30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 18

Autor Téma: [WIN] Výzva z MHMP - ulice Zálesí  (Přečteno 149451 krát)

Agator

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #15 kdy: 15 Dubna 2015, 12:19:31 »

Super, tak mi přišla i druhá výzva, přestupek byl zaznamenán ve stejný den (jako je uveden v prvním příspěvku), jen o 25minut později. Stejná ulice, stejné místo, jen směr zpět.
Neměli by to náhodou řešit jako jeden přestupek dohromady?
Takže budu vyčkávat, co se bude dít dál... tohle je od nich fakt drzost.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #16 kdy: 15 Dubna 2015, 13:18:59 »

Odpustek čili výzva k uhrazení určené částky není řízení o přestupku.

Jde o tohle:
"Máme fotky a můžeme jet přestupek a možná pak někdo dostane pokutu. Ale když provozovateli zaplatíš hned menší částku tak je hodíme do koše a nebudeme nic vyšetřovat."

Proto tomu říkáme odpustek.
Ale neplatí tam společné řízení nebo pokračující přestupek a není to pokuta. Je to jen poplatek za to že hodí do koše důkazy které mají.

A jak jsem doporučoval ignorovat tak když za to samé dostanete tu výzvu víc než jednu tak tím spíš ignorovat.
IP zaznamenána

Tookie13

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #17 kdy: 15 Dubna 2015, 17:41:54 »

Díky za upozornění, začernění vylepšeno a vyvěšuji znova :)

IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #18 kdy: 17 Dubna 2015, 13:34:08 »

Tak vidim, ze nejsem jediny pirat, na ktereho si v tomhle useku posvitili. Uz tam mam asi 9 vyzev, z toho bohuzel nekolik pres 40km/h, ktere neresi odpustkem, ktery ignorujeme, ale podanim vyzvy o podani vysvetleni.

Ty, ktere jsou v tom rozmezi do 50km/h, uspesne ignoruju.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #19 kdy: 17 Dubna 2015, 20:54:01 »

Ty radary tam jsou tak ve výšce 180-200 cm a vtipné je, že se dají ručně naklápět. Říkal jsem si, že to nasměruji do země (směr Novodvorská - Zálesí) a ejhle, ono už to bylo. Někdo to ohnul dolů takovým stylem, že radar zabíral silnici těsně pod sebou. Jen tak dál, pohodová nedestruktivní metoda :)
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #20 kdy: 25 Května 2015, 10:56:52 »

Ahoj,
prošel jsem forum a je zde dost zkušených lidí co sebou nenechají vláčet. Co si  věcně myslíte o následujícím případu?

V Praze 4 – Křižovatka Zálesí a Nad Lesním Divadlem (50.0245725N, 14.4423678E) je umístěn stacionární radar a omezení rychlosti na 30km/hod asi 50m před křižovatkou. Podle Magistrátu jel můj vůz 45km/hod ve směru na Novodvorskou a tak mi nabídli odpustek za 600Kč, nebo to bude SPRDEL. Fotky ani spis jsem neviděl, jen mi poslali doporučený dopis, který jsem vyzvednul a začala běžet 15 denní lhůta končící tento pátek.

1)   Dotahuje to Praha do SPRDEL nebo stále nestíhá?
2)   Máte někdo zkušenosti s uvedeným místem?
3)   Na jakou vzdálenost měří stacionární radar (je cejchován)? Radar je umístěn na sloupu veřejného osvětlení, který je až po odbočce k pumpě. Odkrokováno na cca 30 metrů od čáry na vozovce. Podle mého fotí na čáře která je na konci křižovatky.
4)   Vztahuje se omezená rychlost i na vozidlo změřené - nafocené na čáře na konci křižovatky?
5)   Nejlepší doporučená obrana, nebo dát 600Kč a vykoupit se, nemuset do toho investovat čas?
Na místo jsem se vrátil a pořídil pár fotek.

Čára kde asi fotí, směr jízdy obráceně než jede bílý vůz





Zařízení kterym fotí



Pohled na místo měření, ze směru jízdy


« Poslední změna: 25 Května 2015, 11:03:15 od Charon »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #21 kdy: 25 Května 2015, 12:05:34 »

Zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající ze svislé dopravní značky končí na vzdálenější hranici nejbližší křižovatky, pokud není dříve ukončen jinak.
Takže měří-li to na úrovni značky je to klasická svinská past, ale neuhádáte to.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #22 kdy: 25 Května 2015, 12:10:12 »

Zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající ze svislé dopravní značky končí na vzdálenější hranici nejbližší křižovatky, pokud není dříve ukončen jinak.
Takže měří-li to na úrovni značky je to klasická svinská past, ale neuhádáte to.

Presne tak.
Uhadat by to nebyl problem, pokud byste odbocoval z pripojujici se ulice (pokud v ni zadna znacka omezujici rychlost neni). Ovsem mam pocit, ze by to bylo proti vsem pravidlum fyziky.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #23 kdy: 25 Května 2015, 12:25:53 »

Nicméně, chtělo by to fotografii ze spisu.
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #24 kdy: 25 Května 2015, 13:37:04 »

 Do spisu se do pátku nedostanu, v tom je ten vtip. Ta čára na zemi je určitě pro to, aby na fotce bylo vidět, že fotí před vzdálenější hranou křižovatky. Leda, že by to jejich zařízení nebylo  cejchované pro měření ze vzdálenosti 30 metrů.
Rychlost 45km/h (nebo minimálně 42km/h) po odbočení smetou ze stolu soudním znalcem.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #25 kdy: 25 Května 2015, 14:21:41 »

já osobně bych asi nereagoval, pokud je zatím jen odpustek. počítám, že pokud by náhodou něco bylo dál, tak se asi nepřiznáte? a časem z toho bude sprdel stejně.. je to malé překročení rychlosti, nedávno mi mamka pirátila úplně stejně a bez reakce zatím jsou to asi dva až tři měsíce:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #26 kdy: 25 Května 2015, 15:30:55 »

Nemohu se přiznat k něčemu, co už si nepamatuji.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #27 kdy: 25 Května 2015, 15:56:18 »

Můj osobní názor:
Fakticky to pravděpodobně nakonec projedete
 - materiální aspekt - měřeno metr před přechodem
 - že by nebyly v pořádku papíry od radaru - minimální šance
Jediná šance je varianta Mrtvola, Hellmuth možná prekluze případně jejich kominace.

BTW. Jistě by bylo v této chvíli šikovné mít fotografii ze spisu - (byť by třeba byla nutná osobní či zástupcova návštěva) ví někdo zkušenější zda je možné v této fázi získat spis ? Podle mne správní řízení ještě neexistuje, ale nějakou složku ve které je fotka na základě které vygenerují odpustek už musejí mít.
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #28 kdy: 25 Května 2015, 18:59:56 »

Otázka je jestli to má číslo jednací? Pak by mohla fungovat žádost o informace podle §106. Nejlépe od nesouvisející osoby.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #29 kdy: 25 Května 2015, 22:39:54 »

Ideální je napráskat spřateleného cizince, který na případný dopis od úřadu pošle Plnou moc (ideálně dvojjazyčnou, podpis nemusí být ověřen) na Vás k zastupování .... atd., atd....
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 18