30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice  (Přečteno 13450 krát)

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« kdy: 07 Srpna 2015, 11:36:30 »

Zdravím pánové,

nejdřív souvislosti:
přestupek se údajně stal 25.5.2015
1/ 1.7.2015 přebrána VkUUČ -> ignorováno, neplaceno, nehlášeno
2/ 28.7.2015 do DS dodána Výzva (vizte přílohy) k napráskání řidiče a s tím spojené kecy, vyzvedl jsem z DS 6.8.2015 (špatné počty, mělo to být až dnes).

Tohle všechno zatím dorazilo ve dvou vyhotoveních ve stejnou dobu (tunely jsou za sebou dva, že  :)), z rozestupem v řádu minut.

Teď moje otázka, co bude nejlepší? Prostudoval jsem všechny FSM od D-FENSe, pročetl desítky případů tady, mám nějakou představu co dělat a jak postupovat, ale nevím co je ideální. Sám jsem zatím řešil jen jedno řízení v Brně se zákazem vjezdu a tam jim to tak plavalo na vodě, že to sami shodili ze stolu. A žádného spřízněného Helmuta, který by přebíral poštu v zahraničí teď momentálně také nemám.

Samozřejmě mi jde o tohle - žádné body, ideálně žádné peníze, a bude zábava trochu je poprudit.

Zhruba do 16.8.2015 jsem mimo republiku, ale budu monitorovat mail i forum.

Díky předem za rady.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2015, 12:13:28 »

Mám z pražského magoše stejné psaní. Zdá se mi, že začali aktivněji obesílat ignorované výzvy k zaplacení odpustku.
Mám i stejnou 5 denní lhůtu k nabonzování řidiče, jistě, smrtelného přestupku 60 na 50.

Použil jsem variantu Helmut. Tak uvidíme.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2015, 12:14:19 »

Když se sám nenapráskáte, tak body nehrozí.
Na Helmuta máte prakticky těch 60 dní, co se bude úřad shánět po řidiči. Ideální je mrtvý Helmut nebo Helmut co Vás zmocní k zastupování. Stačí jeden řádek a neověřený podpis. Jestli teď jedete někam za čáru, tak se s nějakým Helmutem zkamaráďte. Pokud budete už v koncích, tak Vám nějakého dodám, ale šetřím si ho na těžší případy.  :)
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2015, 12:42:13 »

Práskat se rozhodně nehodlám, když bych neřešil Helmuta, tak potom by začne SprDel, s kterým jsem tak nějak počítal, takže to že nechci body bylo spíš takové řečnické.

Uvidím co zmůžu za týden mimo, přinejhorším se ozvu další pondělí ohledně plonkovního Helmuta.

IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2015, 13:47:28 »

Takže jsem zpět z dovolené a mám pár dotazů k helmutovi:

Mám asi potenciální možnost sehnat kamaráda tu v čechách, který na svoji schránku nalepí jméno Helmuta a úřad tam bude moci doručovat. Kamarád je shodou okolností slovák, ale to na věc předpokládám nemá žádný vliv, jeho jméno se nikde nepoužije.

Jak to bude probíhat s úřadem? Moje představa je, že úřad by měl danému Helmutovi poslat výzvu k podání vysvětlení nebo tak něco na mnou udanou adresu tady v čechách. Ten člověk neexistuje, takže si dopis nepřevezme, doručení fikcí, vhozeno do schránky?
Poté bude Helmut reagovat, přizná se, odešle na úřad, úřad by s ním měl řešit přestupek a vždycky doručovat na stejnou adresu, kde to zase nepřevezme a bude vhozeno do schránky?
Pokud bude pravomocně rozhodnuto, že to Helmut spáchal a bude mu udělena sankce, pak Helmut náhle zmizí do své domoviny a už nebude odpovídat, sprdel nemůže následovat, protože se podařilo prokázat přestupek.

Je někde mezera v mojí úvaze? Jsou nějaká rizika pro kamaráda, který bude mít dočasně na schránce cizí jméno?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #5 kdy: 17 Srpna 2015, 14:07:18 »

úvaha je správná a žádný rizika nejsou.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #6 kdy: 17 Srpna 2015, 15:33:56 »

jen malé, úřad může zakázat vhození do schránky, ale to záleží jakej úřad to řeší
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #7 kdy: 17 Srpna 2015, 15:37:43 »

Helmut může napsat i sám od sebe, číslo jednací zná, ne?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #8 kdy: 17 Srpna 2015, 15:45:31 »

Helmut může napsat i sám od sebe, číslo jednací zná, ne?

Přesně tak, i kdyby to třeba pošta vrátila, tak se Helmut může přiznat.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #9 kdy: 17 Srpna 2015, 18:53:54 »

Stejný postup se chystám použít v nejbližších dnech v Židlochovicich. Takže budu referovat o aktuálním postupu úřadu k této věci. Přemýšlím, ale, jestli tito kovaní soudruzi po rozhodnutí a následně ne reakci Helmut a nebudou mít snahu překlopit to zpět na mě a následně sprdel. Ale předpokládám, že přiznání Helmuta proběhne , tudíž v následnem odvolání atd budou tahat za kratší konec.
Ale. Mam takticky dotaz. Helmutovo přiznání, tedy jeho první komunikace s úřadem může být v Helmutštině, nebonpro jistotu česky? Ten funfactor, že to budou louskat v Googlu mě láká, ale zas jim to přiznání nechci komplikovat. :-)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #10 kdy: 17 Srpna 2015, 19:02:16 »

Jde to pro větší věrohodnost rozložit do více kroků.
V první fázi se Helmut přizná a sdělí, že se musí poradit jak s tím dále. V druhém kroku pošle Plnou moc k zastupování.
Úřad je spokojen, má s kým jednat, no a potom se jedná ....

Dear ......
If I understand correctly you charge me for speed (date ........., time ........ ). In this time I was driving this car as the director of the company ...........
I have to consult this issue with my friend Mr .........  about possible sotutions in this matter and will let you know as soon as possible.
Kind regards 
Your Helmut
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #11 kdy: 17 Srpna 2015, 19:07:22 »

Samozřejmě je taky možné Helmutovi poslat kopii spisu emailem aby mohl reagovat, když si už nepřevzal psaní od úřadu, protože měl povinnosti ve své domovině.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #12 kdy: 17 Srpna 2015, 19:10:35 »

To zní zajímavě. To zastupování stačí jen podepsat Helmutem a Zástupcem a poslat, nebo stačí jen Helmutem oznámit? A plynou z toho pak pro Zástupce nějaké Helmutovy sankce, když ho pak nebude možno dal zastihnout, nebo bude pro úřad jen korespondenční spojka?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #13 kdy: 17 Srpna 2015, 19:24:31 »

Plná moc nemusí mít od Helmuta ověřený podpis. (můžou ho chtít, ale nemá to oporu v zákoně)

http://www.mvcr.cz/clanek/obcane-tretich-zemi-prubeh-rizeni-zastoupeni.aspx
viz : Úřední ověření podpisu zmocnitele na plné moci je nutné pouze pro případ generální plné moci (viz §33 odst. 2 písm. c) správního řádu), tedy plné moci udělené pro neurčitý počet řízení s určitým předmětem, která budou v budoucnu zahájena.

Zástupci z prohry nic neplyne.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #14 kdy: 17 Srpna 2015, 19:58:53 »

Díky moc. Tak zítra je poslední den lhůty pro zaplaceni/přiznání. Zítra začne boj. Jsem celkem vzrušen.:-) Právě vyplňují bonzovací formulář. :-) Mám ještě jako bonus nehodu vzniklou v souvislosti se spáchání přestupku. Odřený blatník. Mam jim to tam nasolit hned do toho formuláře, nebo se tota použít a doplnit az později?
Kverulant- moc díky za to, co vy a ostatní přinášíte pro toto fórum. Pro nás začínající rebely. Jsem rád, že existují lide, jako vy a jiní, s nimiž nemám pocit, že jsem se svojí představou a cítěním spravedlnosti osamocen. Už jsem propadal skepsi. :-) Díky za to, co děláte. A doufám a těším se, že až potrenuju, budu se moci zařadit mezi vás. Ovce, co přeskočily o hradu. Zatím se mi ta osvěta nedaří. Okolo mě jen roboti plnící nařízení. I proto jsem převzal výše uvedený případ. Není můj, je kolegy. Ještě jednou díky.
IP zaznamenána