozsahu vztaženému k danému přestupku a třeba nenaplnění MA vzhledem k charakteru místa?

Na rovinu, řidičák potřebuju denně v práci i mimo ni, i ten měsíc pro mě znamená velké komplikace, ale pokud by mě měli osolit, tak to by byla konečná, raději ani nepomýšlet...

Jsem odhodlanej to vybojovat a předem moc díky za jakoukoliv pomoc.

L.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 23:20:44 od Laserman »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #1 kdy: 16 Srpna 2015, 12:12:09 »

Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení   2.500 – 5.000
Zákaz činnosti   1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích)
§ 125c / 1f) 3.

Problém je, že to druhé řízení nesmíte prohrát a nestačí to vydržet jenom do února 2016.
http://www.12bodu.cz/opakovany-prestupek-poradna-2643.html

IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #2 kdy: 16 Srpna 2015, 12:24:36 »

To místo ve Ždárné je celkem oblíbené, jezdíval jsem tama asi 3 roky 2-3 x týdně, ale vždycky mně někdo zachránil blikáním...
Nicméně se Vás zeptám, proč myslíte, že na nesprávné doručení to nejde zkusit, když to převzal Váš otec?
IP zaznamenána

Laserman

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #3 kdy: 16 Srpna 2015, 14:32:36 »

Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení   2.500 – 5.000
Zákaz činnosti   1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích)
§ 125c / 1f) 3.

Problém je, že to druhé řízení nesmíte prohrát a nestačí to vydržet jenom do února 2016.
http://www.12bodu.cz/opakovany-prestupek-poradna-2643.html
Ano, chapu to, ten prvni prestupek byl stejne vyresen na miste, uvadel jsem ho jen pro uplnost.

To místo ve Ždárné je celkem oblíbené, jezdíval jsem tama asi 3 roky 2-3 x týdně, ale vždycky mně někdo zachránil blikáním...
Nicméně se Vás zeptám, proč myslíte, že na nesprávné doručení to nejde zkusit, když to převzal Váš otec?
Ja tam jel s manzelkou poprve, potrebovali jsme neco vyzvednout v Boskovicich. Ano, uz to chapu, nebylo doruceno fikci, ale bylo doruceno nespravne osobe.
« Poslední změna: 16 Srpna 2015, 22:37:31 od Laserman »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #4 kdy: 16 Srpna 2015, 16:33:53 »

Předvolání musí doručit do vlastních rukou. Takže nemají dle zákona doručeno a neví to – ideální stav pro získání nějakého času do prekluze. Samozřejmostí je, že se žádným způsobem nepřiznáte k tomu, že jste se s písemností seznámil.

Zatím tedy doporučuji nic nedělat a čekat, pokud vám nebude něco správně doručeno. Pak to zase hoďte sem.  ;)
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #5 kdy: 16 Srpna 2015, 18:05:23 »

Chtelo by to znat presne, co je na te dorucence. Pokud citelne jmeno otce (jmenuje se stejne?) a jeho cislo obcanky, pak neni co resit a spal bych klidne. Ale take tam muze byt neco v duchu "prevzal, datum, klikyhak" a pak je obrana (dovolenou na jinem miste doufam nebude problem dodatecne prokazat) tezsi.

Zkuste v mezidobi prostudovat pripady, kdy se meri tesne pred ceduli a zastavene uzemi ten usek neripomina ani zdaleka. V takovych pripadech je sance i pres vecne argumenty slusna, na druhou stranu tady jde o papiry a to ourada minimalne v prvnim kole nevzda.
IP zaznamenána

Laserman

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #6 kdy: 16 Srpna 2015, 18:26:38 »

Předvolání musí doručit do vlastních rukou. Takže nemají dle zákona doručeno a neví to – ideální stav pro získání nějakého času do prekluze. Samozřejmostí je, že se žádným způsobem nepřiznáte k tomu, že jste se s písemností seznámil.

Zatím tedy doporučuji nic nedělat a čekat, pokud vám nebude něco správně doručeno. Pak to zase hoďte sem.  ;)
Díky za radu. ;) Přemýšlím jen, jaký může být další postup... Když už mě správně neobešlou a nedozvím se o předvolání, vydají rozhodnutí v mé nepřítomnosti a obešlou mě opět na adresu trvalého bydliště. Blbý je, že jsem si na místě neudělal foto toho záznamu, kde byla ta doručovací adresa. V krajním případě by také mohli papír nahradit novým bez uvedení adresy, když tam stejně nebyl můj podpis.

Ještě mě napadlo, co kdybych si teď změnit adresu trvalého bydliště do Plzně? Stejně jsem to už chtěl udělat dřív, důvody k trvalému bydlišti u rodičů již pominuly.

Chtelo by to znat presne, co je na te dorucence. Pokud citelne jmeno otce (jmenuje se stejne?) a jeho cislo obcanky, pak neni co resit a spal bych klidne. Ale take tam muze byt neco v duchu "prevzal, datum, klikyhak" a pak je obrana (dovolenou na jinem miste doufam nebude problem dodatecne prokazat) tezsi.

Zkuste v mezidobi prostudovat pripady, kdy se meri tesne pred ceduli a zastavene uzemi ten usek neripomina ani zdaleka. V takovych pripadech je sance i pres vecne argumenty slusna, na druhou stranu tady jde o papiry a to ourada minimalne v prvnim kole nevzda.
Otec má jiné křestní jméno a uvedl číslo občanky. Ano, prokázání dovolené není problém, mám dovolenku od zaměstnavatele, potvrzení rezervace, odchozí platbu z účtu a případně bych asi sehnal i čestné prohlášení provozovatele hotelu.
Ano, už jsem něco o těchto případech pročítal, ještě to nastuduji, díky za radu. ;-)
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 23:23:31 od Laserman »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #7 kdy: 16 Srpna 2015, 18:34:14 »

To je jednoduché. Ať prokážou, že jste dostal předvolání. To mohou prokázat předložením záznamu pošty a u toho řeknete: „ale to není můj podpis, ani číslo mé občanky!“ Otec mi nic nepředal, v té době jsme spolu nemluvili“.
Pokud nemají záznam pošty, pak nic neposlali…
Nesmíte přiznat, že o předvolání jste věděl, protože pak ano, pak bylo doručeno.
IP zaznamenána

Laserman

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #8 kdy: 16 Srpna 2015, 18:47:12 »

To je jednoduché. Ať prokážou, že jste dostal předvolání. To mohou prokázat předložením záznamu pošty a u toho řeknete: „ale to není můj podpis, ani číslo mé občanky!“ Otec mi nic nepředal, v té době jsme spolu nemluvili“.
Pokud nemají záznam pošty, pak nic neposlali…
Nesmíte přiznat, že o předvolání jste věděl, protože pak ano, pak bylo doručeno.
OK, to je zcela jasné, ale v jaké fázi jim toto budu předkládat? Kdy má vlastně vyjít najevo, že jsem neobdržel předvolání?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #9 kdy: 16 Srpna 2015, 18:53:14 »

Až vám pošlou rozhodnutí nebo cokoli jiného kromě toho že zahajují, tak jim napíšete, že nemůžou cokoli dělat, když ještě správní řízení ani nezahájili.

§ 46 Zahájení řízení z moci úřední
(1) Řízení z moci úřední je zahájeno dnem, kdy správní orgán oznámil zahájení řízení účastníkovi uvedenému v § 27 odst. 1 doručením oznámení nebo ústním prohlášením, a není-li správnímu orgánu tento účastník znám, pak kterémukoliv jinému účastníkovi. Oznámení musí obsahovat označení správního orgánu, předmět řízení, jméno, příjmení, funkci nebo služební číslo a podpis oprávněné úřední osoby.

