30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: S dovolením, já tady pracuju.  (Přečteno 41818 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #15 kdy: 01 Září 2015, 19:58:32 »

O pochvalu nejde, ale díky :-) Prostě mně to pouze sere, to je vše. Vypadám pak sice jako idiot, ale alespoň si řeknu, že jsem to zkusil. Tady na fotce jiný případ. Pokud by někdo myslel, že je mu pouze vedro a otírá si pot, není tomu tak. Klepe si na čelo, protože jsem blokoval jeho "práci" přímo autem v pohybu.
« Poslední změna: 01 Září 2015, 20:00:34 od swenak »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 139
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #16 kdy: 01 Září 2015, 20:07:54 »

Taky si nemyslím, že si otíral čelo od potu, ale že naprosto jasně naznačoval, že je zcela blbej — taky kdo jinej by to práci dělal, že ano…
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #17 kdy: 03 Září 2015, 17:24:18 »

Tak to ma byt.... vyjadrit opovrzeni, kdyz nic.

Taky kdyz vidim a muzu tak blokuju tem saskum vercajk...
Idealne zaparkovat pred merici auto ( https://www.youtube.com/watch?v=dySEz_K3_w4 ) Podle dokumentace musi byt pred autem s ramerem nechana delka vozu prazdna...
vyhodu to ma, ze kdyz si nekde stoupnu, tak mne MOZNA muzou vykazat, ale abych uhybal se spravne zaparkovanym vozem?...
« Poslední změna: 03 Září 2015, 18:48:29 od Stilg »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 139
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #18 kdy: 03 Září 2015, 18:28:04 »

Vykázat vás mohou jen z prostoru řádně vyznačeném a nebo v případě ohrožení zdraví/života, viz §15 odst 1 zák. o obecní policii:
„Vyžaduje-li to plnění úkolů obecní policie, je strážník oprávněn přikázat každému, aby na nezbytně nutnou dobu nevstupoval na strážníkem určená místa nebo se na nich nezdržoval nebo po dobu nezbytně nutnou setrval na určeném místě, hrozí-li závažné ohrožení zdraví nebo života. Každý je povinen příkazu strážníka uposlechnout. K vyznačení nebo ohraničení určeného místa může být použito technických prostředků. Je-li jako technický prostředek použit pás s názvem obce a nápisem „zákaz vstupu“, pás s nápisy „obecní policie“ a „zákaz vstupu“ nebo pás s nápisy „městská policie“ a „zákaz vstupu“, jde o příkaz ve smyslu tohoto ustanovení.“
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #19 kdy: 03 Září 2015, 18:39:50 »

Rozsudek NSS ve věci tichých demonstrantů s transparentíkem v Brně na Zelňáku to možná posunul do poněkud jiné roviny. Je zcela irelevantní, zda orgán jedná podle mého názoru v souladu s právním neřádem, je nutné ho poslechnout ať mám na to soukromý názor, jaký chci. Asi to má nějaká formulační pravidla ("jménem zákona táhněte do brusele") a v dotyčném rozsudku (pokuta - sankce za přestupek) šlo o PaChy. http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2011/0063_1As__11_20110916103603_prevedeno.pdf Za pozornost stojí zejména odstavce 28 až 31.
Jiný rozsudek NSS na druhé straně pořádkovou pokutu (pokud si dobře pamatuji, tak za ignorování výzev SO k účasti na projednání nepřestupku) shodil, protože se sprostý podezřelý žádného přestupku nedopustil (ozvučení demonstrace na václavským Václaváku). Takže se asi posléze zkoumá, zda orgán jednal v souladu či proti souladu...jsem z toho celkem jelen až los.
« Poslední změna: 03 Září 2015, 22:03:11 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #20 kdy: 03 Září 2015, 20:19:14 »

.....Je zcela irelevantní, zda orgán jedná podle mého názoru v souladu s právním neřádem, je nutné ho poslechnout ať mám na to soukromý názor, jaký chci. ........
Není to úplně totéž. Zde policista zneužil práva, které mu zákon dává = rozpustit nepovolené shromáždění. Něco jiného by mělo být neuposlechnout výzvy, na kterou empík žádné právo nemá.
Asi bych neměl být trestán za neuposlechnutí výzvy, abych druhému občanu nafackoval.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #21 kdy: 03 Září 2015, 20:42:16 »

