30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu  (Přečteno 13410 krát)

trener

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« kdy: 11 Června 2015, 01:59:40 »

Zdravím. Potřeboval bych nastínit co mohu očekávat, když jsem byl v Praze v noci zastaven hlídkou PČR a důvodem zastavení byla nesprávně umístěná RZ na motocyklu - RZ je namontována, dle vyjádření policisty, pod nesprávným úhlem. Protože jsem s ním téměř nekomunikoval, policista se více a více nasíral, načež mi sdělil, že z něj dělám idiota, že mi zakáže pokračovat v jízdě, že motocykl budu muset nechat odvézt, a že mne možná budou muset předvézt na služebnu. Prověřil mi všechny doklady a čekal jsem nějakou pokutu. Kupodivu žádnou nechtěl, žádná kontrola lékárničky, gumy, nic. Motorku si ze zadu vyfotil (přitom vyjadřoval pochybnosti o technickém stavu motocyklu), vrátil mi doklady včetně techničáku, řekl mi, že přijde předvolání na magistrát a odjeli. Žádný zápis, nějaký písemný doklad, že nesmím odjet, nic. Protože nemám v tomto ohledu mnoho zkušeností, chvíli jsem přemýšlel, jestli to není nějaká past. Jestli nepočkají za bukem až nastartuju a nesejmou mne za nějaké maření úředního výkonu. Nicméně jsem odjel, nikdo mne nepronásledoval ani nezastavil.  Vůbec jsem nepochopil, co to mělo znamenat. Pokud chtěli prachy, proč se nepokusili mi dát pokutu? Jestli mi nechtěli dát pokutu, proč mně rovnou "neposlali" do přestupkového a nač ta hromada keců okolo? Něco důležitého jsem prošvihl? Nebo snad po zjištění, že zastrašování nefunguje, to prostě vzdali a odjeli?  PS: Motocykl je psaný na firmu mimo Prahu a na první i druhý pohled je ve špičkovém stavu.   
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2015, 07:12:35 »

Klasika. Občan se před nima nepodělal, tak nevěděli co dál a mektali kraviny. Já bych nečekal vůbec nic. Pochybuji, že měli úhloměr a sklon RZ na místě přezkoumatelným způsobem změřili.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2015, 08:49:17 »

Tohle je alespon z mych zkusenosti cim dal castejsi prubeh. Jak rika predrecnik, kdyz se pred nima hned nesesypes a neudas celou rodinu, tak vypadnou z konceptu buzerace prvotniho "prestupku" a zacnou hledat jak te zdusit jinak.

Ale presne jak rikas, pak zase vubec nechytaji na klasiku (lekarnicka, povinna vybava a podobne) a zacnou vymyslet kokotsky konstrukty jako uhel RZ.
Na me minule jeden trotl zkousel, ze se mu nelibi praskle sklo zrcatka spolujezdce. Po vyrceni cekal ze mu zacnu cpat prasule a kdyz jsem mu rekl at to posle do spravniho, tak ztratil elan a tak nejak aby se nereklo si to nafotil na soukromej mobil.

Kazdopadne spravny pristup je nekomunikovat, toho se drz. Jak jsi mel sam tu moznost zazit, blbec se dokaze ztrapnit a "vyresit" i bez tve pomoci :D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2015, 09:22:50 »

Počkej jestli něco přijde z toho magorstrátu a kdyby jo, tak to sem píchni. Nejspíš nepřijde nic.


Bohužel brzo těm sviním daj pravomoc sebrat techničák na místě a budou zas na koni. Jestli to tak bude nedivil bych se že časem někomu prasknou nervy a nějakýho buzerujícího fízla odstřelí.....
« Poslední změna: 11 Června 2015, 09:25:28 od pk202 »
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« Odpověď #4 kdy: 11 Června 2015, 09:59:57 »

Pokud dostanou možnost sbírat techničák a doklady, tak všechny papíry, včetně těch na hlavu, schovám do trezoru :-D jak tu už někdo zmiňoval v souvislosti s vozením kopie :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« Odpověď #5 kdy: 11 Června 2015, 10:06:58 »

Pokud dostanou možnost sbírat techničák a doklady, tak všechny papíry, včetně těch na hlavu, schovám do trezoru :-D jak tu už někdo zmiňoval v souvislosti s vozením kopie :)

Bohužel se obávám, že to rychle vyřeší tak, že za nepředložení originálních papírů bude 50000 Kč pokuta a zákaz řízení na 12 měsíců. Stejně jako to udělali u upadlé přední značky.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« Odpověď #6 kdy: 11 Června 2015, 22:00:51 »

Už od října : http://www.auto.cz/vite-za-co-vam-letos-policiste-seberou-maly-technicky-prukaz-85482
Zajímavé, že o tuto možnost přišli před 15 lety a od té doby nehodovost klesá. Ale kdyby to mělo zachránit jednu maminku s miminem.....
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2015, 10:29:36 »

Co maminku, kočárky sou hlavní :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« Odpověď #8 kdy: 13 Června 2015, 12:55:29 »

ke článku od kverulanta:

"sakra, zrovna dneska mi nejde otevřít kapota, asi přetržené lanko"

za dobu co řídím, cca 5let jsem potkal na silnici asi tak 5 vyloženě vraků nad ktrerým zustal rozum stát, max. 10 polovraků kde je to spíš k smíchu... takže tohle mi příjde už absurdní.. vyjdem do ulic?:))
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« Odpověď #9 kdy: 14 Června 2015, 22:27:04 »

před těmi více než 15 lety jsem to absolvoval 2x
jednou kvůli chybějící zástěrce
podruhé kvůli korozi na blatníku

oba případy byly velmi úsměvné i pro orgány na Bohdalci
v případě chybějící zástěrky překvapivě uspěl argument, že vozidlo je homologováno bez nich
a v případě koroze se pánové velmi bavili, bylo to místo na kraji prahu o velikosti asi 3*5cm, kde chyběla barva ( setkání s kusem ledu na krajnici )

věřím, že podobné "závady" budou vyhledávány i nyní
tenkrát to bylo s Astrou F (MR 1997) a oba případy v Kolíně, asi mě tam nějak milovali  8)
IP zaznamenána

trener

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« Odpověď #10 kdy: 18 Června 2017, 14:28:19 »

Zdravím. Potřeboval bych nastínit co mohu očekávat, když jsem byl v Praze v noci zastaven hlídkou PČR a důvodem zastavení byla nesprávně umístěná RZ na motocyklu ......

Epilog: Po 2 letech a týdnu se nestalo vůbec nic... Zdraví trenér



Pozn: dovolil jsem si jen změnit barvu. Přece jen — červená by měla být vyhrazena pro závažné oznámení moderátorů a adminů. Díky za pochopení… ;)
« Poslední změna: 18 Června 2017, 20:32:41 od ViktorN »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nesprávný úhel připevněné RZ na motocyklu
« Odpověď #11 kdy: 18 Června 2017, 23:31:27 »

Děkujeme za reakci.
Přesouvám do ukončených případů.
IP zaznamenána