30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Můj příběh- řízení bez ŘP  (Přečteno 13187 krát)

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
[?] Můj příběh- řízení bez ŘP
« kdy: 15 Května 2015, 20:49:08 »

Pěkný večer všem :)

Vše se odehrálo na začátku dubna před velikonocemi jsem si večer ( kolem 22:00) jel s kamarádem umýt auto na wapku v té době jsem si ještě dodělával autoškolu :) vjedu do ulice,benzínka je kousek a na proti nám stojí polisrajní oktávka :) v klidu projedu kolem ní a co se nestane... podívám se do zpětného zrcátka a vidím vopičáka jak se za nenápadně mnou plíží, a pak zapne diskotéku. šup rychle jsem zabočil na vedlejší ulici a ejhle ulice se zužuje.. za jízdy vypnu motor a s kamarádem vyskakujeme z auta.. auto dojede a zůstane stát uprostřed cesty. vopice hned vyskákali za námi a jeden vopičák řve: stůj ty zmrde.. peláším dál a jejda z kapsy mi vypadla dokladovka v ní(věrnostní karty,účtenky) no nic běžím dál vopice v zádech dobíhám podívám se za sebe a vopice odpadla asi po 150 m běhu.. hned jsme se schovali ke známu do bytu.. za 20 minut mi zvoní skryt číslo.. dobrý den pčr dojděte si pro auto nebo bude odtáhnuto atd.. bohu žel pane policisto jsem pod vlivem a mimo domov nemohu přijet. vopice to dál a dál zkouší tak jak je na to školená po 2 minutách přemlouvání mně hovor pokládám. suma sumárum: klíče od auta jsem měl já,doklady zůstali v autě (vůz psán na mně) na mp jsem se potom dostavil a zaplatil za odtah. na mp mi řekli že asi budu platit přestupek za odstavení vozidla u prostřed vozovky nebo cosi ( už si to moc nepamatuji)

píšu to sem protože bych se chtěl nějak dozvědět co čekat.. do dnešního dne 15.5 žádný hovor,žádný dopis k podání vysvětlení, nic. myslíte že to někde zahrabali. a dál to neřeší ?

děkuji za rady,posouzení

IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2015, 20:51:36 »

dokud něco nedorazí, nemá cenu se tím zabývat
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2015, 20:54:34 »

a co myslíte dorazí něco ?  ???
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #3 kdy: 15 Května 2015, 21:35:21 »

Ten přestupek se bude řešit jako zodpovědnost provozovatele, jinak na Vás nic nemají, prostě jste půjčil auto kamarádům a kdo z nich řídil nevíte. Kdyby Vás chtěli ztotožnit podle popisu od honiče, tak už by to udělali.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #4 kdy: 15 Května 2015, 21:59:10 »

... prostě jste půjčil auto kamarádům a kdo z nich řídil nevíte.
Na to pozor. Jako majitel vozidla jste povinnen vědět kdo Vaše vozidlo kdy řídil. Jinak Vám hrozí postih....
Jediná správná reakce je :

„V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám výpověď v této věci.“ a NIC VÍC NEŘÍKAT I KDYBY HROZILI ČÍMKOLIV !!!!!
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #5 kdy: 15 Května 2015, 23:03:07 »

a co by mi jako provozovateli vozidla relativně hrozilo ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #6 kdy: 15 Května 2015, 23:15:14 »

a co by mi jako provozovateli vozidla relativně hrozilo ?

Pokuta za správní delikt (asi parkování) takže myslím v řádu maximálně do 5000 Kč + 1000 Kč za správní řízení....ale to je opravdu velmi předčasné.
Počkej až něco přijde, vyber to na poště co nejpozději to půjde a pak se ihned ozvi sem. Dříve opravdu nemá smysl se tím zabývat, maximálně se upneš na nějakou kravinu a pak přehlédneš něco podstatného.

Možná se ukojili tím odtahem a dál to nebude pokračovat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #7 kdy: 16 Května 2015, 02:23:22 »

Na to pozor. Jako majitel vozidla jste povinnen vědět kdo Vaše vozidlo kdy řídil. Jinak Vám hrozí postih....
Jediná správná reakce je :
„V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám výpověď v této věci.“ a NIC VÍC NEŘÍKAT I KDYBY HROZILI ČÍMKOLIV !!!!!
Omlouvám se, řekl jsem to nepřesně. Pravdu má pk202. Podrobnosti si přečtěte na :
http://is.muni.cz/th/124214/pravf_r/Rigorozni_prace.pdf   strana 26
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #8 kdy: 16 Května 2015, 03:32:36 »

http://is.muni.cz/th/124214/pravf_r/Rigorozni_prace.pdf   strana 26
Pozor tam je matoucí to, že autor uvádí neustále že se domělí přestupci vypovídali že řídila "osoba blízká"...to je ovšem samo o sobě chyba, protože to může ve správním orgánu vyvolat jakousi kreativitu a všelijak to rozvíjet...přístup ala "kdo řídil vím ale v souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám výpověď v této věci." je mnohem širší neb prakticky zahrnuje i ochranu před tím že jste vůbec nevěděl, komu auto svěřujete. 

Velmi obšírně je to myslím vysvětleno zde: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014122801
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #9 kdy: 17 Května 2015, 11:44:03 »

Ok dobře díky moc,až něco příjde tak to sem nakopíruji.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #10 kdy: 26 Května 2015, 13:01:52 »

Tohle nebylo parkování, tohle bylo zastavení vozidla z důvodu nezávislého na vůli řidiče! :) Takže snad ani sprdel, jen ten odtah.
IP zaznamenána

Jakub93

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #11 kdy: 27 Května 2015, 20:01:13 »

Dobře VY :) Taky preferuji variantu utíkání (ujíždění) :)
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #12 kdy: 28 Května 2015, 10:45:09 »

Jsem zvedav, jak se budete smat, az va pri tom jednou treba postreli ;)
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #13 kdy: 28 Května 2015, 20:05:43 »

Vím byla to blbost ale radši uteču než dostat zákaz řízení...

Minulý týden přišla výzva-více příloha..
Mám to zaplatit ? nebo to vyřešit jinak? kdybych poslal udání na občana v eu ?,mrtvolku?
Oni neví kdo to řídil,nikoho vyfoceného nemají,
myslíte že to pčr už nechá být ? a vše je vyřešili výzvou?

děkuji.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Můj příběh- řízení bez ŘP
« Odpověď #14 kdy: 28 Května 2015, 21:00:48 »

Ignorovat. Hlídka PČR není automatizované zařízení. Pokud je to formulováno takto, tak Vám IMHO sprdel nepřišijou a budou to holt muset řešit jako standartní přestupek, vy odmítnete vypovídat a je vymalováno...

EDIT: Aha - tak chyba, myslel jsem, že jde o rychlost, né o parkování... Omlouvám se za mystifikaci  :-X
« Poslední změna: 28 Května 2015, 21:03:15 od džeryna »
IP zaznamenána