30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Náhrada nákladů řízení  (Přečteno 7701 krát)

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
[WIN] Náhrada nákladů řízení
« kdy: 23 Dubna 2015, 16:46:46 »

Zdravím, tak první modrý pruh po letech dorazil a připravuji se na jednání s úřadem. Vše zásadní mám připraveno, jen jedna drobnost pro obveselení mi chybí - půlden jsem googlil, ale nikde nenašel, jakým způsobem žádám o náhradu nákladů (cesta, zaměstnání). Představil bych si, že to sepíšu formou dopisu a do 8 dnů předám úřadu, ale jak jednoduše určit částku, aby se necukali - je potřeba to něčím doložit (a výplatní pásku jim ukazovat nechci)?

díky předem

Kuba_
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada nákladů řízení
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2015, 22:22:52 »

Je tu o tom vlákno : http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0
Jako obviněný nemáte nárok, jako osvobozený je promlčeno. Ale když se bude uplatňovat hned, tak by promlčení nemělo nastat.
Měli by mít formulář pro svědka, kde zaměstnavatel vyplní ušlou mzdu a orazítkuje.
IP zaznamenána

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada nákladů řízení
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2015, 11:37:20 »

Děkuji moc! Ještě detail - koukal jsem na lístek za stěračem, na kterém je oznámení o přestupku, a je na něm BUDOUCÍ datum (18.5.2015). Lze se obrátit na úřad pro zneužití pravomoci veřejného činitele nebo pro jinou podobnou věc a znepříjemnit jim celý proces vymáhání pokuty? Zajímá mne, zda by to bylo efektivní anebo to mám nechat plavat...

IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada nákladů řízení
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2015, 12:19:01 »

Lístek odfoukl vítr. Nevím jak by se popasovali s tím, že máte lístek a, svatá dobroto, nedostavil jste se do místního výběrčího hnízda k oholení.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada nákladů řízení
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2015, 12:21:51 »

Děkuji moc! Ještě detail - koukal jsem na lístek za stěračem, na kterém je oznámení o přestupku, a je na něm BUDOUCÍ datum (18.5.2015). Lze se obrátit na úřad pro zneužití pravomoci veřejného činitele nebo pro jinou podobnou věc a znepříjemnit jim celý proces vymáhání pokuty? Zajímá mne, zda by to bylo efektivní anebo to mám nechat plavat...

18.5. ve stejný čas, jaký je na lístku bych auto vyfotil s časovým razítkem na úplně jiném místě, nejlépe před místním bordelem, nebo u Showroomu Porsche a nechal si to jako důkaz, že lžou. A určitě se tam nejít přiznat. Počkat až co oni, a pak se vytasit s historkou: byl jsem se rekreovat, případně nakupovat nový vůz, tak co otravujete ? :-)
IP zaznamenána
Concorde

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada nákladů řízení
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2015, 12:23:32 »

Lístek odfoukl vítr. Nevím jak by se popasovali s tím, že máte lístek a, svatá dobroto, nedostavil jste se do místního výběrčího hnízda k oholení.

Mno já bych počkal na to co bude v spise. Pokud tam bude stejné datum tak bych s tím pracoval, pokud to nějak zaretušují, tak by mi možná lístek mohl poslat ten Japonec co to řídil až teď a zase bych s tím pracoval.

Lístek také může zapadnout do takové té kapsy pod mřížkami kapoty s náporovým topením (dle typu vozu).....
IP zaznamenána

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada nákladů řízení
« Odpověď #6 kdy: 06 Května 2015, 12:38:31 »

Napady dobre, dekuji! Aby bylo jasno, rozhodne neminim pokutu platit (vuz byl asi 10 cm delky na zlute care, jinak zaparkovan v poradku, zluta cara navic nenaplni materialni skutek, je mistena nelogicky). Ve spise ocekavam, ze bude datum spravne, jelikoz Vyzva ho obsahuje take - a to jsem mel na mysli - jestli ma "listek" stejnou vaznost jako "Vyzva" a lze poukazovat na rozpor mezi nimi...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada nákladů řízení
« Odpověď #7 kdy: 10 Srpna 2018, 00:56:19 »

Dopadlo to nějak?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada nákladů řízení
« Odpověď #8 kdy: 10 Srpna 2018, 12:39:58 »

Dopadlo to tak, že to vyhnilo ze strany úřadu. Tudíž bohužel žádné rozšíření know-how pro toto fórum :(
IP zaznamenána