30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Postup při těžkém ublížení na zdraví  (Přečteno 7199 krát)

Hber

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Postup při těžkém ublížení na zdraví
« kdy: 05 Července 2016, 17:40:38 »

Dobrý den,

chtěl bych vás požádat o radu, jak postupovat v situaci, ve které jsem se bohužel ocitl.

Nedávno jsem zavinil dopravní nehodu, v níž došlo k poškození majetku (výjezd mimo silnici) a zejména ke škodě na zdraví osoby blízké jedoucí v mém vozidle. Rozsah zranění odpovídá podle definice těžkému ublížení na zdraví. Ke kolizi s jiným vozidlem nedošlo.

Osoba blízká nemá v žádném případě zájem žádat odškodnění, neboť s ní sdílím rozpočet. Vyjadřuje se k situaci tak, že nehodlá nikomu platit za to, že jí bylo způsobeno zranění. Shodujeme se na tom, že se cítíme dostatečně potrestání již vzniklou situací. Nikoho jiného jsem nezranil, nechci tedy platit státu jakoukoli pokutu a nechci nic řešit s úřady.

Z nehody existují 2 videa, z nichž jedno pravděpodobně policie dostala, to druhé (z našeho vozidla) zatím ne. V nejbližších dnech bych se měl dostavit podat vysvětlení k nastalé situaci.

A zde prosím o radu. Mám vysvětlení podávat, nebo mám odmítnout podat vysvětlení? Je možné se nějak vyhnout hrozící pokutě a dalším případným trestům? Případně prosím o info, co po mě vlastně na místě budou chtít, co bych jim měl říct a na co případně vůbec nereagovat. 

Díky.
« Poslední změna: 06 Července 2016, 08:08:29 od Hber »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Postup při těžkém ublížení na zdraví
« Odpověď #1 kdy: 05 Července 2016, 23:56:19 »

Myslím že i tady zásadně platí že s polucyjí se nebavíme, takže odmítnete podat vysvětlení ať už na základě konkrétního § co vám ukážou při poučení, nebo přímo s odvoláním na čl. 37 LZPS. Je velice malá pravděpodobnost, že tam narazíte na někoho normálního, kdo by to na základě výpovědi poslal do šuplete, Naopak spíš to může pomoct snaze ouřady vás uvařit. Takže bych nevypovídal a jestli to budou řešit dál, ať už úřad, nebo přímo opicie (mohli by zkoušet trestný čin ublížení na zdraví, byť pokud nebyla porušena důležitá povinnost, tak asi spíš ne), tak uvidíte až na základě toho, co přijde.

Zvažte rovnou právní zastoupení, i kdyby to byl jen přestupek, hrozí dost zásadní zákaz řízení.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Postup při těžkém ublížení na zdraví
« Odpověď #2 kdy: 06 Července 2016, 09:23:00 »

S policií se nebavte. Pro případnou procesní strategii (částečné) spolupráce s orgány je třeba se rozhodnout až v okamžiku, kdy bude zřejmé, zda to chtějí řešit jako trestný čin nebo přestupek, půjde-li o trestní věc, měl byste si sehnat advokáta.

Teď k věci - jestliže jste zavinil nehodu, při které došlo k ublížení na zdraví blízké osoby, tak za toto ublížení je vyloučeno vaše stíhání, pokud s tím daná osoba nesouhlasí. U přestupků by šlo o návrhový přestupek (srov. § 68 PřesZ), u trestného činnu by musely OČTŘ získat souhlas poškozené (srov. § 163 TrŘ). Při absenci tohoto návrhu/souhlasu může být věc maximálně předána úřadu k prověření, zda nenaplňuje znaky nějakého jiného přestupku (jestli mají video, tak tam třeba něco najdou, minimálně zbytkový § 125c(1)(k) ZPPK).
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Postup při těžkém ublížení na zdraví
« Odpověď #3 kdy: 21 Července 2016, 10:32:51 »

Stalo se mě něco podobného asi před 4 roky. Rozbil jsem svou motorku narazil do auta. V autě všichni v pohodě já zlomená čelist a přítelkyně zlomená ruka... Vzhledem k motorce jsme si prošli přes urgentní příjem v nemocnici... Tam za nama přišli policajti. Já se s nimi moc nebavil, protože to ani nešlo a přítelkyni doktor sám řekl, že pokud povolí informovat policii o jejím stavu tak by to pro mě bylo výrazně horší tak mu to zakázala a on je k ní ani nepustil...

Výsledem nějaká lehká pokuta za nehodu...

Pokud chceš vědět nějaké podrobnosti napiš SZ...
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Postup při těžkém ublížení na zdraví
« Odpověď #4 kdy: 21 Července 2016, 11:35:14 »

Rodičům se stalo něco podobného, už jsem se připravoval že to budu řešit v zastoupení. Měli štěstí na slušného policistu, který to řešil a rovnou jim řekl, že pokud všichni v autě odmítnou vypovídat o svém zdravotním stavu uzavře se to jako nehoda se škodou do 100 tisíc a se sankcí do 2000.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Postup při těžkém ublížení na zdraví
« Odpověď #5 kdy: 21 Července 2016, 12:38:18 »

Rodičům se stalo něco podobného, už jsem se připravoval že to budu řešit v zastoupení. Měli štěstí na slušného policistu, který to řešil a rovnou jim řekl, že pokud všichni v autě odmítnou vypovídat o svém zdravotním stavu uzavře se to jako nehoda se škodou do 100 tisíc a se sankcí do 2000.

Možná byl slušný, ale hlavně se mu nechtělo s tím papírovat.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Postup při těžkém ublížení na zdraví
« Odpověď #6 kdy: 22 Července 2016, 11:00:53 »

Kdo to řeší? Dopravka nebo krminálka?
Čí majetek byl poškozen?
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Postup při těžkém ublížení na zdraví
« Odpověď #7 kdy: 23 Července 2016, 07:33:42 »

O poškození majetku nejde... Tady jde o zranění osoby v autě za které hrozí trestní stíhání... Je pravda, že se jim s tím asi nechce papírovat což svým způsobem beru jako plus.

Nehody řeší dopravka a pokud jim zranění lidé nedovolí přístup ke zdravotnímu stavu tak to tak i zůstane...

Zažil jsem případ kdy bratranec spadl z kola na polní cestě a zlomil si nohu. Zavolala se záchranka a s ní přijela i policie. Policajti do něho tak dlouho hustili dokud neřekl že se mu to stalo když kolo vedl potom rychle naskákali do auta a odjeli...
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Postup při těžkém ublížení na zdraví
« Odpověď #8 kdy: 23 Července 2016, 08:24:30 »

No pokud se má z POVka vyplatit škoda na majetku tak to musí monocajti došetřit, ne?

Měl jsem nehodu se sraženým člověkem a tam automaticky hned byla kriminálka a věc řešila dřív, než jim vůbec přístup ke zdrav stavu poškozený dát mohl..


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána