30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva a návšteva MP  (Přečteno 1783 krát)

peko11

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Výzva a návšteva MP
« kdy: 02 Listopadu 2022, 22:03:23 »

Dobrý den, před pár dny jsem si na Praze 8 našel za stíračem výzvu. Jedná se o zábor veřejného prostranství (zák. č. 251/2016 Sb.). Nechtěl jsem si dělat zbytečné problémy a zašel jsem na MP vyřešit. Bohužel to byla moje chyba (forum jsem předtím neznal).
Po mém příchodu na MP se policajti chovali arogantně, lístek i moje doklady si vzaly. Za chvíli se vrátil policajt a sdělil mi, že za stání na trávě je pokuta až 10 000 Kč, takže mi uděluje pokutu 2000 Kč. Na to jsem se ohradil, že jsem přišel řešit zábor veřejného prostranství a odmítám zaplatit. Policajt na mě vyskočil, že ničíme zeleň atd. Já jsem v debatě nechtěl pokračovat, tak jsem vzal doklady a šel pryč. Ještě při odchodu mi policajt sdělil, že se vidíme při přestupkovém řízení.

Požadovaná částka není velká, nicméně mi vadil přístup policie (bez bližšího prošetření se rozhodli mi udělit pokutu, jen na základě mého příjezdu k nim) a to že dané místo se využívá jako parkoviště už roky (žádná tráva tam neroste, je to nezpevněná plocha a jedná se o soukromý pozemek), někomu to asi v poslední době začalo vadit.

Můj dotaz zní, jaky teď můžu očekávat postup a na co se připravit? Případně jaké mám možnosti (opravdu se necítím na to, že se budu natahovat s úřady).

Díky za odpovědi a rád bych další postupy řešil neveřejně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva a návšteva MP
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2022, 22:08:08 »

Počkejte až (a pokud vůbec) něco přijde od úřadu, vyzvedněte to (ideálně poslední den lhůty) a v anonymizované podobě to sem vložte. Pokud se skutečně jedná o zábor, pak máte předem vyhráno.
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Výzva a návšteva MP
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2022, 19:45:34 »

  .. pak máte předem vyhráno.

Má vyhráno, pokud nemluvil. 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva a návšteva MP
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2022, 20:53:36 »

Má vyhráno i pokud mluvil. Správní řízení ještě neběží a záznam o podání vysvětlení nelze použít jako důkaz.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Výzva a návšteva MP
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2022, 03:24:31 »

V tom paragrafu 137 se ale píše  jen o vysvětlení podané správnímu orgánu. Je městská policie správní orgán?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva a návšteva MP
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2022, 03:45:45 »

MP muze byt SO, ale jen v pripade:
Pokud jednání naplňuje znaky přestupku a jsou splněny podmínky pro projednání přestupku v blokovém řízení, jsou strážníci oprávněni a zároveň povinni danou záležitost projednat ve zkráceném správním řízení.
Zjednodusene daji Vam napomenuti, nebo blokovou pokutu.

Naopak:
Pokud se však jedná o přestupek, který nejsou strážníci ze zákona oprávněni projednat v blokovém řízení nebo nejsou splněny všechny podmínky blokového  řízení, jsou podle zákona o obecní policii povinni oznámit příslušnému orgánu podezření, že byl spáchán přestupek nebo jiný správní delikt.

Strážníci obecní policie v žádném případě nejsou oprávněni jakkoli suplovat roli správního orgánu a vyhledávat důkazy. Tato povinnost je zakotvena v zákoně 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „správní řád“) pro správní orgán, a to v ustanovení § 3 jako zásada materiální pravdy.

Tady je  co muze MP projednavat https://www.mvcr.cz/soubor/prehled-prestupku-ktere-je-podle-obp-a-olg-mv-cr-straznik-obecni-policie-opravnen-projednat-ulozenim-spravniho-trestu-prikazem-na-miste.aspx
« Poslední změna: 04 Listopadu 2022, 04:16:11 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin