30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Multibonus ?  (Přečteno 3411 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Multibonus ?
« Odpověď #15 kdy: 30 Ledna 2023, 19:57:12 »

Moc nerozumím otázce...
Pojištěnec = pojištěná osoba = pro účely povinného ručení "každá osoba, která je povinna nahradit újmu" = i řidič :)
Pojistník = osoba uzavírající pojistnou smlouvu = osoba, které je kalkulován bonus.

Tedy na co se ptáte?
Tedy znovu a snad lépe:

A škoda - ve smyslu bonusu jde za pojištěncem pojistníkem nebo za řidičem pojištěncem který řídil ?

Situace
pan Novák má pojištěný vůz č1.
pan Sovák má pojištěný vůz č2.

pan Novák půjčí vozidlo č.1 panu Sovákovi a ten způsobí nehodu vozidlem č1.

Komu strhnou bonus ?

« Poslední změna: 30 Ledna 2023, 20:02:16 od pk202 »
IP zaznamenána

_jk

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Multibonus ?
« Odpověď #16 kdy: 30 Ledna 2023, 21:34:27 »

Kdyz jsem pred rokem resil pojisteni vozidla manzelky (papiry ma kratce), zvazoval jsem dat pojisteni na sebe a vztahnout na to svuj bonus.
Obchodni zastupce CSOB pojistovny mne upozornil, ze v pripade zavinene havarky manzelkou bych o bonus prisel, coz by se projevilo budoucim pojistnem na obe auta.
Variantne bych musel resit prepis obou aut na ni, aby mne pripadny malus tolik nebolel. Nakonec jedeme kazdej svoje.

Provozovatel ani majitel CSOB pojistovnu nezajimal, nemeli jediny problem s tim, ze bych coby ne-vlastnik a ne-provozovatel chtel pojistit cizi auto a vzit na nej sve bonusy.


K prikladu pk202 - pojistovne je uplne putna, kdo ridi, vse jde za pojistnikem.
Ve vasem prikladu by tedy malus od pojistovny sel za p. Novakem coby pojistnikem, ackoliv k tomu prisel jako slepej k houslim.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Multibonus ?
« Odpověď #17 kdy: 30 Ledna 2023, 22:58:52 »

V minulosti jsem vlastnil malé litrové přibližovadlo s nízkým POV a nastřádal si max. bonus. Otec si koupil velké vozidlo a já jsem se stal pojistníkem jeho vozidla. A tak tomu dlouho bylo. Bonus už byl maximální a dále nenarůstal, oba jsme byli spokojení. Mezitím můj vozový park vzrostl na nějakých 5 kusů. Otec stárnul a jezdil stále méně. Jednoho krásného dne jsem sedl vedle otce jako spolujezdec a vše mne docvaklo.
 Ty vole, ten dědek v lepším případě jen někoho odrbe u supermárketu a ty budeš mít velkej problém a bude tě to stát každý rok dost peněz, co si vezmeš na důchodci a na tátovi. No jak mu diplomaticky říci, že už jezdí jak vševěd a začíná být na silnici nečitelný a nebezpečný. No na cesty do krámu a k doktorovi by ti už stačilo něco menšího, s vyšším posazem, kvůli nastupování, něco benzínového bez turba, stejně jezdíš pořád se studeným motorem najedeš 100km za měsíc a taháš zbytečnou váhu. Trvalo to dlouho, ale nechal si to vysvětlit a teď platí za 1.3 cca stejně, co já za >2.5. K výročí mu to nechám přepočítat u Pillow s nájezdem do 5000km.
 Ono je to šílené ty rozdíly v cenách. Kámoška prodávala svoje staré hyundai i30 tuším 1.4. Na inzerát se ozvala a přijela a i koupila 19 letá holčina s čerstvým řidičákem. Vše proběhlo ku spokojenosti všech. V den prodeje zvládly společně přepis i auto  pojistit na místním zastoupení čpp. Když na holčinu pojišťovačka vybafla cenu 14500,- tak myslely, že si dělá prdel.


IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Multibonus ?
« Odpověď #18 kdy: 31 Ledna 2023, 07:30:50 »

Když na holčinu pojišťovačka vybafla cenu 14500,- tak myslely, že si dělá prdel.

To je bohužel pravda. Zřejmě mají pocit, že začínající řidič si nesmí pořídit auto aby se náhodou nenaučil jezdit ....

BTW musí mít pojistník řidičský průkaz ? Jestli ne pak přichází do úvahy babičky nebo spíše prababičky a pradědové.....
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Multibonus ?
« Odpověď #19 kdy: 31 Ledna 2023, 08:18:21 »

S tim, ze to ma logiku si dovolim nesouhlasit. Podle stejne logiky jedne prdele, by melo platit, ze auto, ktere stoji v garazi/na parkovisti nepotrebuje mit zaplacene PR. Ergo kladivko - nedava zadny smysl, aby takovy ridic, ktery ma jen jednu prdel, platit deset PR na svych deset aut, kdyz deviti z nich nikdo jiny nejezdi.
Tohle není logika, ale hůl na psa. Pro auto, stojící v garáži, můžete deponovat RZ a máte po problému. Shodně pak těch můžete postupovat u těch 9 vozidel z 10, pokud s nimi skutečně nikdo nejezdí.
Prostě máme tento systém - vozidlo = pojistka. Nemáme systém jiný - např. zahrnutí pojištění přímo do daně při registraci vozidla, pojištění uzavřené na osobu řidiče atd. Je těžké nadávat na systém, když ostatní systémy neznáte.
"Nikdo" a "nikdo jiny" jsou dva ruzne terminy. Ke zbytku vasi odpovedi snad jen tolik, ze resite neco jineho nez ja.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Multibonus ?
« Odpověď #20 kdy: 06 Února 2023, 18:35:34 »

Multibonus - krok zpět/výše....... jsem nedal a dotazoval mejlem infolnku té jisté pojišťovny, co sem u ní byl dlouho spokojen a měl u ní PR na 4 auta. K mému docela překvapení byla odpověď docela rychlá. Dle VPP § xx při plnění z mého PR za způsobenou nehodu pojišťovna krátí bonus o 36 měsíců a u prohřešivšího se vozu dojde k navýšení částky za PR..... rozuměl jsem to jako přiměřené/mírné zvýšení.
Tož sem nelenil a poptal nejbližší změnu k výročí smlouvy. Podotýkám, že mám/měl jsem bonus 200+, takže -36 by bylo nějakých +/- 170, takže za mě furt dobrý.......
Ofšem překvápko - stávající pojistné ca. 2000 bude navýšeno přes 3000, tedy o 50%. A to eště není ani hříšné auto.
Takže pudu jinam, se 170 měsíci by to jinde mělo být lepčí.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Multibonus ?
« Odpověď #21 kdy: 06 Února 2023, 22:17:42 »

hodně pojišťoven dnes sdílí data
čili jediné co "pomůže" je změna vlastníka...
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Multibonus ?
« Odpověď #22 kdy: 08 Února 2023, 10:28:05 »

Pomuže změna vlastníka..... ?

Jako pro fšechna 4 auta ? Nebo pojistníka....? Již jsem poptal jinou pojišťovnu pro jedno auto, a místo +1000 Kč nabídli +500...... lepčí, ale ne moc při bonusu ca. 200/170 měsíců a jedníné příhodě.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Multibonus ?
« Odpověď #23 kdy: 08 Února 2023, 16:17:16 »

Zkusit 1 pojisťovnu je nedostatečné, zkusil bych srovnavače a ne jen jeden.

https://www.google.com/search?q=srovnavac+povinneho+ruceni
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Multibonus ?
« Odpověď #24 kdy: 08 Února 2023, 16:44:50 »

Zkusil 2 srovnávače, vybral ca. 15 pojišťoven, z jejich porovnání obstála jedna. Provedena živá poptávka - nabídka viz výše......
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Multibonus ?
« Odpověď #25 kdy: 09 Března 2023, 12:30:49 »

Tak to vypadá, že se zadařilo. Prudel jsem dotazama aj. u té "mateřské" pojišťovny, a terazky došel předjímaný výroční dopis - se zvýšením o ca. 300,-. Na to už dlabu, vypadalo to podstatně hůře. Při nejbližší příležitosti poptám příčinu změny přístupu. Během pár měsíců mě čeká další výroční dopis k dalšímu autí.
IP zaznamenána