30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Zamítnuté odvolání - pásy  (Přečteno 26381 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #15 kdy: 14 Dubna 2016, 14:46:25 »

Čistě ze zvědavosti mě zajímá, jestli jsi bylo opravdu nepřipoutaný?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #16 kdy: 14 Dubna 2016, 15:11:13 »

Čistě ze zvědavosti mě zajímá, jestli jsi bylo opravdu nepřipoutaný?
To je prece nepodstatne, vubec bych na to neodpovidal (mluviti stribro, mlceti zlato) - affirmanti, non neganti incumbit probatio
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #17 kdy: 14 Dubna 2016, 15:17:05 »

fu: to jistě, ale myslel jsem, že už je to jedno když případ je uzavřený.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #18 kdy: 14 Dubna 2016, 15:32:41 »

fu: to jistě, ale myslel jsem, že už je to jedno když případ je uzavřený.
Prave proto, jeste pak bude nekdo argumentovat, ze podporujeme sproste podezrele ...  a argument pro nejakeho urednika pro priste
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #19 kdy: 14 Dubna 2016, 15:41:44 »

Osobně to tak nevidím. I podezřelý má právo na obhajobu, případně o pomoc s obhajobou požádat někoho třetího.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #20 kdy: 14 Dubna 2016, 15:48:51 »

Mne by také zajímalo, zda byl či nebyl připoután, ale jsem přesvědčen o tom, že odpověď nemá být uveřejněna zde na fóru. Nezajímá mne to natolik, abych zakladatele obtěžoval SZ.
Pokud bych se ocitl v situaci zakladatele, tak bych ani na SZ neodpověděl každému, ale dost bych uvažoval, zda je pro mne tazatel důvěryhodný. Člověk není nikdy dostatečně paranoidní, občas se ukáže, že byl málo.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #21 kdy: 14 Dubna 2016, 16:09:25 »

Já být tázaným, tak takové dotazy buď ignoruju, nebo prostě odpovím, že jsem samozřejmě připoutaný byl.

Tady vůbec nejde o to, jestli řidič byl nebo nebyl připoutaný, ale o to, jestli by kvůli takové ptákovině jako jsou pásy, mělo svědectví policajtů, kteří možná něco viděli a možná tomu i věří, při absenci objektivnějších důkazů, vést k rozhodnutí o vině. Nebezpečné je to v tom, jaký jim to dává pocit moci.
« Poslední změna: 14 Dubna 2016, 16:12:27 od hh »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #22 kdy: 14 Dubna 2016, 22:12:16 »

no pěkný svinstvo
prostě sme to viděli a tak to tak je
nějakej čárkovej systém nám nikdo nedokáže  :x
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #23 kdy: 14 Dubna 2016, 22:41:57 »

I kdyby v nějakém hypotetickém vesmíru existovalo něco jako dostatečně inteligentní, kompetentní a morálně integrovaný policajt, bude-li jeho svědectví stát jako jediný důkazní prostředek, bude to pořád systémový problém. Protože když začne tvrdit, že něco viděl, tak z toho nemůže snadno couvnout, protože by si tím zadělal na problémy (narozdíl od normálního člověka, který když v průběhu procesu připustí, že se mohl splést, nic moc neriskuje).
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #24 kdy: 15 Dubna 2016, 13:25:08 »

Proto taky jkraus222 na fízly vždy podával trestní oznámení, čímž se jejich svědectví kvůli podjatosti znevěrohodní.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #25 kdy: 17 Dubna 2016, 23:44:28 »

Já teda po přečtení celého threadu a všech příloh čumím  :o

Čeká mě stejná věc, správní řízení za pásy, a to z nedávné doby, kdy už měli kamery. Prý to mají nahrané a jde to dobře vidět, což ale člověk nikdy neví (nemůžete jim věřit).

Teď vidím, že dokonce až SOUD uznal pouze výpověď policistů jako důkaz?!

Takže to asi můžu rovnou zabalit a radši ihned zapaltit, že? Jestli se mi ještě před zahájením pokusí podstrčit bloček na pětikilo, tak by mě to aspoň vyšlo mnohem levněj.

Nebo myslíte, že když se nechám zastoupit nějakou specializovanou firmou, tak by šance byla?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #26 kdy: 25 Dubna 2016, 23:39:50 »

Specializované firmy neřeší banality, jedině jako součást pojištění na celý rok, což je bratru nebo řidiči řádově za 3000,- a výše.
Sežeňte záznam, vyžádejte si čas na odpověď a uvidíte. A nechte si ty poraženecké kecy, tady vede frontová linie.  :)
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #27 kdy: 29 Června 2016, 16:23:42 »

Podle ústavního soudu při tvrzení proti tvrzení, nesmí mít fízlovo tvrzení vyšší váhu :) Dokumenty od soudu v tomto případu jsem nečetl, ale mělo by se ho to týkat ne?

https://www.novinky.cz/domaci/407909-tvrzeni-proti-tvrzeni-policista-neni-neco-vic-pripomnel-ustavni-soud.html
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #28 kdy: 30 Června 2016, 10:53:02 »

Tvrzení policajta nesmí mít bez dalšího větší váhu jen z důvodu že to je policajt.

Ale tvrzení policajta proti tvrzení obviněného asi jde okecat tím že policajt nemá zájem na výsledku řízení, ale obviněný se z toho chce vyzout.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuté odvolání - pásy
« Odpověď #29 kdy: 30 Června 2016, 11:02:13 »

Tvrzení policajta nesmí mít bez dalšího větší váhu jen z důvodu že to je policajt.

Ale tvrzení policajta proti tvrzení obviněného asi jde okecat tím že policajt nemá zájem na výsledku řízení, ale obviněný se z toho chce vyzout.
Policajt dostane carku a mozna premie od sefa ... nestranost policajta u prestupku a vyberu pokut je ciry nesmysl.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin