30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky  (Přečteno 1586 krát)

cezlo

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« kdy: 10 Června 2024, 09:40:58 »

Zdravim, prisel mi prikaz do datovky, zatim jsem ji neprevzal. Ale vim jake je cislo jednaci toho spisu. Chci nahlednout do spisu ale po telefonu mi urednice tvrdi ze musim nejdrice prevzit datovku a tim se zahaji rizeni, jinak mi pry neumozni nahlednout. Je to pravda? Mel jsem za to ze pokud existuje uz Spisova znacka a cislo jednaci tak ecistuje i spis.
Hrozi tam zakaz cinnosti tak to chci mit vic caau na nastudovani.
Chci nabehnout na urad a vyzadovat nahlednuti a kdyz mi to nebuee chtit vydat tak at to napise pisemne...

Diky za rady.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 938
    • Zobrazit profil
Re:Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2024, 09:56:06 »

Podle meho nazoru je to celkem fuk - jakmile nahlednete do spisu (ve kterem bude i to, co Vam ourad poslal do DS), je to, co na Vas ceka v DS, doruceno.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 183
    • Zobrazit profil
Re:Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2024, 10:06:06 »

To by mohlo jít řešit vysláním zmocněnce. Ten by měl plnou moc pouze pro nahlížení, nikoli pro přebírání zásilek. A nebo ještě lépe, plnou moc pro nahlédnutí do spisu s výjimkou příkazu.

Ale myslím si, že to je zbytečná práce navíc. Na Vašem místě bych 10. den vyzvedl příkaz a ve lhůtě podal odpor (nejprve obyčejným e-mailem; do 5 dnů potvrdit). Na prostudování spisu bude ještě dost času.

edit: Zde by též mohl být vhodný tzv. Schrödingerův odpor.
« Poslední změna: 10 Června 2024, 10:36:45 od Číkus »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« Odpověď #3 kdy: 10 Června 2024, 10:34:24 »

No a nebo pokud byste chtěl nějaký ten fun-faktor tak tam vyrazit osobně, samozřejmě s nahráváním, důkladně toto tvrzení zadokumentovat a následně se zeptat na právní předpis, který vám zakazuje nahlédnout do spisu před převzetím dopisu. Ideálně rovnou napálit námitku podjatosti, protože takový právní předpis určitě neexistuje....
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« Odpověď #4 kdy: 10 Června 2024, 16:34:36 »

Podle meho nazoru je to celkem fuk - jakmile nahlednete do spisu (ve kterem bude i to, co Vam ourad poslal do DS), je to, co na Vas ceka v DS, doruceno.

Očekávám že ve spisu bude fotka z radaru nebo ne, to mi datovkou nepřijde. Měřili to ze superba stáli na dálnici na odbočováku, byl tam ale dost hustý provoz v pravem pruhu, tak sem myslel že by třeba fotka mohla být nečitelná RZ, tím že bude zakrytá skrze další auta, nebo něco podobně. Na základě toho jsem chtel rozhodovat další postup. Budou tyto detaily součástí spisu? Nebo to bude až při dalších krocích, jako je dokazování apod?
Díky
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 772
    • Zobrazit profil
Re:Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« Odpověď #5 kdy: 10 Června 2024, 20:58:08 »

takže vás zastavili a ztotožnili jako přestupce ?
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« Odpověď #6 kdy: 10 Června 2024, 22:38:49 »

takže vás zastavili a ztotožnili jako přestupce ?
Ano. Za rychlost.
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« Odpověď #7 kdy: 20 Června 2024, 15:21:40 »

Zdravím, nahlédnutí do spisu proběhlo "bez problémů" , když nepočítám asi hodinové pičování úředníka ale nakonec se po ohánění správním řádem položil na stůl spis a bylo nahlédnutí do spisu bez dalších keců.

Jen shrnu postup:
 přišla datovka, pomocí oprávněné druhé osoby jen nahlížet do datovky jsem zjistit č.j. případu a pak jsem šel nahlédnout. Tím byl nějaký čas navíc.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 183
    • Zobrazit profil
Re:Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« Odpověď #8 kdy: 20 Června 2024, 15:42:06 »

Jste si jist, že tím nahlédnutím oprávněnou osobou nedošlo k doručení?
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« Odpověď #9 kdy: 20 Června 2024, 22:14:52 »

Jsem si jist, protoze ve spise je dorucenka datove zpravy otevrenim datovky  opravnenou osobou.
Resp.nevim jak jinak to overit.ale lhuty uz jsou pase protoze urad zrusil prikaz a naridil UJ.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 926
    • Zobrazit profil
Re:Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« Odpověď #10 kdy: 21 Června 2024, 07:56:35 »

Jste si jist, že tím nahlédnutím oprávněnou osobou nedošlo k doručení?
Ano - tohle opravdu funguje. Psal jsem sem na to návod https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2311.0

Dnes už stačí nastavit rozšířenou notifikaci do emailu a výše uvedené není potřeba.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 183
    • Zobrazit profil
Re:Nahlednuti do spisu vs. Doruceni datovky
« Odpověď #11 kdy: 21 Června 2024, 08:09:22 »

pk202> Za předpokladu, že jsou správně nastavená práva oné oprávněné osoby.
IP zaznamenána