30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti  (Přečteno 2425 krát)

616ecek

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Zdravím, přišla mi výzva k podání vysvětlení. Datum, čas a místo odpovídají údajům ve videu, které jsem nahrál na sociální sítě. Vozidlo na videu dle údajů z gps jede mezi 120-138 km/h po prázdné okresce, řidič páchá několik přestupků, je slyšet hlas řidiče, a je vidět barva kapoty vozu. Údaj o rychlosti, polohu gps a datum, zobrazuje kamera, a policie si mě s tímto patrně chce spojit.
Je vidět kapota vozu, jehož barva odpovídá barvě vozu, který vlastním. Na videu je i hlas, který je podobný mému.
Prosím o radu, jak postupovat v jednání s policii. Děkuji.
« Poslední změna: 31 Října 2022, 05:48:25 od 616ecek »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2022, 09:03:30 »

Ignorace ;-)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2022, 09:07:48 »

Případně korektně napsat a řádně doručit, že odmítáte podání vysvětlení. Tím se vyhnete i raritní situaci, že by vás nějaká horká hlava nechala předvést.

https://muj-pravnik.cz/podani-vysvetleni/
IP zaznamenána

616ecek

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2022, 15:56:41 »

Tak jsem to vše prostudoval a stále mám trosku dilema, zda tam jít a nevypovidat, nebo jim to napsat…
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2022, 16:06:26 »

Vykašlete se na dilemata a prostě to ignorujte. Předvádět vás nikdo kvůli jednomu zmeškanému termínu podání vysvětlení nebude. Naopak, pokud tam vlezete, tak bez zkušeností a přípravy hrozí, že i když na vás vcelku nic nemají, že nějakým jejich hrám podlehnete. I psaní dopisů, jak jim nic neřeknete, je kontraproduktivní - fízl to může vzít jako výzvu se na vás lépe připravit, případně to promptně předat na úřad, místo toho, aby to ještě u sebe poválel, zařadí si vás do nějaké škatulky. Ne že by to to byla zásadní chyba, ale mnohem lepší je žádné informace nepouštět - jen ať si protistrana láme hlavu s tím, proč nikdo nepřišel (nedoručeno, pečete na ně, nemohl jste se dostavit ...).
« Poslední změna: 31 Října 2022, 16:10:58 od hh »
IP zaznamenána

616ecek

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2022, 18:21:27 »

Dobre, ale co když mě obeslou znovu? Co když mi pak zavolaji? Přeci jen je to úřad z místa mého bydliště. Mám v záznamu jedno maření, a nezbývá mi moc bodu. Někdo si mohl říci “je to pirát, učiníme mu přítrž” a ignorance predvolani ho neodbyde. Upřímně, nemám z toho úplně super pocit.  :(
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #7 kdy: 31 Října 2022, 18:34:17 »

616ecek> V úvodním příspěvku zmiňujete policii, nyní úřad. Co přesně Vám přišlo a od koho? Vložte sem tu výzvu v anonymizované podobě. Případně můžete přihodit i odkaz na ono video.

Já s kolegou hh nesdílím názor, že by písemné odepření podání vysvětlení bylo o mnoho horší než prostá ignorace, nicméně se nabízí kompromisní varianta nyní ignorovat a v případě opakovaného předvolání zaslat písemné odepření.

Pokud Vám bude nějaký parazit volat, nebavte se s ním, zavěste.

Ale hlavně tam nechoďte! Tím si můžete jen a pouze uškodit. Například by si Vás mohli po ztotožnění nahrávat a pak Váš hlas porovnávat s hlasem na videu.
IP zaznamenána

616ecek

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #8 kdy: 31 Října 2022, 19:19:14 »

Je to od policie z dopravního inspektoratu výzva k podání vysvětlení, a předmětem je prošetření dopravního přestupku. Dole jsou tučně telefonní čísla, kam volat, když člověk nehodlá přijít.
Neostri mi foťák na telefonu, tak nahrát nemohu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #9 kdy: 31 Října 2022, 19:25:24 »

... Co když mi pak zavolaji? ...
1) Pokud nemusíte, nezvedejte volání, kde je potlačeno číslo odesilatele - policie má obvykle vypnutou identifikaci volajícího
2) Pokud přeci jenom zavolá někdo kdo se představí jako policie , nebo bude klást divné otázky ukončete hovor se slovy "Ne já žádné hrnce kupovat nebudu" nebo "Kamarádi tohle už není vůbec vtipné" nebo úplně nejlépe prostě bez odpovědi zavěste a na pár desítek minut si vypněte telefon, nebo neberte žádné další neznámé příchozí hovory.

V žádném případě se s nimi po telefonu nebavte ani kdyby vám vyhrožovali zastřelením.

Co se týče ignorace dopisu (můj názor) :

Pokud je dopis od policie - první vzvu bych ignoroval, na druhou bych odepsal že odpírám vysvětlení. Pokud od úřadu klidně rovnou písemně odepřít.

Ještě přidávám - obvykle se snaží hovor vést tak aby ze záznamu bylo zřejmé s kým mluví - takže pokud někdo začne hovor "mluvím s panem 616ecek ?" nebo podobně jso to na 99% orgáni a tak doporučuji ihned zavěsit nebo viz výše.

« Poslední změna: 31 Října 2022, 19:28:47 od pk202 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #10 kdy: 31 Října 2022, 19:42:20 »

Dole jsou tučně telefonní čísla, kam volat, když člověk nehodlá přijít.

A také nikam nevolejte!
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #11 kdy: 31 Října 2022, 20:21:40 »

Já si vždy u takových případů jen říkám, kdy je napadne aplikovat „objektivní zodpovědnost“ prostě u všech obvinění, když se to u provozovatelů aut tak pěkně osvědčilo!  :x
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #12 kdy: 01 Listopadu 2022, 09:07:25 »

Neco mi rika, ze tady ta objektivni odpovednost nebude potreba...
IP zaznamenána

616ecek

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #13 kdy: 01 Listopadu 2022, 11:26:01 »

Já si vždy u takových případů jen říkám, kdy je napadne aplikovat „objektivní zodpovědnost“ prostě u všech obvinění, když se to u provozovatelů aut tak pěkně osvědčilo!  :x

Mate na mysli odpovědnost provozovatele vozidla? Na videu není žádná spz, jediná možná identifikace vozu je podle barvy kapoty.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení ohledně videa na sociální síti
« Odpověď #14 kdy: 01 Listopadu 2022, 12:23:26 »

nezbývá mi moc bodu

Tak proč na sebe ještě upozorňujete? Sice jste vzhledem k tomu videu teď nepostihnutelný (stačí hrát mrtvého brouka a kdyby více prudili, tak odmítnou vypovídat), ale to nemůže bránit orgánům si někde na vás počíhat. Hlavně když stylem jízdy půjdete policajtům naproti.

Já nikdy moc nepochopil, proč lidi jezdí tak, aby se vědomně vybodovali. Dostanu body, tak budu chvilku hodnej, než se mi neobnoví zpátky a pak zase můžu zlobit.

Pak není potřeba mít super nepříjemné pocity.
IP zaznamenána