30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bonzáčci  (Přečteno 13118 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #15 kdy: 25 Června 2015, 13:03:10 »

Tak mě zajímalo o co jde. Krom toho jsem s sebou vzal mladého pána, který se naučil, že policajt je hodný pán, který se vůbec nezlobí, když mu na jeho zvědavé otázky nebudeme odpovídat  ;D
IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #16 kdy: 25 Června 2015, 17:41:54 »

Mne zajímá ten kamerový záznam,takže na setkání s pčr pujdu a poprosim o shlednutí záznamu....

Jinak sem jaksi ted vzpomínám zastavil stopaři,ktery projevil zájem řídít mé auto-já byl z cesty unavený tak jsem souhlasil-řidičák mi ukázal a představil se mi jako franta-sam jsem si lehl na zadni sedadlo a trochu se za jizdy prospal...ta unava.

Když jsme dojely tam co chtěl,zastavil předal mi vůz,poděkoval a vícekrát jsem o něm neslyšel.....

Hrozí mi za toto něaký postih...?

Tu deku by si bonzáček zasloužil,určitě nejsem jediný komu bezdůvodně zaškodil  hrdina.....
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #17 kdy: 25 Června 2015, 17:52:33 »

Není potřeba vymejšlet pohádky na dobrou noc, máte právo jim ohledně osoby řidiče nesdělit nic.

Ta vaše pohádka by vás mohla ještě přivést do šlamastiky, páč byste jim nebyl schopen sdělit Frantovy iniciále a přitom:
Citace
(1) Provozovatel vozidla nesmí d) přikázat nebo svěřit samostatné řízení vozidla osobě, o které nezná údaje potřebné k určení její totožnosti.
« Poslední změna: 25 Června 2015, 17:56:47 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #18 kdy: 25 Června 2015, 18:11:26 »

Vymyšleným příběhem riskujete že to v některé části rozstřelí (že tak to být nemohlo) a tím znevěrohodní i všechno ostatní co jim řeknete a nehodí se jim (i když to bude pravda).

V horším případě si nevědomky vyrobíte obvinění z ještě něčeho dalšího.

Když nebudete vypovídat tak nemusíte lhát, za nevypovídání nejde nikoho potrestat a máte na to právo.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #19 kdy: 26 Června 2015, 06:48:03 »

Není potřeba vymejšlet pohádky na dobrou noc, máte právo jim ohledně osoby řidiče nesdělit nic.

Ta vaše pohádka by vás mohla ještě přivést do šlamastiky, páč byste jim nebyl schopen sdělit Frantovy iniciále a přitom:
Citace
(1) Provozovatel vozidla nesmí d) přikázat nebo svěřit samostatné řízení vozidla osobě, o které nezná údaje potřebné k určení její totožnosti.
Nerad odbíhám od hlavního tématu, ale v případě, že spím na zadním sedadle, tak se přece nejedná o samostatné řízení, takže nemusím o řidiči vědět vůbec nic, ne?

Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že lhát se policii nemá. A ovšem ani říkat pravdu.
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #20 kdy: 26 Června 2015, 15:19:42 »

A to jako opravdu chce policie pouzit jako dukaz, ze nekdo spachal prestupek video, ktere dostali od kohosi, nevi, co se s nim delo nez ho dostali a nevi vlastne vubec nic?

Pokud ano, tak bych doporucil znalecky posudek na to video, jestli s nim nebylo manipulovano.
A pak bych se drzel toho, ze krome policie (a automatickych kamer) nema nikdo pravo provadet dohled nad dopravou, takze nic nemaji.

Prece si nemuzou pouzit co se jim zlibi, ne?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #21 kdy: 26 Června 2015, 23:18:09 »

Hlavně z toho stejně nemůže kápnout pokutička (ledaže by se ovečka sama přiznala) protože:
1) řidič není ztotožněn --> Písemně je budete informovat že nebudete v té věci vypovídat/objasňovat
2) Není to automatizovaný prostředek --> Nelze z toho udělat SPRDEL

anóbrž to video si mohou vložit tam kam slunko nesvítí.....
« Poslední změna: 26 Června 2015, 23:19:55 od pk202 »
IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #22 kdy: 28 Června 2015, 18:45:10 »

Tak k situaci,další telefoní hovor a dotázání se kdybych měl čas-optal jsem se na záznam a video prý nemají-pouze vše na papíře-takže předpokládám že platí výpověd né neřídil jsem což bude tvrzení proti tvrzení a na následný dotaz kdo řídil odmítám vypovídat-po té bude řidič neztotožněn odloženo,anebo podstoupeno na přestupkovou komisi obce k dalšímu šetření?

Rád bych to vyřešil už s pčr,bez překlápění na úřad-to bych musel řící co?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #23 kdy: 28 Června 2015, 19:51:50 »

Napište to polišům písemně - vyberte si něco z toho co se Vám ukáže, když dáte do vyhledávání frázi "odmítám vypovídat".
Měli by to odložit a zahodit, ale žádný vliv na to nemáte. Takže pokud pošlou dál, tak stejný dopis pošlete úřadu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #24 kdy: 28 Června 2015, 22:41:04 »

Tak k situaci,další telefoní hovor a dotázání se kdybych měl čas-optal jsem se na záznam a video prý nemají-pouze vše na papíře-takže předpokládám že platí výpověd né neřídil jsem což bude tvrzení proti tvrzení a na následný dotaz kdo řídil odmítám vypovídat-po té bude řidič neztotožněn odloženo,anebo podstoupeno na přestupkovou komisi obce k dalšímu šetření?
Rád bych to vyřešil už s pčr,bez překlápění na úřad-to bych musel řící co?

Zeptám se - oni Vám pouze telefonovali, nebo Vám poslali nějakou písemnou výzvu ? Pokud Vás neobeslali písemně, tak to neřešte a jakmile Vám přijde něco písmeně dejte to sem a uvidíme co dál i když na 99% jim prostě napíšete , že v té věci nebudete vypovídat dle LZPS. (http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.0)

JInak podle toho telefonování to vypadá, že sami vědí že to je beznadějnné ale snažej se Vás ukecat k přiznání....
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #25 kdy: 29 Června 2015, 00:05:30 »

Přesně tak, na nějaké telefonáty bych vůbec nereagoval a s policajtama se vůbec tímto způsobem nebavil, jstli něco chtějí, ať to pošlou písemně.
IP zaznamenána