30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkovani pod mostem u OMV Argentinska  (Přečteno 7742 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #15 kdy: 16 Srpna 2018, 14:47:55 »

Judikat existuje, stejne jako vyhledavace, protoze nejste urednik vic vedet nepotrebujete.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #16 kdy: 16 Srpna 2018, 15:50:50 »

Judikat existuje, stejne jako vyhledavace, protoze nejste urednik vic vedet nepotrebujete.

Aha a dle čeho jste, pěkně prosím, tak jasně rozhodl, že nepotřebuji?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #17 kdy: 16 Srpna 2018, 16:13:44 »

Celé to má jeden háček https://mapy.cz/zakladni?x=14.4371685&y=50.0959284&z=17&pano=1&pid=54346523&yaw=0.474&fov=1.257&pitch=0.038&source=stre&id=119711
Pokud by to opravdu zkusili hrát na toto, tak si ještě říkám, dle té fotky je značka posprejovaná a tudíž by se dalo zkusit využít Vyhlášky č. 294/2015 Sb. § 2 ods. 9, která říká: Na dopravních značkách a jejich sloupcích, stojanech nebo konstrukcích nesmí být vyznačeno nebo umístěno nic, co nesouvisí s dopravní značkou, dopravním zařízením nebo zařízením pro dopravní informace.
Dle mého názoru lze konstatovat, že sprejování tam nemá co dělat a tudíž to není řádné dopravní značení, které je upravováno právě výše zmíněnou vyhláškou
Samozřejmě bych si ještě před tím ideálně značku vyfotil, aby je náhodou nenapadlo jít to umýt ;-)
To není cesta, podle rozhodnutí NSS účastník provozu není ten, kdo rozhoduje, zda je to platná značka či nikoli. Pokud je viditelná a srozumitelná, je to platná značka.

Značka je díky vegetaci nečitelná  - dá se přečíst pouze "ZON" - nelze očekávat, že za desetinu sekundy, kterou má řidič na vyhodnocení značky bude schopen domyslet chybějící písmeno.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #18 kdy: 16 Srpna 2018, 16:23:23 »

Chtělo by to aktuální fotku, to by snad bylo v Praze hratelné. Než aby se ouřada zabýval vzpurným provozovatelem, bude posílat odpustky.

Citace
Aha a dle čeho jste, pěkně prosím, tak jasně rozhodl, že nepotřebuji?
Říká se tomu Occamova břitva.
1. Jste účastník - pak Vám stačí informace, že tudy cesta nevede. V rámci případného sebevzdělávání si najděte ten správý prohledávač rozsudků NSS a hledejte.
2. Jste úředník - poté infromaci opravdu potřebujete, pokud máte na stole případ hustého účastníka. Aktivujte kolegy parazity, když si ten judikát nedokážete dohledat sám.

EDIT:
3. Jste zástupce účastníka - na co si to hrajete?
« Poslední změna: 16 Srpna 2018, 16:28:35 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #19 kdy: 17 Srpna 2018, 12:26:20 »

Hmm...

Poprosil jsem naprosto slušně a ve vší úctě, to především. Když mi někdo řekne, že k něčemu existuje judikát a já jakožto právně nezkušený bych se rád naprosto upřímně sebevzdělal, slušně poprosím, tak neočekávám povýšenou odpověď, která mi nařizuje co potřebuji a nepotřebuji - o tom si rozhodnu s dovolením sám

Google samozřejmě existuje a jsem schopný si to dohledat, ale jak jsem zmínil - slušně jsem poprosil, jestli se mé oči nepletou, tak se celá tato sekce jmenuje "Poradna" a i Google mě např. ohledně právních rad v dopravě odkáže sem.

Pro paranoiu z toho, že bych mohl být úředník mám pochopení (to myslím bez jakékoli ironie), nicméně i tak lze být slušný. Jo a v neposlední řadě se stačí podívat na moje příspěvky ve fóru, z čehož je podle mě dostatečně patrné, na jaké jsem straně ;)

Bože, škoda mluvit..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #20 kdy: 17 Srpna 2018, 13:19:21 »

Rada, kterou jste dostal je plně dostačující, tedy že tudy cesta nevede.

Vaši vlastní píli nahrazovat nebudeme.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #21 kdy: 17 Srpna 2018, 13:38:37 »

Celé to má jeden háček https://mapy.cz/zakladni?x=14.4371685&y=50.0959284&z=17&pano=1&pid=54346523&yaw=0.474&fov=1.257&pitch=0.038&source=stre&id=119711

enzym: Máte pocit že výše linkovaná značka je čitelná a není alespoň z části zakryta vegetací ?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #22 kdy: 17 Srpna 2018, 13:56:38 »

Moc nerozumím, na co narážíte.
a) Citovananý příspěvek je reakcí na zkladatelovo postesknutí kdyz nemam jak zjistit ze se tam parkovat neda bez dalšího.
b) Pokud máte na mysli moje doporučení Chtělo by to aktuální fotku: Zčásti zakrytá určitě je, ale netuším, jak vypadá nyní. Aktuální stav by mohl pomoci, pokud by značka byl zakryta více byť jen volbou výhodnějšího úhlu a správné ohniskové vzdálenosti. Pokud je aktuální stav méně výhodný, bude pyrát aspoň připarven na teoreticky možnou protiofenzívu orgána.

EDIT: Aha, už asi tuším, kam míříte - k tomuto příspěvku jako celku. Moje reakce byla na sprej, který zmiňoval kookyna sprejování tam nemá co dělat a tudíž to není řádné dopravní značení, které je upravováno právě výše zmíněnou vyhláškou. Sprej čitelnost a srozumitelnost značky neovlivnil. Vámi odhalená větev je celkem slušné stéblo.

Obiter dictum 8) : Ustanovení § 78 odst. 6 ZPPK a § 2 odst. 9 vyhlášky č. 294/2015 Sb. jsou určena silničním správním orgánům s úmyslem zamezit vzniku značkoreklamích disneysloupků, což se celkem daří*. Je rozdíl mezi umístit ve smyslu ZPPK (umístění značení podléhá správnímu řízení a vysledkem je OOP) a býti či vyskytovati se. Nápis SPY nebyl umístěm ve smyslu ZPPK, ale vyskytuje se tam. Čitelnosti a srozumitelnosti značky jako celku nebrání. Jiné kafe, již téměř vypité, je větev stromu, ta by mohla bránit čitelnosti a srozumitelnosti.
*: bez těchto ustanovení by dokázali zadavatelé outdoorových reklam obsypat sloupky s DZ tak, že by DZ úplně zaniklo.
« Poslední změna: 17 Srpna 2018, 14:54:20 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #23 kdy: 19 Srpna 2018, 21:41:45 »

Ano pochopili jsme se správně. Já jenom že jsem měl pocit, že jste tvrdil, že jít cestou neplatnosti značky nemá smysl. Podle mne to smysl má i kdyby to mělo být jenom ve smyslu - značku jsem neviděl protože podívejte jak je například na Google špatně čitelná - orgán by se musel asi nějak vypořádat s tím, jaký byl stav značky v den přestupku
IP zaznamenána