30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko - rychlost - zastavení a ztotožnění hlídkou  (Přečteno 2644 krát)

georgik

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Rakousko - rychlost - zastavení a ztotožnění hlídkou
« kdy: 12 Října 2023, 15:18:35 »

Zdravím, při návratu do ČR mě na konci rakouské dálnice před Mikulovem u krajnice změřil rakouský uniformovaný strýc ručním radarem. Na 80 prý 129. Rakouského řidiče přede mnou nechal jet, mě ne. Pokuta 250 Euro hotově, terminál neměl, já neměl zase hotovost, tak si mě dovezl do vísky k bankomatu. Uvažoval jsem o tom, že se nechám obeslat do ČR, ale to na mě tlačil, že to bude jen horší, za víc atd. Diskuse moc nepomohly a já po pravdě neměl možnost moc googlit varianty, tak jsem zaplatil. Navíc pokud mi tvrdil, že jsem jel skoro o 50 rychleji (což byl podle mého nesmysl, ale byl jsem v autě sám), mají už Rakušáci postihy drsné. Můj dotaz je tedy spíš akademický - pokud bych se v podobné situaci ocitl někdy příště. Zaplatit, nebo obeslat? Zvlášť pokud byl strýc sám a měřil ručním? Je to slovo proti slovu? Ani nevím, zda tyto ruční radary mají nějaký záznam jako důkaz - jako že to detekuje spz atd. Příšlo mi, že ne, na displeji mi skutečně 129 ukázal, ale kromě rychlosti tam nebylo nic. Zatím jsem s rakouským příslušníkem - až do tohoto zážitku - nikdy neměl tu čest....
Díky.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - rychlost - zastavení a ztotožnění hlídkou
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2023, 19:04:21 »

Ruční radar byl asi Laser. Pokuta 250E za takové překročení mi připadá na první pohled neodpovídající - kouk bych na web na jejich sazebník. Že tam měl na displaji 129 eště nemusí být výsledkem aktuálního, ale posledního měření pro výběr mýtného od čehůnů..... asi bych riskoval to správko, zejména pokud tam nejezdím často nebo příště jiným vozem....
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - rychlost - zastavení a ztotožnění hlídkou
« Odpověď #2 kdy: 12 Října 2023, 20:30:31 »

Dle tveho popisu bych rekl, ze na 99% to byl falesnej policajt. Rakouskej policajt by se takhle nikdy nechoval. Dal by ti slozenku, a vic jej nezajima, dal at si to sledujou ourady. Nema zadnej zajem vybirat to v hotovosti.

Tyhle metody (odvoz k bankomatu) pouzivaji ruzne balkanske gangy, ktere si na policajty jenom hraji, a zameruji se prave na ridice ze zahranici. Delaji to na vysoke urovni, maji verne uniformy, dokonce nekdy nakupujou vyrazene auta od policie. Pohybuji se vzdycky pobliz hranic, a pri nakem podezrejni utikaji do zahranici. Byla o tom kdysi reportaz na ORF. Jednu takovou bandu chytly, pusobila nekde kolem AT/SK/HU hranice...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - rychlost - zastavení a ztotožnění hlídkou
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2023, 18:38:24 »

250 Euro je absolutně nepřiměřená hranice, naprosto mimo zákon !
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - rychlost - zastavení a ztotožnění hlídkou
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2023, 20:28:17 »

Bohužel rakouští fašisti takové pokuty mají uzákoněné.
Překročení rychlosti na dálnici o 40 až 60 km/h   –   300-5000 EUR + odebrání řidičského průkazu na 1měsíc

takže 250€ byla ještě relativně slušná sazba.

https://www.fuehrerscheinweg.at/geschwindigkeitsueberschreitung-fuehrerschein-nachschulung-strafen/

a pozor od roku 2024 mají uzákoněno, že kdo překročí rychlost o 60km/h ve městě nebo o 70km/h mimo město tak mu bude zabaveno auto na konkrétní dobu. 
Pokud překročí ještě o 20km/h více bude mu auto zabaveno navždy.

https://www.adac.de/news/haertere-strafen-oesterreich/

Nechápu jak to budou řešit u firemních aut, kterým jede zaměstnanec.

IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - rychlost - zastavení a ztotožnění hlídkou
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2023, 23:00:20 »

Bych mrknul jak se na novelu připravují rakouské leasingovky a půjčovny. Tam čekám veřejnou debatu spíše, než u firem.
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - rychlost - zastavení a ztotožnění hlídkou
« Odpověď #6 kdy: 15 Října 2023, 23:42:35 »

Ale jestli to byli fakt falešní cajti, tak je to teda síla.
IP zaznamenána

georgik

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - rychlost - zastavení a ztotožnění hlídkou
« Odpověď #7 kdy: 18 Listopadu 2023, 22:48:29 »

Tak jsem to nenechal být a napsal rakouské policii dotaz. Odpověď jsem dostal dnes - dvě a kousek stránky textu. Když to shrnu, tak policajt byl pravý. Na zákrok si už nepamatuje, ale ví, že všechno proběhlo správně a bez komplikací. Měřil mě laserem, prý to ukazuje rychlost a také vzdálenost. Já si nicméně pamatuju pouze údaj s rychlostí. Záznam to asi nemá, tj. ani SPZ, ani čas, ani fotku atd. Těch 250 EUR, zdá se, nebyla pokuta (cajt tvrdil, že ano), ALE POUZE  kauce a vypadá to, že mě posílají do správního, protože rychlost jsem údajně překročil po odečtení tolerance o 45 km/h. A při takto vysokém porušení prý to jde do správního vždy. Postup policisty pokládají za správný, bez vad. Že mě vezl k bankomatu, neřešili. Že trval na platbě v hotovosti taky ne. Neřešili ani to, že mě nepoučil, ani to, že mi tvrdil, že to sice může poslat do správního, ale že to prý bude horší, protože se to bude překládat atd. Jinými slovy ze mě chtěl dostat bez komplikací prachy. Vlastně se choval fakt jako ten falešnej, ačkoliv byl pravej. Potvrzení o platbě mi dal až na vyžádání, takže kdo ví, jak si to představoval...
Takže můj dotaz asi rozšiřuji: Má někdo zkušenost s rakouským správním? Zdá se, že jediný "důkaz" je tvrzení jednoho policisty. Ale v Rakousku má slovo policisty vyšší váhu... Nic jsem nepodepsal, fotka není, záznam z laseru asi není, očité svědectví třetí osoby není, záznam ze služební kamery není, policista si už nic nepamatuje, ale přestupek jsem určitě spáchal.
Pokud to fakt půjde do správního, jaká je procesní obrana? A řízení je vedeno v češtině nebo v němčině? Díky...
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána