30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 18

Autor Téma: [WIN] Výzva z MHMP - ulice Zálesí  (Přečteno 149513 krát)

rames.iii

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #30 kdy: 25 Května 2015, 22:51:58 »

Mě přesně tady změřili taky (tuším 42km/h), zrovna když jsem v sobotu ráno jel na sraz fóra :) Přišla klasická "výzva k úhradě", tak jsem se rozčílil (co tady v křižovatce v 8 ráno v sobotu chtějí měřit?!) a vyignoroval. Je to Praha, snad nic nepřijde. Když ano, řídil spřátelený cizinec, který už se na to těší :)
IP zaznamenána

m1a2k8

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #31 kdy: 27 Května 2015, 17:50:55 »

Tak tohle mi taky přišlo tohle pondělí 25/5 (zatím jen výzva), bohužel jsem si pro to byl na poště už včera 26/5. Podle jejich výzvy jsem to spáchal už 4/5 kolem poledne (Zálesí směr Novodvorská) :). Přísahal bych, že jsem žádnou značku 30 neviděl. Nejezdim tam zrovna často, ale vždy do 50km/h a nikdy nic nebylo až teď (mimochodem v té výzvě už mi rovnou píšou, že jsem jel 50km/h a číslo jednací už taky). Narozdíl od kolegy výše po mě chtějí rovnou 1.000,-. Hodlám to vyignorovat a uvidím co přijde potom jestli vůbec něco, počítám, že tahle novinka bude mít spoustu obeslaných adresátů a magistrát nebude stíhat :). Můžu sem na požádání naskenovat obě strany té výzvy. Nikdy jsem ji nedostal tak nevim jestli se něco nezměnilo za tu dobu co tu zkušenější s tíimhle válčí :)

Ještě dotaz, teď toho čtu tolik, že mám hlavu jak balón - mám si už zkusit zažádat o spis nebo až když by přišel sprdel?

díky za info
« Poslední změna: 27 Května 2015, 18:26:02 od m1a2k8 »
IP zaznamenána

rames.iii

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #32 kdy: 27 Května 2015, 19:47:16 »

Ta značka je lehce zarostlá, ale vidět (bohužel) je. Já si to nepamatuju, ale asi jsem ji viděl, kdyby ne, nejel bych 42:)
Výzvu k úhradě určené částky bych doporučil ignorovat, je zbytečné teď o něco žádat.
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #33 kdy: 28 Května 2015, 12:16:21 »

Připadá mi to jako velký hit a stroj na peníze pro magistrát. Člověk jede z kopce a mezi lesíkem, nikde nikdo a šup 30km/h. Pak neni divu, že se fotí.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #34 kdy: 28 Května 2015, 12:43:16 »

Já bych je pro jistotu na to místo zašel, vhodně naaranžoval větve, listy atp. případně i s pomocí např. drátků, gumiček nebo provázků, a vyfotil tu částečně zakrytou značku a rozhledové poměry, zejména vzdálenost, ze které je značka viditelná (což by mělo být minimálně 50m).

Na fotoaparátu doporučuji nastavit čas někdy po výzvě (ale pozor, aby nešlo poznat, že je datum jiné - kvetoucí/odkvetlé stromy, počasí) nebo nechat i aktuální. Nemyslím, si že fotografie značky a posouzení viditelnosti značky bude součástí spisu a úřad se s tím bude muset nějak vypořádat a skutečný stav po takové době už těžko zjistí.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #35 kdy: 28 Května 2015, 13:57:31 »

Křižovatka omezenou rychlost samozřejmě ruší, ale tady se snad jedná o úsekové měření (průměrná rychlost v delším úseku), kde ten malý přesah má zanedbatelný vliv.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #36 kdy: 28 Května 2015, 14:26:56 »

Ano, křižovatka ruší, ale až na vzdálenější hranici. V tomhle případě je hranice křižovatky až za přechodem pro chodce  :-\
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #37 kdy: 28 Května 2015, 21:31:59 »

