30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zmocněnec - spolupracující cizinec  (Přečteno 20360 krát)

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Zmocněnec - spolupracující cizinec
« Odpověď #15 kdy: 25 Května 2016, 00:06:00 »

Heh, o jednání v jazyce menšin slyším prvně. Hledal jsem které to vlastně jsou a jediný seznam jsem našel tady (jestli je to ono tak je jich fakt dost)
http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/vietnamci-a-belorusove-se-oficialne-stali-narodnostni-mensinou-mohou-se-zapojit-do-tvorby-zakonu--1231807
Bělorusů, Vietnamců, Bulhaři, Chorvati, Maďaři, Rusíni, Rusové, Řekové, Srbové, Ukrajinci, Němci, Poláci, Romové a Slováci. Žebychom potřebovali nový název pro helmuta? :D

Co když ale takovýto příslušník provozuje auto... může ignorovat české obesílky od SO?

btw rozhlas asi začnu sledovat častěji...
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Zmocněnec - spolupracující cizinec
« Odpověď #16 kdy: 01 Července 2016, 14:37:52 »

Jelikož jsem narozen na SK (a samozřejmě se cítím jako Slovák; je i eventualita, že bych mohl mít SK občanství - vyzjistím), tak bych se klidně k takové srandě obětoval. Ono i úřední překlad do SK nebude taková sranda. Určitě na to musí být nějaká kvalifikace se štemplem :D
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Zmocněnec - spolupracující cizinec
« Odpověď #17 kdy: 01 Července 2016, 18:40:50 »

Zklamu tě do slovenštiny se nepřekládá berou to jako že si rozumíme... Nevím jak se to jmenuje přesně...
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Zmocněnec - spolupracující cizinec
« Odpověď #18 kdy: 19 Července 2016, 00:16:45 »

Aha, no já na SK viděl na ouřadě ceník překladů listin CZ <-> SK, tak jsem si říkal, že se to tady bude řešit.

Pozn. Čím dál víc se setkávám s tím, že mí mladí vrstevníci nerozumí slovenštině. Nechápu to, ale už jsem se s tím setkal, tak je mi divné, že bych jako občan SK neměl právo na ouřední překlad.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Zmocněnec - spolupracující cizinec
« Odpověď #19 kdy: 19 Července 2016, 13:40:02 »

Ja som viedol SR korespondencne zo Slovenska po slovensky, zmrd normalne cesky.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1637.msg13552#msg13552
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj