30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: S dovolením, já tady pracuju.  (Přečteno 41837 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #30 kdy: 28 Srpna 2016, 08:29:10 »

Tak mi dorazil příkaz k úhradě 1000,- Kč, protože jsem údajně "úmyslně neuposlechl výzev úřední osoby při výkonu její pravomoci" a to dle ust. 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 273/2008 Sb :-)

Něco z příkazu:

Součástí oznámení přestupku jsou kamerové záznamy MVI_2246 až 2252. Na záznamu
MVI_2246 zachycen stojící muž v tmavých brýlích a bílém triku, který manipuluje s mobilním
telefonem, přichází policista sl. č. 311896, který muže vyzývá jménem zákona, aby opustil prostor měření
a pohyboval se za kamerou policie a nenarušoval tak měření. Na dotaz policisty, zda muž tomu rozuměl,
muž nadále manipuluje mobilním telefonem a nereaguje na výzvu policisty. Policista dále uvádí, že
pokud neuposlechne muž výzvy, tak se dopouští přestupku a jeho jednání bude oznámeno na magistrát,
kde je pokuta pět až deset tisíc. Poté muž něco odpovídá, ale v té době projíždí pravděpodobně nákladní
automobil a není slyšet odpověď. Na to policista říká: „Dobrý den, takže ještě jednou. Předložte mi
doklady, pane. Neuposlechl jste výzvy, dopustil jste se přestupku, předložte mi zde Váš doklad
totožnosti“. Během této výzvy muž pravděpodobně říká, že není povinen předložit doklady. Policista říká:
„Dobře, nadiktujete mi Vaše údaje?“. Policista vytahuje blok a žádá muže o sdělení jména a příjmení.
Muž odpovídá Ferko Mrkvička a sděluje datum narození. Na dotaz, jak se jmenuje matka za svobodna,
muž odpovídá, že to nemusí sdělovat. Policista vysvětluje, že je nutno sdělit jméno matky za svobodna,
aby mohla být ověřena totožnost muže, neboť neposkytl patřičnou součinnost. Poté policista odchází
mimo záběr kamery, aby zjistil totožnost pána. Na dalším záběru kamery je zachycen muž, jak si něco
píše do mobilního telefonu. Po zhruba půl minutě muž zvedá mobilní telefon a pravděpodobně
fotografuje druhého policistu, který zákrok natáčí na kameru, poté muž otáčí mobilní telefon na prvého
policistu, který vstupuje do záběru kamery a pravděpodobně jej rovněž fotografuje. Policista přes
komunikační zařízení zjišťuje totožnost muže, poté povídá: „Tak vy chcete tvrdit, že jste Ferko
Mrkvička“. Muž něco odpovídá, ale není rozuměn z důvodu hluku projíždějícího vozidla. Policista muži
sděluje, že bude předveden na MOP za účelem zjištění jeho totožnosti. Poté policista odnáší kameru a
společně odchází k vozidlu policie, následně všichni odjíždí na MOP Modřany.


Samozřejmě, podám odpor, ať je legrace a taky si požádám o spis. Neviděl jsem vůbec úřední záznam o předvedení osoby, o kterém se příkazu píše, že jsem jej odmítnul podepsat.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #31 kdy: 28 Srpna 2016, 13:23:51 »

Celkem zábava :D nejvíc mě baví ta otázka na matku za svobodna, krásnej bolševickej zvyk kterej koukám stále někdo považuje za právně platnej...myslím že kdyby Ferko byl ze skumavky dalo by se požadovat odšokdnění za psychickou újmu :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #32 kdy: 28 Srpna 2016, 13:29:34 »

Jelikož nejsem občanem ČR a do jiné DB myslím přístup nemají, tak by tam asi stejně nic nenašel (a on ani nehledal, vypadalo to, že je zmaten). Ale zábava to byla, to ano :-)
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #33 kdy: 29 Srpna 2016, 19:51:47 »

No tak mi sa pred cca 2 týždňami podarilo na chvíľku zamestnať 2 pomáhačov tým že som mal potrebu im pobiehať pred radarom - merali samozrejme na veľmi nebezpečnom (rovnom prehľadnom, mierne do kopčeka) úseku. Bohužiaľ pri ňom celú dobu stáli tak som sa chvíľku snažil cloniť (mám bezmála 2 metre), chvíľku som im pobiehal okolo otvoreného auta (čo ich trochu znervóznilo) no a potom čo ma to prestalo baviť som si namaľoval peknú ceduľku a šiel som po smere čo merali do vydialenosti cca 200m tak aby vodiči stihli zareagovať. Bohužiaľ to zabalili po cca 15 minútach. :(



« Poslední změna: 29 Srpna 2016, 19:55:05 od Cecil »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #34 kdy: 29 Srpna 2016, 20:43:48 »

Jelikož nejsem občanem ČR a do jiné DB myslím přístup nemají, tak by tam asi stejně nic nenašel (a on ani nehledal, vypadalo to, že je zmaten). Ale zábava to byla, to ano :-)
Problémem může být, že jako cizinec jste možná povinen mít u sebe doklad totožnosti. I když třeba na koupališti je to dost nesmysl.

Cecil : název restaurace Na lapačce je poměrně přiléhavý.  :)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #35 kdy: 29 Srpna 2016, 20:57:15 »

Cecil: Tleskám ti, kdyby tohle udělal každej tak maj po prdeli, já si tohle můžu dovolit maximálně o víkendech, přes týden jsem opravdu hodně vytíženej časově, takže to řeším tak že když jedu kolem takovýhle akce tak minimálně troubím, ukazuju jim že jsou jedničky a ještě pár věcí ale to už tady nemůžu zveřejňovat  :D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #36 kdy: 30 Srpna 2016, 00:02:36 »

Jelikož nejsem občanem ČR a do jiné DB myslím přístup nemají, tak by tam asi stejně nic nenašel (a on ani nehledal, vypadalo to, že je zmaten). Ale zábava to byla, to ano :-)
Problémem může být, že jako cizinec jste možná povinen mít u sebe doklad totožnosti. I když třeba na koupališti je to dost nesmysl.
Těch situací, kdy se to zdá být jako nesplnitelný požadavek je asi více. Hledal jsem to a moc jsem k tomu nenašel, řeší se hlavně to, že v případě vydání povolení k pobytu, resp. vydání průkazu, se na území ČR má cizinec prokazovat tímto dokladem. Ale toto je zjevně v příkazu netrápí a mrzí je pouze to, že jsem bránil výkonu orgána.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #37 kdy: 30 Srpna 2016, 16:44:14 »

Online přenos
« Poslední změna: 02 Listopadu 2017, 19:08:12 od t4455 »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #38 kdy: 30 Srpna 2016, 16:47:48 »

Vem mi kilo brambor :-)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #39 kdy: 30 Srpna 2016, 16:54:53 »

Fizl se na to vysral a sel si dat cigo do auta, ta s tema bramborama je nasrana asi vic  ;D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #40 kdy: 30 Srpna 2016, 16:57:17 »

Tak prosím 2 kila, ať to má holka jako kompenzaci :-)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #41 kdy: 02 Září 2016, 00:42:21 »

já bych na těch dvou ocenil, že jsou v tom žlutym
ti naši obecní pohůnci to dělaj tak, že měří černej, zastavujou žlutý....
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #42 kdy: 26 Listopadu 2016, 09:12:14 »

Tak mi dorazil příkaz k úhradě 1000,- Kč, protože jsem údajně "úmyslně neuposlechl výzev úřední osoby při výkonu její pravomoci" a to dle ust. 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 273/2008 Sb :-)

Menší update. Podal jsem proti příkazu odpor. Následovala žádost o spis dle InfZ (vyhověno komplet bez keců) a pokus o pozvání na ústní jednání do DS PFO, což jsem 2x ignoroval (nevyzvednul), tím jsem jedno jednání proignoroval, na něm byla i hlídka, která byla vyslechnuta. Úřad se nevzdal a poslal mi na druhé jednání pozvánku i poštou a já se rád dostavil. Nechal jsem si přečíst poučení (u kterého jsem uvedl, že neumím říct, jestli mu rozumím - pán lehce překvapen :-) ), přehrát video, přečíst výpovědi svědků. Nevyjádřil jsem se k ničemu, požádal o kopie výpovědí, zápis z jednání, na kterém jsem nebyl, nový soupis spisu a dohodnuli jsme se, že se vyjádřím dodatečně písemně a šel jsem zase o dům dál.

Dalši vývoj budu referovat :-)
« Poslední změna: 26 Listopadu 2016, 09:13:50 od swenak »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #43 kdy: 05 Května 2017, 09:48:06 »

Pokračuje nějak tahle sranda?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #44 kdy: 05 Května 2017, 10:12:12 »

Určitě, vyjádřil jsem se písemně, požadoval předvolání hlídky a snad jěstě pár věci, nevyhověno, následovala podjatost, nevyhověno, teď jsem ve lhůtě na odvolání vůči podjatosti.
IP zaznamenána