30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bonzáčci  (Přečteno 13106 krát)

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Bonzáčci
« kdy: 24 Června 2015, 17:34:22 »

Zdravím toto výborné forum a zároven mám tady první prosbu o radu....v našem okresu se poslední dobou vyrojily tzv. bonzáčci=lidé kteří mají v autě kameru,a nejsou líní předat kamerový záznam a nahlásit "piráta" z přestupku.

Pčr z toho samozřejmě nejsou nadšeni,mají své práce dost nicméně se tím zabývat musí-vyzva dostavení se k podani vysvětlení-řeknu že sem neřídil-dobře tvrzení proti tvrzení=následuje přesun na obec ke přestupkové komisi....tam už je to horší....jaký byste radily postup,výpoved,způsob,.......

Nevím co si tím ti lidé dokazujou,chápu kdyby jim někdo nabořil auto,tak důkaz ale tohle..... :x
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2015, 17:43:02 »

následuje přesun na obec ke přestupkové komisi....tam už je to horší....jaký byste radily postup,výpoved,způsob,.......

Můžete tohle nějak lépe specifikovat. Třeba anonymizovat nějaké předvolání v této věci a lípnout ho sem ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2015, 17:53:13 »

Už se mi to stalo. Blbeček nepochopil zip a strašně se mu nelíbilo, že jsem se mu tam nacpal. Pozvání od PČR k podání vysvětlení. Ze zájmu jsem tam šel, odmítl jsem sdělit kdo řídil a upozornil, že přestupek spáchal naopak oznamovatel.
Asi když se někdo chová jak debil a pak mu chodí dvě předvolání týdně to logicky naštve, ale takové ty klasické řidičské chyby jednou za čas nemá smysl řešit.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #3 kdy: 24 Června 2015, 17:58:13 »

Uprimne, pokud ten bonzacek natocil nekoho jineho a navic ten zaznam posila dale, tak to si primo rika o trestni oznameni vuci nemu, UOOU atd. Zjednodusene receno, muze si natacet sebe, svuj majetek, verejne prostranstvi a to vetsinou jeste s omezenim, ze musi viditelnym zpusobem oznamovat, ze nataci, kdo je provozovatelem kameroveho systemu,...
IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #4 kdy: 24 Června 2015, 18:09:10 »

Tohle všechno je sice pravda ale mne jde o to vybruslit z toho s čistým štítem-zřejmě jde o přejetí dvojité plné čáry-

V minulosti se mi to již stalo a bylo to tak jak jsem psal,policisté naprosto v klidu oznámily že s tímto nic neudělají,ale že jsou povini předat oznámení o přestupku na obec-že ho sami nevyřeší (snad i když je kamerový záznam takto postupuje vždy na obec). U trestných činů amatérské video použít v důkazním řízení lze,ale u přestupku....nevim.

Zajímá mne ten postup co vypovědět....
IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #5 kdy: 24 Června 2015, 18:10:44 »

následuje přesun na obec ke přestupkové komisi....tam už je to horší....jaký byste radily postup,výpoved,způsob,.......

Můžete tohle nějak lépe specifikovat. Třeba anonymizovat nějaké předvolání v této věci a lípnout ho sem ?

Bylo to telefonicky-takové přátelské policejní zavolání a dohodnutí se kdybych měl čas se dostavit...
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #6 kdy: 24 Června 2015, 18:43:10 »

Uprimne, pokud ten bonzacek natocil nekoho jineho a navic ten zaznam posila dale, tak to si primo rika o trestni oznameni vuci nemu, UOOU atd. Zjednodusene receno, muze si natacet sebe, svuj majetek, verejne prostranstvi a to vetsinou jeste s omezenim, ze musi viditelnym zpusobem oznamovat, ze nataci, kdo je provozovatelem kameroveho systemu,...

UOOU s tím vesměs nemá problém. Natáčet z vozu je možno, bez předchozího oznámení. Musíte však použít pouze pro vlastní potřebu, případně jako důkaz své neviny. Plus se to samozřejěm nemůže nahrávat na internet s nezamazanými osobními údaji (tedy s čitelnou značkou) Jde o nahrávání dopředu. Nahrávání dozadu se jim nelíbí, páč tam je pak čitelný obličej.
Nicméně nevím jestli by k tomu měla přihlížet PČR jako k důkazu o spáchání přestupku.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #7 kdy: 24 Června 2015, 18:59:19 »

Je velmi nepravděpodobné, že budete na záznamu identifikovatelný.
Takže jsou dvě možnosti
- vysrat se na přátelské telefony, jestli něco chtějí, ať Vás obešlou a potom jim poslat dopis, že nedorazíte a nemáte v úmyslu spolupracovat na obviňování kohokoli (je to tu ve vzorech)
- jít se podívat, ale nehlásit se k tomu, že jste řidič, ať ukáží záznam.... atd... osoba blízká , žádný sprdel

Mě se zdá ta první možnost méně riziková.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #8 kdy: 24 Června 2015, 19:15:31 »

Bylo to telefonicky-takové přátelské policejní zavolání a dohodnutí se kdybych měl čas se dostavit...

