30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: doručení prostřednictvím?  (Přečteno 8472 krát)

probe

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
doručení prostřednictvím?
« kdy: 13 Srpna 2015, 23:38:55 »

Zdravím. Je možné, aby chtěl magistrát (konkrétně Teplice) poslat odvolání ke krajskému úřadu (Ústí) jejich prostřednictvím?
V dopise bylo konkrétně:
Proti tomuto usnesení lze podat odvolání do 15-ti dnů ode dne doručení rozhodnutí ke Krajskému úřadu Ústeckého kraje prostřednictvím Magistrátu města Teplice, odboru správních činností . oddělení přestupků, Nám. Svobody 2, 415 95 Teplice.
Nějak mi to smrdí. To mi můžou dát takhle befelem? Dík.
Jinak jsem podával odpor proti rychlosti (chytlo mě městapo) (zde trochu off-topic). Dostal jsem termín k ústnímu jednání. To mi přišlo koncem června, vyzvednout jsem to měl do 2. 7. Napsal jsem, že jsem byl na dovolené od 1. 7., takže jsem si to nemohl vyzvednout. (Myslel jsem, jsem to ale naivka, že to stačí). Poslali mi usnesení, že se to zamítá, pač jsem si to měl vyzvednout před dovolenou atd. (viz otázka ke kraji). Měl jsem ale téměř do 30. května nemocenskou a neutěšenou rodinnou situaci (máma má rakovinu), takže to posílám jako důvod, že jsem nemohl být v místě trvalého bydliště, ale na přechodném, abych se v době vycházek mohl starat o matku. Plus potvrzení od lékaře a neschopenka (kopie). Teď dotaz: uznají to, nedávám moc informací, nebo moc málo? Napsal jsem, že žádám, aby se věc dále řešila a žádost o nahlédnutí do spisu + nové dohodnutí termínu ústního jednání nebo řešení věci písemnou formou.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:doručení prostřednictvím?
« Odpověď #1 kdy: 14 Srpna 2015, 06:21:13 »

Je to zcela normální a zcela podle zákona (§ 86 správního řádu). Naopak když v tom poučení něco chybí, např. kdo o tom bude rozhodovat (což vám může být vcelku ukradené, potřebujete hlavně vědět, kam to poslat), tak z toho je luxusní 90denní lhůta na podání odvolání (§ 83 odst. 2 správního řádu).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:doručení prostřednictvím?
« Odpověď #2 kdy: 14 Srpna 2015, 09:40:14 »

prostřednictvím Magistrátu města Teplice, odboru správních činností . oddělení přestupků, Nám. Svobody 2, 415 95 Teplice.
Nějak mi to smrdí. To mi můžou dát takhle befelem? Dík.

To je normální.
Prostřednictvím magistrátu se to posílá protože magistrát ještě může sám odvolání uznat a rozhodnutí zrušit bez posílání na kraj.


Teď dotaz: uznají to, nedávám moc informací, nebo moc málo?
Asi se nevyplatí sázet všechno na to že to uznají.
IP zaznamenána

probe

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:doručení prostřednictvím?
« Odpověď #3 kdy: 14 Srpna 2015, 20:18:40 »

ok, díky, nic jiného mi teď asi ale nezbývá..
IP zaznamenána