30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto  (Přečteno 12456 krát)

Bellybee

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« kdy: 13 Června 2023, 17:27:56 »

Ahoj.
V době nedávné, mi byl fikcí doručen Příkaz o uložení pokuty, jakožto, v době spáchání domnělého přestupku (Dále jen D.P.), provozovateli vozidla.

Jedná se o vozidlo, které jsem prodala cca dva týdny před D.P. panu S. z Brna, který se samozřejmně dušoval, jak zařídí přepis. Auta jsem se chtěla už nějakou dobu zbavit, takže v něm ten samý den odjel. Ano, moje chyba, že jsem mu na to skočila, neměla jsem ho vůbec nechat odjet bez přepisu. (Přísahám, že jsem se poučila a už nikdy to neudělám. Jo, jsem blbá.)

Takže pan S. měl s autem spáchat D.P. překročení rychlosti v obci Kyjov, kdy jej zaznamenal automatizovaný měřící prostředek, o 11 km/h.
I já, co jsem nikdy v Kyjově nebyla vím, že tam jsou radary.. Ale k věci.

Pan S. se samozřejmě neustále vymlouval, když jsem ho naháněla kvůli přepisu, a následně auto přeprodal dál. Kontaktoval mě nový kupec kvůli přepisu, a ten se podařilo zařídit cca po měsící a dvou týdnech od mého prodeje.
Takže pokuta přišla samozřejmě za mnou cca po dvou měsících od spáchání D.P. Když jsem pana S. kontaktovala, s tím, že mi pokuta přišla, mlel něco o tom, že mi to zaplatí potom, a ať to zaplatím za něj.. (Tak určitě.)

Naivně jsem Kyjovu odpověděla tiskopisem Podání vysvětlení, který mají na stránkách úřadu, že vozidlo bylo dva týdny před spácháním přestupku prodáno. Jelikož panu S. stačilo dělat mrtvého brouka, vrátilo se to ke mně.
Přikládám všechny dotyčné dokumenty (anonymizované).

Moje otázka zní:
Má cenu podávat odpor a snažit se s nimi bojovat?
Nebo je to předem ztracené (Spis jsem neviděla, ale jsem si poměrně jistá, že mají všechny potřebné podklady.) a mám radši rovnou zaplatit? (Přiznám se, že 1500 je pro mně hodně, ale platit k tomu navíc náklady řízení se mi už vůbec nechce.)

Podotýkám, že Kyjov je pro mě daleko (Bydlím v Praze) a nikoho kdo by do toho případně šel tam neznám.

Díky za případné rady a poučení.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2023, 20:56:57 »

Existuje písemná smlouva o prodeji auta?
IP zaznamenána

Bellybee

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2023, 07:07:20 »

Ano, smlouva existuje a byla přílohou Vysvětlení úřadu Kyjov.
Problém je, že auto nebylo přepsané jelikož se na to nový majitel samozřejmě vykašlal a zůstalo tedy vedené na mně. On ho po měsíci přeprodal dál.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2023, 14:35:08 »

Něco jako
1.2.2023 prodej auta
10.2.2023 spáchání přestupku
15.2.2023 doručena výzva
20.2.2023 odeslána odpověď, že 10.2.2023 již nejste provozovatelem vozidla (plus udání řidiče)
10.4.2023 doručen příkaz za přestupek provozovatele z 10.2.2023 člověku, který nebyl dne 10.2.2023 provozovatel

Takhle nějak?

IP zaznamenána

Bellybee

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2023, 16:06:08 »

Skoro ano, stalo se to již minulý rok takže od přestupku cca 9 měsíců.
Problém je, že v registru jsem jako provozovatel (a vlastník) vozidla stále byla až do přepisu cca měsíc a půl po prodeji. (Tedy i v době přestupku)
Z toho samozřejmě SO vychází..
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2023, 16:51:39 »

Stav v registru nemusí odpovídat faktickému stavu. Převod se musí udělat do 10 (pracovních?) dnů.
IP zaznamenána

Bellybee

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2023, 10:26:44 »

Jestli dobře počítám, tak přestupek se stal 7-8 pracovních dnů po prodeji. Takže by se to do toho vešlo, ovšem k přepisu v zákonné lhůtě nedošlo.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #7 kdy: 15 Června 2023, 10:40:48 »

Což ale je úplně jiný problém. A pokud by to někdo chtěl řešit, tak by správní řízení musel zahájit registr vozidel, ne?

Ohledně této pokuty je to úplně bezpředmětné, jestli přepis proběhl v termínu, nebo ne.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #8 kdy: 15 Června 2023, 11:05:50 »

Přesně tak. Přepis vozu v zákonné lhůtě je zcela jiný problém, absolutně nesouvisející s přestupkem provozovatele. Oni muzou dát maximálně podnět registru vozidel, aby zahájil řízení ohledně toho pozdního přepisu.


A přesně, jak píše cocomoon, v tomhle případě je to zcela bezpředmětné  Přestupek byl spáchán ještě během té zákonné doby na přepis. Takže legálně vůz už měl nového provozovatele, nebylo ani porušeno nařízení o přepisu auta.
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #9 kdy: 15 Června 2023, 23:03:18 »

Tzn. proti příkazu podat odpor (bez nějakého vysvětlování) a počkat, jak se to vyvine.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #10 kdy: 15 Června 2023, 23:07:16 »

Ano, přesně.
IP zaznamenána

Bellybee

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #11 kdy: 16 Června 2023, 00:03:59 »

To by mě asi nenapadlo.. Zítra bude cesta na poštu  :D
Díky všem.
IP zaznamenána

Bellybee

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #12 kdy: 16 Června 2023, 11:57:40 »

I když, nejsem si úplně jistá jestli to pošta stihne a mám s ní špatné zkušenosti..
Je možné poslat jim to z mé DS, kterou mám na OSVČ?
Tuším, že jsem jim tak původně posílala Vysvětlení..
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #13 kdy: 16 Června 2023, 12:15:35 »

Ano, můžete to poslat přes DS OSVČ. Každopádně, u podání poštou je důležité datum odeslání, ne přijetí.
IP zaznamenána

Bellybee

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto
« Odpověď #14 kdy: 16 Června 2023, 12:37:11 »

Ono je tam napsané jen "do osmi dnů" takže předpokládám, že když došlo v pondělí fikcí, tak poslední den je další úterý.
Já jsem právě předpokládala že jim to musí dorazit do posledního dne. (Tady asi není třeba hrát se lhůtou.) Takže by v podstatě bylo jedno jestli to pošlu hned přes DS, nebo poštou a dorazilo by to v úterý k nim.
Problém s poštou ovšem je, že to taky může zmizet a nepřišlo by jim nic.
IP zaznamenána