30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Novy Jicin se brani poskytnout kopii spisu podle InfZ  (Přečteno 8800 krát)

m4a2

  • Příspěvků: 4
  • oheň a síra
    • Zobrazit profil
Novy Jicin se brani poskytnout kopii spisu podle InfZ
« kdy: 06 Května 2015, 20:26:01 »

Dobry den,

Novy Jicin se brani. V priloze je jejich oduvodneni dat kopii spisu. Jsou to docela novinky.
https://docs.google.com/file/d/0B8LUxclbIpLYbVhtU20yQkd1WVk/edit?usp=docslist_api


Mam cas sepsat odvolani do 20. Kvetna 2015.
Mate nejaky tip na rozsudky na podporu odvolani? Vicemene vyjdu z uvedeneho zakladu zde na strankach. Ale samozrejme ocenim nejakou novinku:-)


Dekuji za napady a pomoc.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Novy Jicin se brani poskytnout kopii spisu podle InfZ
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2015, 22:55:35 »

Tak ať požádá někdo, kdo není účastníkem řízení. Pokud chceš dobrovolníky, bude jich tu jistě spousta a úřad se pak zase bude mít nad čím podivovat ;)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Novy Jicin se brani poskytnout kopii spisu podle InfZ
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2015, 23:16:18 »

Není třeba rozsudky, někdo by Vám měl poslat kopii rozhodnutí Odvolacího orgánu, kterým jim to bylo nařízeno. Možná to tu někde je, zkuste hledat pomocí toho hledacího okénka vpravo nahoře.
Jako odvolání lze použít např. http://30kmh.cz/index.php?topic=488.msg1816#msg1816

Jo a ještě mrkněte na nick kolegy "plikous" než Vás vyzve na souboj.  :)
http://30kmh.cz/index.php?action=profile;u=1211
« Poslední změna: 06 Května 2015, 23:23:47 od kverulant »
IP zaznamenána

m4a2

  • Příspěvků: 4
  • oheň a síra
    • Zobrazit profil
Re:Novy Jicin se brani poskytnout kopii spisu podle InfZ
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2015, 07:10:45 »

Není třeba rozsudky, někdo by Vám měl poslat kopii rozhodnutí Odvolacího orgánu, kterým jim to bylo nařízeno. Možná to tu někde je, zkuste hledat pomocí toho hledacího okénka vpravo nahoře.
Jako odvolání lze použít např. http://30kmh.cz/index.php?topic=488.msg1816#msg1816

Diky panove,
ten text vyuziji. Uz jsem neco sesmolil. Bohuzel jsem nenasel zadne rozhodnuti Moravskolezskeho kraje. Nasel jsem rozhodnuti, ktere se tykaji shodne zadosti u uradu Jihomoravsky a Olomoucky. Munice je asi dost.

No a v nejhorsim pripade podam zadost pres manzelku.
IP zaznamenána

jardin

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Novy Jicin se brani poskytnout kopii spisu podle InfZ
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2015, 10:03:50 »

Nový Jičín mi spis poskytl, ovšem ne podle InfZ, ale podle Zákona o přestupcích č. 200/1990 Sb.
Více zasílám v SZ.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Novy Jicin se brani poskytnout kopii spisu podle InfZ
« Odpověď #5 kdy: 07 Května 2015, 10:42:05 »

Mě přijde skandální ten odstavec "nad rámec ... je zvláštní ... dle InfZ". Takovýhle věci v úřední korespondenci vůbec nemají co dělat. Nárok na informace dle InfZ je paušální a žádat může kdokoliv o cokoliv a jeho motivace a důvody žádosti jsou vedlejší a povinný subjekt vůbec nemá nárok se jimi jakkoliv zabývat. To bych do případnýho odvolání taky zkusil nějak chytře přiformulovat.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Novy Jicin se brani poskytnout kopii spisu podle InfZ
« Odpověď #6 kdy: 07 Května 2015, 14:10:56 »

S MS krajem v této věci už vedu jeden soudní spor a další se možná chystá. Každopádně Krajský úřad MS kraje odmítnutí spisu podle InfZ účastníkovi potvrzuje s odkazem na poněkud kontroverzní judikát NSS ze dne 13. 8. 2008, č. j. 2 As 38/2007-78. Konečným cílem je tuto nepovedenou judikaturu prolomit, z praktického hlediska lze ale doporučit buď aby to podal někdo jiný než účastník a současně aby se účastník pokusil požádat o poskytnutí kopie celého spisu podle § 38 SprŘ (nikoliv dle InfZ). Zejména pokud má datovou schránku, tak by takováto forma "nahlížení do spisu na dálku" měla být možná a řada úřadů už takto i běžně postupuje, jak se k tomu staví konkrétně MS kraj ale zatím nevím.
IP zaznamenána

m4a2

  • Příspěvků: 4
  • oheň a síra
    • Zobrazit profil
Re:Novy Jicin se brani poskytnout kopii spisu podle InfZ
« Odpověď #7 kdy: 13 Května 2015, 17:16:24 »

Posilam odvolani. Na vyzadani poslu do SZ odkaz na stazeni. Tak uvidime, jak rozhodne krajsky urad MS kraje.
IP zaznamenána