Na toto nereagujeme, pokud nás předvolají písemně, tak tam musí být proč nás předvolali a tak tam pošleme dopis v tomto smyslu : http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
Samo je to potřeba učesat a upravit dle konkrétní přípežitosti.

Pokud by Vás bonzáčci bonzovali hodně často doporučuji zřídit si datovou shránku a ušetříte za poštovné  a hlavně čas u přepážky a ještě se nasmějete, když se vám ouřad snaží doručit poštou....


Takže až Vás ouřad či opicie písemně předvolají tak pokud si nebudete vědět rady to sem šoupněte a někdo vám pomůže to zformulovat. Dokud to není na papíře nemá smysl diskutovat o tom "co by kdyby"....
« Poslední změna: 24 Června 2015, 19:17:29 od pk202 »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #9 kdy: 24 Června 2015, 22:39:21 »

a nedalo by se do toho šáhnou nějakou žádostí o spis ?
třeba tam bonzáček zanechal své osobní údaje  ;)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #10 kdy: 25 Června 2015, 10:35:50 »

Už se mi to stalo. Blbeček nepochopil zip a strašně se mu nelíbilo, že jsem se mu tam nacpal. Pozvání od PČR k podání vysvětlení. Ze zájmu jsem tam šel, odmítl jsem sdělit kdo řídil a upozornil, že přestupek spáchal naopak oznamovatel.
Asi když se někdo chová jak debil a pak mu chodí dvě předvolání týdně to logicky naštve, ale takové ty klasické řidičské chyby jednou za čas nemá smysl řešit.

Otázka do pranice.. Přestupek spáchal ten oznamovatel. Vymáchat mu v tom držku a poštvat úřad proti němu aby si to pamatoval? Nebo to uhrát do ztracena a nedopřát úřadu pokutičku?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #11 kdy: 25 Června 2015, 10:44:05 »

Už se mi to stalo. Blbeček nepochopil zip a strašně se mu nelíbilo, že jsem se mu tam nacpal. Pozvání od PČR k podání vysvětlení. Ze zájmu jsem tam šel, odmítl jsem sdělit kdo řídil a upozornil, že přestupek spáchal naopak oznamovatel.
Asi když se někdo chová jak debil a pak mu chodí dvě předvolání týdně to logicky naštve, ale takové ty klasické řidičské chyby jednou za čas nemá smysl řešit.

Otázka do pranice.. Přestupek spáchal ten oznamovatel. Vymáchat mu v tom držku a poštvat úřad proti němu aby si to pamatoval? Nebo to uhrát do ztracena a nedopřát úřadu pokutičku?

Sophiina volba... je horší ouřad páchající zlo, nebo kolaborant? Ideální by bylo potrestat bonzáka a zároveň nedopřát ouřadu. Je zde ovšem ještě nenulová, i když malá šance, že bonzák prohlédne, když se mu v tom vymáchá držka. Nabízí se také klasické řešení ověřené časem - ouřadu nasrat a bonzákovi dát deku, jak se to s udavači dělá od nepaměti
« Poslední změna: 25 Června 2015, 10:45:41 od burtonbell »
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #12 kdy: 25 Června 2015, 10:52:56 »

Já bych mu v tom držku jednoznačně vymáchal. Úřad konat musí, kolaborat je o řád horší -- činí tak dobrovolně a z čisté radosti.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #13 kdy: 25 Června 2015, 12:53:05 »

Osobně bych šel cestou kverulant-1, s tím, že bych se v tom pokusil vymáchat onoho zmrda co páchá to dobro. když by to nešlo, tak spis a pokud možno zjistit o koho jde a pomoct mu proti chladu dobře mířenou dekou.. Dřívější zkušenost se zmrdem sousedem stejnýho ražení říká, že nedá pokoj a úspěch a problém druhýho ho vybičujou ještě k větší aktivite a specializaci se na objekt, u kterýho se mu daří. Důsledná a někdy i opakovaná zmrdova inzultace(ať už od úřadu nebo pomocí deky) s jasným vzkazem, jej přiměje k nalezení někoho jinýho. Což nebrání dalším žádoucím inzultacím. :-)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Bonzáčci
« Odpověď #14 kdy: 25 Června 2015, 13:00:46 »

Já bych osobně na nějaký předvolání od PČR házel bobek a kdyby to náhodou došlo až na ouřad, využijeme právo nevypovídat a nazdar.
IP zaznamenána