Vám to neoznámili, tedy řízení nebylo zahájeno. Cokoli udělali je neplatné.
IP zaznamenána

Laserman

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #10 kdy: 16 Srpna 2015, 22:58:15 »

Až vám pošlou rozhodnutí nebo cokoli jiného kromě toho že zahajují, tak jim napíšete, že nemůžou cokoli dělat, když ještě správní řízení ani nezahájili.

§ 46 Zahájení řízení z moci úřední
(1) Řízení z moci úřední je zahájeno dnem, kdy správní orgán oznámil zahájení řízení účastníkovi uvedenému v § 27 odst. 1 doručením oznámení nebo ústním prohlášením, a není-li správnímu orgánu tento účastník znám, pak kterémukoliv jinému účastníkovi. Oznámení musí obsahovat označení správního orgánu, předmět řízení, jméno, příjmení, funkci nebo služební číslo a podpis oprávněné úřední osoby.

Vám to neoznámili, tedy řízení nebylo zahájeno. Cokoli udělali je neplatné.
Díky za nakopnutí, už je mi to jasné. ;) Není problém s tím, že doručovali na adresu trvalého bydliště, ale s tím, že to chybou pošty převzala neoprávněná osoba a tím pádem se to ke mně nedostalo. A na uvedenou korespondenční adresu nic nedorazilo. Uvidíme tedy, co dorazí následně, už to pohlídám... Jakmile něco dorazí, dám vědět.

Kdyby kohokoliv ještě něco napadlo, budu rád za každou drobnost. Díky vám všem!
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 23:24:56 od Laserman »
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #11 kdy: 17 Srpna 2015, 07:44:35 »

Trošku pozor na doručení fikcí.
Pokud úřad na dopis vyznačí, že po uplynutí lhůty k vyzvednutí zaslat zpět odesílateli, tak se nedozvíte, co v dopise bylo. Já měl takto označeny všechny dopisy do jednoho.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #12 kdy: 17 Srpna 2015, 16:20:43 »

A je na toto aplikovatelne dorucenie fikciou? Ved v tomto pripade nemate vobec ziadnu sancu zistit, ze k nejakemu doruceniu (a uz vobec nie coho) doslo.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Laserman

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #13 kdy: 17 Srpna 2015, 16:34:41 »

Já jsem žil v domnění, že při doručování jakékoliv výzvy nebo rozhodnutí z úřadu se v případě nepřevzetí vždy uplatňuje doručení fikcí. Když je občan třeba na dovolené a mezitím dojde k pokusu o doručení a k vrácení zpět odesílateli, také se tímto považuje písemnost za předanou?
IP zaznamenána

bierbitzch

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Druhé překročení o více než 20 km/h v obci
« Odpověď #14 kdy: 18 Srpna 2015, 14:03:31 »

Já jsem žil v domnění, že při doručování jakékoliv výzvy nebo rozhodnutí z úřadu se v případě nepřevzetí vždy uplatňuje doručení fikcí. Když je občan třeba na dovolené a mezitím dojde k pokusu o doručení a k vrácení zpět odesílateli, také se tímto považuje písemnost za předanou?

Samozrejme, povazuje sa za dorucenu 11. den po ulozeni.

Kód: [Vybrat]
§ 23
Uložení
...
(4) Adresát se vyzve vložením oznámení o neúspěšném doručení písemnosti do domovní schránky nebo na jiné vhodné místo, aby si uloženou písemnost ve lhůtě 10 dnů vyzvedl; současně se mu sdělí, kde, odkdy a v kterou denní dobu si lze písemnost vyzvednout. Je-li to možné a nevyloučil-li to správní orgán, písemnost se po uplynutí 10 dnů vloží do domovní schránky nebo na jiné vhodné místo; jinak se vrátí správnímu orgánu, který ji vyhotovil.

§ 24
Překážky při doručování

(1) Jestliže si adresát uložené písemnosti písemnost ve lhůtě 10 dnů ode dne, kdy byla k vyzvednutí připravena, nevyzvedne, písemnost se považuje za doručenou posledním dnem této lhůty.
IP zaznamenána