30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 96km/h v obci  (Přečteno 34196 krát)

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #30 kdy: 04 Března 2016, 12:10:17 »

mám trochu zpomalené myšlení a ty Vaše zkratky nechápu, měli by tedy vyslechnout ty dotyčné policisty a koho dalšího?, samozřejmě čas je ted na mé straně do konce zbývají po všech lhůtách apod. cca 4 měsíce
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #31 kdy: 04 Března 2016, 20:17:07 »

P = pan Pomahej a Ch = pan Chran. Takže jste uhádl. Nemohou založit rozhodnutí jenom na úředním záznamu, ten nemá hodnotu důkazu, tu má až osobní výpověď. 
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #32 kdy: 10 Března 2016, 18:04:53 »

ještě dotaz, když mi pošlou předvolání tak ho vyzvednu ale pak už se jen omlouvat a omlouvat a nedostavit se co? teoreticky bych se mohl omluvit 2x a stihnout to podle toho jak rychlí budou, pak asi předpokládám že rozhodnou beze mě a já se pak akorát musím bránit doručení (odjet na pracovní cestu, dovolená, nezdržovat se doma a hlavně neřídit). Každopádně bych měl co k tomu říct v tom ústním jednání ale tím bych vše akorát urychlil, myslíte že si ty policisty předvolají sami bez mého vyjádření?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #33 kdy: 10 Března 2016, 18:45:30 »

V kontextu vlákna dotaz jaxi nechápu, že by zpomalené myšlení postihlo mě? Jak čtu vlákno, tak správní orgán rozhodl o Vaší vině a pokud nepodáte ve stanovené lhůtě odvolání, tak jste vinen pravomocně a nikdo Vás ani nikoho jiného nebude předvolávat. Něco mi uniklo?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #34 kdy: 10 Března 2016, 18:46:38 »

ano samozřejmě že se v lhůtě odvolávám, zajímá mě co bude následovat pak ať jsem na to zhruba připraven
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #35 kdy: 10 Března 2016, 18:47:01 »

Poslední den lhůty dejte blanketní odvolání. Získáte tím další čas do prekluze (další cca 3 týdny). Ve lhůtě stanovené úřadem pak dodáte odůvodnění odvolání.
« Poslední změna: 10 Března 2016, 18:56:29 od chom »
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #36 kdy: 10 Března 2016, 18:51:47 »

díky moc, samozřejmě budu dále informovat
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #37 kdy: 10 Března 2016, 22:05:31 »

Predvolavat vas uz urcite nikdo nebude.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #38 kdy: 11 Března 2016, 09:57:49 »

Nemohou založit rozhodnutí jenom na úředním záznamu, ten nemá hodnotu důkazu, tu má až osobní výpověď.
Tady bych jen lehce korigoval, pouze na základě úředního záznamu rozhodnout nemůžou, ovšem výstup z radaru není úřední záznam, ale důkaz na základě kterého můžou rozhodnout, stejně tak se dá rozhodnout na základě fotodokumentace, videa atd.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #39 kdy: 11 Března 2016, 16:44:20 »

Dokonce ve světle aktuálního judikatorního vývoje lze (*) v určitých případech rozhodnout i na základě úředního záznamu, pokud to účastník svým postupem (či spíš pasivitou) umožní. Bohužel je to poměrně složité, pro úspěch odvolací argumentaci cílící na nezpůsobilost úředních záznamů jakožto důkazních prostředků je vhodné vytvořit podmínky.

(*) lze je zde myšleno ve významu, že takové rozhodnutí úspěšně projde instanční i soudní kontrolou
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #40 kdy: 05 Května 2016, 17:19:57 »

zdravím, takže případ se po odvolání přesunul z magistrátu na krajský úřad, z tama následně došel dopis že mám možnost podat ústní vyjádření k odvolání do 5 dnů  ;)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #41 kdy: 05 Května 2016, 17:34:19 »

To odvolání byl blanket? Pokud ne, tak to je lehce neobvyklý postup, patrně tam magistrát v rámci předkládací zprávy něco doplnil, že kraj cítí potřebu vyzvat odvolatele k vyjádření ... Máte-li DS, tak bych je požádal o zaslání toho, k čemu chtějí, abych se vyjádřil.
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #42 kdy: 05 Května 2016, 17:39:10 »

ano první bylo blanketní s tím že dodám duvody odvolání co nejdříve, na to odepsali do 5 dnů tak jsem nechal právníkem sepsat už kompletní odvolání co se mi na rozhodnutí nelíbí. a ted tohle..ano nafotím anonymizuji a dám sem minutku
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #43 kdy: 05 Května 2016, 17:56:36 »

« Poslední změna: 05 Května 2016, 18:11:41 od Tomáš »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #44 kdy: 05 Května 2016, 18:05:05 »

Možné řešení je strčit do nějaké úschovny a dát odkaz.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.