Ano, křižovatka ruší, ale až na vzdálenější hranici. V tomhle případě je hranice křižovatky až za přechodem pro chodce  :-\

Ale kdeže...je přesně tam co je ta čára... protože
x) hranice křižovatky je místo vyznačené vodorovnou dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" nebo "Příčná čára souvislá s nápisem STOP"; kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky,
IP zaznamenána

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #38 kdy: 28 Května 2015, 23:26:51 »

Tu křižovatku velice dobře znám, ale vzhledem k tomu že se jedná na 98% o úsekové měření, nevím, kde se nalézá druhá kamera a čára, případně jen čára. Je tam přechod a za ním čára, ale nevím jak moc je průkazné měření z jedné kamery jedoucího vozidla, za předpokladu, že jediné značky na vozovce je jedna čára a přechod.

Dále asi 50-100m před přechodem je 30, ale za tím je další značka trojúhelníkového typu "pozor přechod". Mám  takový zdánlivý pocit, že v případě kombinace těchto dvou značek není koncem pro 30 hrana křižovatky, ale až konec přechodu.

Někdo vzdělaný se k tomu prosím vyjádřete.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #39 kdy: 29 Května 2015, 00:39:56 »

Je to úsekovka o délce několika desítek centimetrů - dá se vysledovat podle indukčních smyček ve vozovce, jsou viditelné stopy po zalévání obdélníkových siluet smyček asfaltem.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #40 kdy: 29 Května 2015, 01:15:27 »

Je to úsekovka o délce několika desítek centimetrů - dá se vysledovat podle indukčních smyček ve vozovce, jsou viditelné stopy po zalévání obdélníkových siluet smyček asfaltem.
Jako davalo by davalo smysl, ale kdo by daval smycky na Lhotku, nemluve o tom, ze jsem kolem jezdil i pri instalaci a zadneho rezani vozovky jsem si nevsiml. Tak jako tak, je to pekna chujovina. Kdyby jim nekdo oznackoval kamery malorazkou, vubec bych se nedivil.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #41 kdy: 29 Května 2015, 01:34:18 »

Usekovka by mela mit vzdycky na zacatku a konci useku tu vodorovnou bilou caru. V opacnem pripade to usekovka neni.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #42 kdy: 29 Května 2015, 06:22:58 »

Ano, křižovatka ruší, ale až na vzdálenější hranici. V tomhle případě je hranice křižovatky až za přechodem pro chodce  :-\

Ale kdeže...je přesně tam co je ta čára... protože

To není příčná čára souvislá ani omylem, je to jen jakási čárka na vozovce. Nesplňuje technické podmínky, vlastně to není ani dopravní značka ;)

http://www.pjpk.cz/TP%20133.pdf

V tom případě platí: kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky
a to je až za přechodem.

Navíc příčná čára souvislá se nikdy neumisťuje na vzdálenější hranici křižovatky ve směru jízdy, v životě jsem nic takového neviděl.
« Poslední změna: 29 Května 2015, 09:23:58 od Tacecek »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #43 kdy: 29 Května 2015, 10:50:25 »

To není příčná čára souvislá ani omylem, je to jen jakási čárka na vozovce. Nesplňuje technické podmínky, vlastně to není ani dopravní značka ;)

Šak to také nikdo netvrdí.....

V tom případě platí: kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky

Přesně to jsem měl na mysli - a to je přesně v místě kde je namalovaná ta bílá čára....přechod je dávno za hranicí křižovatky

a to je až za přechodem.

Mno tam to zakřivení končí :)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #44 kdy: 29 Května 2015, 14:01:31 »

Citace
Mno tam to zakřivení končí :)

hmm, asi ne :)

http://soulzro.xf.cz/autoskola/autosk3.jpg - tady je to asi nejlépe znázorněno

IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 18