Jestli dobře chápu pokračování tohoto vlákna, jde o reakci na vjezd pana Majka do lázeňské zóny http://30kmh.cz/index.php?topic=1837.msg15926#msg15926. Je tam místní úprava stezka pro chodce SDZ C7a (směr vpravo), pokud rozumím, kam vjel. Papírově na vykázání z toho prostoru mpík právo měl, i když byl blbec a hulvát. Mám obavu, že ani průkaz ZTP + označení vozu O 1 neopravňuje k vjezdu do komunikace, označené C 7a, viz § 67 odst. (5) ZPPK. Mpíci mají práva vůči místní úpravě.
Není to úplně totéž. Zde policista zneužil práva, které mu zákon dává = rozpustit nepovolené shromáždění.
Za nepovolené shromáždění sankci nedostala, ale za přestupek "neuposlechnutí výzvy policisty" k posunu o pár metrů vedle.
Citace: NSS, odst. 27
Zkrátka žalobkyně, podle názoru policisty, překážela ostatním (kromě toho, že podle něj se účastnila neohlášeného shromáždění, ovšem za to jí sankce uložena nebyla) a výzva, spočívající v tom, aby se postavila vedle, žádné omezení (rozhodně žádné relevantní omezení) nepředstavovala. Ve svobodném vyjadřování názoru jí policista rozhodně bránit nemínil. Uposlechnutím výzvy by právo žalobkyně (zde vyjádřit svobodně názor na zneužívání zvířat) nebylo ani nemohlo být dotčeno, neboť v jeho výkonu mohla žalobkyně klidně, o pár metrů vedle, pokračovat dál.
Podle mého soukromého odhadu (o případu vím pouze to, co píše NSS) byl cajt hustej a nepříjemnej a dáma se zdravě namíchla. Kdyby ji možná pouze slušně požádal, ať se přesune o kus dál, anžto zavazí a neoháněl se nesmyslným nepovoleným shromažďováním, tak by k žádné kolizi nedošlo. Pouhé spekulace...
« Poslední změna: 03 Září 2015, 21:58:05 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #22 kdy: 26 Června 2016, 13:00:05 »

V pátek jsem se byl procházet a jak bylo vedro, tak jsem se schoval do stínu stromu. Co čert nechtěl, byl tam i radar. Ten obsluhoval stejný četník, jako posledně. No, abych to neprodlužoval, skončil jsem na místní pobočce VB, kde jsem se asi tak 2h bavil. Cestou na pobočku jsem byl ujištěn, že mě bezdůvodně nebude mlátit, což pak upravil na hmaty a chvaty.

Po příjezdu se chvilkama zdálo, že mě zadrží na stanici na dlouho, vyhrožovali, že až 48h, protože měli pocit, že nedostatečně spolupracuji při zjišťování mé totožnosti. Inu, pravdou je, že z vedra jsem byl na počátku akce zmagořen a zapomněl jsem, že mám sebou občanku, takže jsem jméno pouze nadiktoval, ale vedro bylo fakt velké a tak jsem si nevzpomněl na své vlastní, ale na nejznámejší jméno v mé rodné zemi, tedy Ferko Mrkvička (ne všude mají Jan Nováka). Tento omyl se ale na stanici v klimatizovaném prostoru vysvětlil, občanku jsem našel, ale to bylo taky málo, protože se jim nezdálo, že nemám doklad o povolení k pobytu, že mám na občance pouze město bez ulice a dokonce mi bylo vyhrožováno, že zde snad podnikám neoprávněně. Pán obsluhovač radaru perlil ještě více, ale to už jenškoda psát, ale bylo v tom něco o tom, že jezdím v ČR 250km/h, nedodržuju zákony a dělám z nich blbce. Po 2h ani neměl nic napsáno, pouze pár vět o tom, že jsem byl předveden, kopii mi ani nechtěl dát, že to budou ještě dodělávat. Alespoň mám potvrzení o provedení úkonu.

Jednou mi za toto mé jednání asi opravdu namlátí, nebo zakopnu v cele. Ale co jiného bych v pátek večer dělal?





IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 642
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #23 kdy: 26 Června 2016, 19:09:19 »

Ta zařízení pro pořízení audiovideo záznamu jsou služební?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #24 kdy: 26 Června 2016, 19:11:00 »

Neptal jsem se :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #25 kdy: 26 Června 2016, 23:57:43 »

Na té poslední fotce, to je to střídavé červené světlo a když ho někdo projede protože za kilák je přejezd tak berou řidičák?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #26 kdy: 27 Června 2016, 06:49:58 »

Ta zařízení pro pořízení audiovideo záznamu jsou služební?
Minimálně to zařízení na trojnožce určitě ;D
IP zaznamenána

Ripper

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #27 kdy: 27 Června 2016, 14:39:08 »

Na té poslední fotce, to je to střídavé červené světlo a když ho někdo projede protože za kilák je přejezd tak berou řidičák?


To světlo je tam kvůli výjezdu hasičů.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #28 kdy: 28 Června 2016, 07:41:19 »

Na té poslední fotce, to je to střídavé červené světlo a když ho někdo projede protože za kilák je přejezd tak berou řidičák?


To světlo je tam kvůli výjezdu hasičů.

To potom jo, já myslel že je to tento výmysl.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:S dovolením, já tady pracuju.
« Odpověď #29 kdy: 28 Června 2016, 07:59:18 »

Nn, opravdu hasičárna.
IP zaznamenána