30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice  (Přečteno 13403 krát)

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #15 kdy: 19 Srpna 2015, 08:33:09 »

Zdravím,

také chystám v běžícím řízení v Čechách žijícího Helmuta, čímž dávám ouřadu férovou šanci alespoň na nějaké bodíky - tj. na pachatele, byť ne na pokutu. Pokud bude chtít ouřad obstruovat = nevhazovat do schránky, napíše Helmut, že si dopis nestihl převzít a z důvodu odstěhování se požádá o doručování jinam do Evropy, a to ve své mateřštině. Čili, jestli tomu správně rozumím, pak bude muset ouřada řešit překlady. Mám známého Baskičana, to si počtou.

Držím a palce a dejte vědět, jak to probíhá.
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #16 kdy: 20 Srpna 2015, 10:37:57 »

Ještě jedna drobná otázka, je nutné úřadu sdělovat Helmutovu adresu bydliště v jeho státě nebo stačí doručovací adresa u nás?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #17 kdy: 20 Srpna 2015, 15:50:58 »

Obvykle ve výzvě je formulář, kde jsou nezbytné údaje : jméno, příjmení, datum narození a adresa trvalého pobytu  - nebo doručovací adresa, pokud je jiná. Občané EU nemají povinnost se registrovat na cizinecké policii, pokud jsou u někoho na návštěvě třeba 2 měsíce.
Zákonný požadavek = par. 125h odst. 6 je na sdělení totožnosti.
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/silnicni-provoz/cast1h6.aspx

Teoreticky by se úřad mohl točit na tom, že Vámi poskytnuté údaje k určení totožnosti nepostačují.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #18 kdy: 20 Srpna 2015, 16:04:08 »

Jsem asi natvrdlej - z tohoto mi plyne, že každý Helmut musí být reálně existující osoba, nicht wahr? Pro úřad přece není problém, spojit se se soudruhy např. v DE a zjistit tak, jestli provozovatelem udaná osoba (jméno, darum narození a trvalý pobyt) vůbec existuje či nikoliv...? Co potom všichni ti zde uvádění "Hulmiho Ukolenové", "Ursuly Fickmichvonhintenové" atd.?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #19 kdy: 20 Srpna 2015, 16:26:13 »

Jsem asi natvrdlej - z tohoto mi plyne, že každý Helmut musí být reálně existující osoba, nicht wahr? Pro úřad přece není problém, spojit se se soudruhy např. v DE a zjistit tak, jestli provozovatelem udaná osoba (jméno, darum narození a trvalý pobyt) vůbec existuje či nikoliv...? Co potom všichni ti zde uvádění "Hulmiho Ukolenové", "Ursuly Fickmichvonhintenové" atd.?

Vzhledem k tomu, že se občanství v bonzu neuvádí, je docela problém pro úřad zjistit zda takový Helmut Schwarz, bytem Černá 123, Černovice je Němec, Rakušák, menšina v Dánsku, Polsku, Itálii, Maďarsku, Francii nebo jiný úplně jiný občan.

IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #20 kdy: 20 Srpna 2015, 17:12:19 »

Jak jsem psal - jsem halt natvrdlej... Díky! :)
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #21 kdy: 20 Srpna 2015, 18:27:24 »

Tak posláno orgánu jméno jednoho Helmuta  s doručovací adresou v čechách, teď jsem zvědavý jak dlouho jim to bude trvat, do teď jednali celkem rychle.

Zatím díky, budu pak dále informovat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #22 kdy: 16 Září 2020, 19:06:15 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - tunely Lochkov a Cholupice
« Odpověď #23 kdy: 25 Září 2020, 16:00:42 »

Už je to tak dávno, že jsem i zapoměl, že se něco takového stalo  :) Úřad už se neozval.
IP zaznamenána