30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: lhůta na odvolání, víkendové pravidlo, datovka  (Přečteno 2463 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
lhůta na odvolání, víkendové pravidlo, datovka
« kdy: 18 Září 2022, 14:50:06 »

Zdravičko! Vím, že je to zde mnohokrát, i kalkulačka to potvrzuje, ale chci se v tomto konkrétním případě ujistit... povedlo se mi doslova a do písmene prospat přesný termín a doufám už jen ve víkend jakožto poslední záchranu. Prosím o potvrzení, že odvolání stačí poslat v pondělí, nezávisle na tom, zda datovkou (úřad o její existenci 100% ví) nebo poštou. Předem díky

Čtvrtek 18. srpna zveřejněno na úřední desce
Pátek 2. září doručeno 15. dnem po vyvěšení
Sobota 17. září vypočtena jako 15. den na odvolání
Pondělí 19. září stačí poslat odvolání

OK?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:lhůta na odvolání, víkendové pravidlo, datovka
« Odpověď #1 kdy: 18 Září 2022, 18:17:53 »

Já se zeptám jinak. Proč chcete reagovat na něco, co nedošlo datovkou, pokud ji máte a byla aktivní?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:lhůta na odvolání, víkendové pravidlo, datovka
« Odpověď #2 kdy: 18 Září 2022, 18:43:55 »

Nechtěl jsem zacházet úplně do detailů, ale když se ptáte... jde o nedopravní téma, společné územní a stavební řízení dle stavebního zákona. Město dělá komplet přestavbu jediného/hlavního náměstí a celé se to snaží protlačit ve stealth módu. Tedy za účastníka řízení považuje jen vlastníky sosusedních pozemků, což z ovčanů není nikdo, protože kolem náměstí vede silnice, prostě jim do toho nikdo kecat (žádné předchozí veřejné projednání, architektonická soutěž,...) nebude, je těsně před volbama, docela to spěchá.

No a v takových případech obecně stavební úřady razí teorii, že účastníkům řízení se doručuje řádně datovkou, kdežto veřejnosti vývěskou. Já účastníkem prý* nejsem, proto mi rozhodnutí na truc nedoručují přímo, ale také skrze úřední desku.

*Podával jsem námitky, usnesením rozhodli, že nejsem účastníkem, odvolání proti tomuto se řeší v jiné linii, doposud odvolačka nerozhodla, nebylo to předmětem mého dotazu.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:lhůta na odvolání, víkendové pravidlo, datovka
« Odpověď #3 kdy: 18 Září 2022, 19:39:50 »

Doručení (předpokládám 15 dnů vyvěšeno) i termín na podání odvolání se mi zdají spočítané správně (par. 40 odst. 1 SpŘ).
Pro zvýšení jistoty je třeba mít zazálohované vyvěšení, protože pokud se úřad snaží o kabinetní ("utajené") řízení, může dělat různé podrazy ohledně počátku běhu lhůty.
K účastenství a případným dopadům viz např. http://zpravy.ckait.cz/vydani/2021-03/kdo-nyni-muze-byt-ucastnikem-uzemniho-a-stavebniho-rizeni/ .
Rozumný úřad by řízení přerušil do té doby, než bude rozhodnuto o odvolání ve věci účastenství. Předpokládám, že tento úřad nebude rozumný ...

Ad dotaz na nedoručení DS - je spousta řízení, kde se doručuje veřejnou vyhláškou a DS je nepoužitelná.

Ještě mě napadlo - nějací další účastníci dle par. 94k písm. e) tam musí být, jinak by nebylo komu doručovat veřejnou vyhláškou.
« Poslední změna: 18 Září 2022, 19:44:32 od Eric »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:lhůta na odvolání, víkendové pravidlo, datovka
« Odpověď #4 kdy: 18 Září 2022, 20:05:42 »

Vyvěšení zálohované mám, zradu tímto směrem tuším od počátku, zveřejnění totiž bylo s odstupem po datumu na rozhodnutí, evidentně čekali, zda budou potížisté využívat lhůt. A když viděli, že ano, tak už na nic nečekali. Státní správa a samospráva jsou zde provázáni takovým stylem, že větší podjatost (i ta je v běhu) si těžko představit, s oblibou to dávám za příklad argumentace k rušení vesnických stavebních úřadů.

Ostatní účastníci jsou, ale je to v klasickém duchu investor, zástupce investora, silničáři, 4x dráty, 2x trubky.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:lhůta na odvolání, víkendové pravidlo, datovka
« Odpověď #5 kdy: 18 Září 2022, 20:11:27 »

Ti ale všichni mají DS, řekl bych.
Podjatost musí být dobře argumentačně zvládnutá, pak funguje.
Držím tedy palce.
IP zaznamenána